Přebalovací místnost - funny story

534
11.10.04 22:11

Přebalovací místnost - funny story

Ahoj holky,
musím se s vámi podělit o dnešní zážitek. Byli jsme s manželem a naší holčičkou nakupovat v hradeckém hyper Tescu. Po nákupu jsem šla Elišku nakojit do přebalovací místnosti. Odemknu, otevřu a hned na nás zareagovala fotobuňka rozsvítilo se světlo. To je skvělý, říkám si, ani nemusím hledat vypínač a tlačím plný nákupní vozík i s autosedačkou dovnitř. Vyndala jsem princeznu, usedla s ní na lavici a začalo papání. Při tom se tak rozhlížím, jak to tam mají pěkné a jak příjemně to tam pro ty nahaté prdelky vytopili. Jenže - EJHLE! Jak jsme seděly a nehýbaly se, zhaslo světlo. Ocitly jsme se v naprosté tmě! Malá se zavrtěla. Asi přemýšlela, proč je najednou tma. Tak jsem se zkusmo zavrtěla, ale bez efektu. No, po chvíli pokusů a snažení jsem zjistila, že fotobuňka zareaguje, když nataženou nohou posouvám nákupní vozík. Tak jsem do něj vždy strčila, jenže po deseti vteřinách zase tma. Tak tam tak sedím, kojím a námahou hekám, jak posouvám ten nákup tam a zpátky. Prostě sranda! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50
12.10.04 16:08

Ahoj Karolinko,
to je fakt povedená příhoda, mě se zatím nic podobného nestalo, ale nevím, co bych dělala, no asi to co ty, posunovala vozíkem s nákupem. To musel navrhovat někdo, kdo nikdy nekojil a neví, že u kojení se sedí vklidu, aby se děťátko co nejlíp soustředilo na tu baštu. Já osobně kojím kdekoli, teď v zimě to teda bude horší. Jednou jsem spěchala domů, protože se už blížil čas kojení, ale starší syn si vzpoměl, že chce zmrzlinku, tak jsme zakoupili zmrzlinku, jenže ten mladší se právě v tu chvíli probudil. A začal se hned velmi hlasitě domáhat toho svého. Protože svítilo sluníčko a jediný stín byl pod lípami u kostela, lavička bohužel nikde, zasedla jsem na schody u kostela a dali jsme se do toho. U toho jsem ještě druhou rukou odháněla vosy od zmrzlinky kapající na kolínka našeho staršího. Prostě pohodička. Člověk nakonec zvládne všechno že?
Ahoj Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
12.10.04 19:53

To je taky pěkný. :)
Zrovna nedávno jsem přemýšlela, že na nás kojící maminy nejsou v týhle zemi prakticky nikde zařízený. Jedině v hypermarketech nebo u McDonalda. Když jde člověk na úřad nebo i do nemocnice, je tu problém. Už jsem také přebalovala a kojila v ordinaci na infekčním. Seděli jsme v čekárně a malá měla najednou plné plínky. Tak jsem zaklepala na ordinaci a zeptala se, kde bych si mohla malou přebalit. Sestra žbrblala, že na to tady nejsou zařízený a ať jdu teda dál. :cry:
No, já se díky tomu dostala hned na řadu. :wink: Ale při další návštěvě už manžel radši jezdil s malou v kočárku před nemocnicí a čekal až ho prozvoním mobilem. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.04 10:21

Holky, nevadí vám pohledy kolemdoucích? Já jsem se pokoušela kojit maličkou dvakrát v parku na lavičce, ale jak všichni koukali, dost mi to vadilo. Jinak mám sebevědomí habaděj, na nuda pláž jdu v klidu, ale tohle mi fakt vadí. Raději vždycky zaběhnu do čekárny k naší doktorce nebo na polikliniku. Musím přiznat, že většinou ale při prvním náznaku pláče hladem, letíme domů.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
534
13.10.04 12:20

Zatím jsem venku nekojila. (Vzhledem k teplotám už letos asi ani nebudu :D ). Jednou ale v místnosti plné lidí (většinou kamarádi nemo známí). Ohleduplně na nás nezírali tak to bylo v pohodě. Ale už jsem právě přemýšlela nad tím, jak bych to udělala. Pořád mi ale přijde komplikovanější venku přebalovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
13.10.04 13:37

Ahojky!
Kojiť na verejnosti som sa naučila pekne postupne. Noemka papala maximálne po dvoch hodinách, takže bolo absolútne nemožné sa kamkoľvek dostať bez toho, aby mi nebolo jasné, že budeme aj kojiť. V nákupných centrách sú prebaľovacie kútiky - našťastie nie na fotobunku :), ale postupom času som ich prestala vyhľadávať, u nás sa zase treba najprv dozvoniť na personál a dnu v pustia iba mamičku a kým som v jednej ruke držala dieťa, lebo kočík musíte nechať pri dverách, v druhej tašku kvôli veciam na prebalenie, a potom s tými plnými rukami si to tam všetko uložiť a rozbaliť…no des. Ostych rýchlo opadol, do tašky som pribalila čistiaci gél na ruky, ktorý sa používa bez vody a ničí baktérie, a kojím kdekoľvek a kedykoľvek, ale snažím sa trošku aspoň otočiť od ľudí a nájsť trošku tichší kútik. Naučila som sa elegantne a pohodlne kojiť postojačky - nácvik začal už v pôrodnici, keď som kvôli nástrihu nemohla sedieť :wink: - a už som takto kojila aj medzi regálmi v Tescu :lol: Uspokojiť potreby dieťatka je prvoradé a kašlem na to, čo si kto myslí, otočím sa vždy tak, aby bolo vidno čo najmenej a ušetrím nervy malej aj sebe. Od pôrodu nosím zá:,–(ne oblečenie s ohľadom na kojenie, predstavím si, ako to zrealizujem a ak by to malo ísť ťažko, hodím si na seba niečo iné. Dá sa to, nie je to vôbec problém, verte mi. Tak veľa odvahy a s chuťou do toho :! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
13.10.04 14:02

Ahoj Lulu,

koukám, že na tom naši drobečkové jsou podobně - i když Noemka je o dost starší než náš Andrýsek (teď mu budou 3 měsíce). Nicméně dvě hodiny bez jídla jsou maximum a bylo i hůř… Takže bez kojení na veřejnosti to nejde. I když tedy teď v zimě přichází v úvahu jedině knihovna nebo čekárna u doktora. A když je někdo moc zvědavej (třeba v restauraci), tak si přes rameno hodím plínku a nic nevidí. Ale taky běžně kojím při chůzi - třeba v lese na houbách :D Prostě se to zvládnout musí, když má člověk věčně hladové dítě, protože to bych se jinak nehnula z domu :wink: .

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
13.10.04 17:47

Ahoj všichni, souhlasím s Ulrikou, když máš hladové dítě, které má interval 2 hodiny a míň, jako my, tak ti nic jiného nezbude. Já jsem kromě těch schodů u kostela kojila všude možně. Oblékám se tak, aby to bylo jednoduché a nebylo nic vidět, v restauraci většinou všichni ohleduplně koukají jinam a jinde na mě mrknou a jdou dál. Ještě se mi nestalo, že by na mě někdo civěl. No co není může být, myslím ale, že to všichni tak nějak berou. Jo a knihovna je taky moje oblíbené místo. Mají tam moc pohodlná křesla. Ahoj Marketina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
13.10.04 18:01

ahojte,
super, ze nemate problem s kojenim na verejnosti. Ja som zaciatocnicka (1,5mes. Adamko) a momentalne by mi to urcite nevyhovovalo. Som z tych ostychavejsich. Kym som nebola matkou, nikdy som sa nad tym problemom nezamyslala, ale teraz…uvitala by som v centre mesta nejake stredisko pre kojace matky, s moznostou prebalovania. Ved by to bola taka pohodicka, zajst si do mesta bez stresu, ci stihnem prejst do manzelovej prace bez nareku. Ak to nikto nevymysli v dohladnej dobe, mozno sa na to podujmem ja :lol:
Tu v Banskej Bystrici by sa to urcite uzivilo, mesto je totiz plne mamiciek s kocikmi.
tak krasne kojenie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.10.04 23:08

ahoj,
já jsem zatím kojila venku v parku pouze dvakrát (víckrát už letos asi nebudu) a bez problémů, sednu si prostě stranou na lavičku a když to šikovně udělám, vlastně není nic vidět. :) a pak se mi poštěstilo kojit v restauraci na oslavě padesátin, ale to bylo v salonku a mezi příbuznými, takže v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
14.10.04 09:58

Ahojda,
já teda s přehledem kojím všude.Komu se to nelíbí ať nekouká a komu to nevadí tak fajn.Moje miminko je mi přednější než názory kolemjdoucích.Už se mi párkrát stalo,že lidi remcaly,ale nahlas nic neřekly jen tomu co šel vedle nich ukazovaly a kroutily hlavou jako že tohle fakt ne.Nevšímám si jich a jsem připravená tomu kdo si něco dovolí říct nahlas,dost srozumintelně vysvětlit co si o ňom myslím.
Nenechte se ovlivnit okolím.Kojení zdar!
Lenka a Filípek 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama