Přechází dluh svatbou na ženu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.5.16 10:45

Přechází dluh svatbou na ženu?

Otázka je jednoduchá. Muž má dluh, exekuci na cca 112 tisíc. Platí splátky exekutorovi, ale je to ještě na dlouho. Pokud se vezmeme, je dluh i můj nebo ne, vzhledem k tomu že vzniknul dlouho před uzavřením manželství?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11694
5.5.16 10:48

Myslím, že není, ale nevím co by bylo, kdyby třeba nešťastnou náhodou zemřel… :think: Jestli by nepřešel na tebe jako manželku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5785
5.5.16 10:49
@Anonymní píše:
Otázka je jednoduchá. Muž má dluh, exekuci na cca 112 tisíc. Platí splátky exekutorovi, ale je to ještě na dlouho. Pokud se vezmeme, je dluh i můj nebo ne, vzhledem k tomu že vzniknul dlouho před uzavřením manželství?

To sice vznikl, ale tim, ze se vezmete mate najednou spolecne penize, takze exekutor si vezme nasporene penize od manzelky, pokud jsou. Treba penzijni sporeni, penize na uctu. Ale dluh bude stale jen muze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.5.16 10:49

No exekutorům bývá jedno, kdy dluh vnikl. On pak může i zablokovat i tvůj účet a i přijít domů a udělat tam soupis a pod. Takže ten dluh bude pak i tvůj. Nevím jestli to zákon letos nějak neupravil, ale je to hold blbý no :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 10:50

Řešíme doma stejnou situacil. Rozhodně si ho neber za muže!! Mě můj manžel před svatbou statisícové dluhy zatajil a exekutoři po mě jdou jako slepice po flusu. Nikoho nic nazajímá! Co na tom, že si ty dluhy nadělal pět let před manželstvím…

• Citovat
  • Nahlásit
20793
5.5.16 10:50
@hehehe píše:
Myslím, že není, ale nevím co by bylo, kdyby třeba nešťastnou náhodou zemřel… :think: Jestli by nepřešel na tebe jako manželku.

Pokud by se zřekla dědictví (celého), tak ne, jinak se dluhy samozřejmě dědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11694
5.5.16 10:53
@Anonymní píše: Řešíme doma stejnou situacil. Rozhodně si ho neber za muže!! Mě můj manžel před svatbou statisícové dluhy zatajil a exekutoři po mě jdou jako slepice po flusu. Nikoho nic nazajímá! Co na tom, že si ty dluhy nadělal pět let před manželstvím…

Tak to je mazec teda… A nedá se to nějak ošetřit předmanželskou smlouvou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3R
2824
5.5.16 10:54
@Anonymní píše:
Otázka je jednoduchá. dluh, exekuci na cca 112 tisíc. Platí splátky exekutorovi, ale je to ještě na dlouho. Pokud se vezmeme, je dluh i můj nebo ne, vzhledem k tomu že vzniknul dlouho před uzavřením manželství?

Bohužel od 1.1.2014, veškerý majetek v hodnotě + i -, který vznikl před uzavřením manželství lze již vymáhat i po manželovi/ce. Takže pokud jsi se vdávala 2014 a později, tak už to na tebe platí a dluhy se vymáhají po obou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 10:58

@hehehe Nevim, my jsme žádnou předmanželskou smlouvu neměli… Nejspíš by mi to stejně nepomohlo. Exekutory nezajímá nic. Ze dne na den jsem přišla o peníze na účtě a o dvěstětisíc na stavebním. Platim si drahého právníka, ale jedinou účinnou obranou je rozvod.

• Citovat
  • Nahlásit
20793
5.5.16 11:00
@hehehe píše:
Tak to je mazec teda… A nedá se to nějak ošetřit předmanželskou smlouvou? :think:

Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale díky NOZ ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 11:03
@hehehe píše:
Tak to je mazec teda… A nedá se to nějak ošetřit předmanželskou smlouvou? :think:

Maminka ma predmanzelskou smlouvu, rozdelene SJM a vsechno je to na nic. :(

Pochopitelne anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
25225
5.5.16 11:04

Co vím, tak se to může řešit zúžením SJM. Ale to je na právníka…
Jinak svatbou na sebe bere člověk závazky druhého, takže ano, jak už bylo psáno, exekutor půjde po manželce za staré dluhy manžela (a naopak)jak slepice po flusu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7974
5.5.16 11:05

Tvůj dluh není, ale je vymahatelný ze společného majetku a ten se v případě exekucí nedá ani nijak osekat. Plus v horším případě by byl i součástí děditství. Takže pokud seš v situaci, kdy je 112 tisíc hodně peněz, tak bych se do vdavek nehrnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
5.5.16 11:23

Ano, dluh je automaticky i tvůj. Pokud přítel půjde do insolvence, tak pak třeba po roce, dvou už je to ok. Po prvním vyúčtování je to prý už v pohodě. Nic na tebe nepřejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 11:28

Zakladatelka:

Děkuji, to jsem potřebovala vědět. Takže místo svatby se navýší splátky ať je to rychleji vyřešené :lol: Nebyla jsem si jistá jak to je.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat