Přechod dětí na jinou školu

Anonymní
2.8.20 11:31

Přechod dětí na jinou školu, do "zajetého" kolektivu

:mavam: ahoj všichni moc vás zdravím.
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s dětmi, že změnily školu. My teď uvažujeme o změně, děti by šly na jinou školu, nikoho tam neznají, jde o 3.a 7.tridu.Slo by o mnohem lepší školu, se zaměřením na Telesnou vychovu, je to moc baví, ale mám strach z toho přechodu, ze šikany, když budou noví. Ten mladší je ještě takový ťunťa, tichý, kam si stoupne, tak tam furt je, neprůbojný. Tady ve škole maji oba dva pouze jednoho kamaráda ve třídě, jinak nic, s nikým moc nekamarádí, takže přechod na jinou školu by je " nebolelo" ale bojím se te " party" tam. Prece jen by to byla i mnohem, mnohem větší škola. Mate někdo zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7242
2.8.20 11:34

Stěhovala jsem se s dětma, když starší dcera šla do třetí třídy. Já se toho bála, ale ona byla v pohodě, těšila se. Zapadla bez problémů. Dneska se pořád někdo stěhuje a děti do kolektivu přicházejí a odcházejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23686
2.8.20 11:44

Co mám zkušenost, tak většinou děti zapadnou velmi rychle. Zažila jsem i cizince co pořádně neuměli česky a během roku se zařadili, že by nikdo nepoznal, že přišli dýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21090
2.8.20 11:47

To jsi s ty s tím dojíždění? Proč by hned musela být šikana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
2.8.20 11:49

Stěhovali jsme se do jiného města a dcera naskočila do nové školy v listopadu v druhé třídě. Adaptovala se velice rychle a netrvalo dlouho a nebyla nová ona, ale další holčička, která se přistěhovala. Také jsem se bála, není nijak ve velké společnosti průbojná. Řekla bych, že to jako rodiče řešíme víc než děti. Určitě to zvládnete :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21161
2.8.20 12:02
@vokishka píše:
To jsi s ty s tím dojíždění? Proč by hned musela být šikana.

Protoze to bude druh matky, co hned za vsim vidi hlavne problem. Misto aby detem verila, podporovala je, pripravovala prirozene na realny zivit, tak za vsim hned vidi problem, pred kterym je dite nutno uchranit (unos, sikana apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22747
2.8.20 12:08
@Anonymní píše: :mavam: ahoj všichni moc vás zdravím.
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s dětmi, že změnily školu. My teď uvažujeme o změně, děti by šly na jinou školu, nikoho tam neznají, jde o 3.a 7.tridu.Slo by o mnohem lepší školu, se zaměřením na Telesnou vychovu, je to moc baví, ale mám strach z toho přechodu, ze šikany, když budou noví. Ten mladší je ještě takový ťunťa, tichý, kam si stoupne, tak tam furt je, neprůbojný. Tady ve škole maji oba dva pouze jednoho kamaráda ve třídě, jinak nic, s nikým moc nekamarádí, takže přechod na jinou školu by je " nebolelo" ale bojím se te " party" tam. Prece jen by to byla i mnohem, mnohem větší škola. Mate někdo zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi.

Děti do zaběhnutých tříd přecházejí běžně - v každém ročníku mi někdo přijde. My se na nového žáka vždycky moc těšíme a postarat se o jeho přijetí a snadné začlenění do kolektivu je pro nás vždycky výzva. Bohužel se často stává, že nový žák přichází kvůli problémům, které měl v předchozím kolektivu, a před nimi se utéct nedá, takže pokud je problémový - případně j problémový rodič - problémy přijdou i v nové škole. Asi bych si na tvém místě zjistila co nejvíce referencí o konkrétních učitelích, aby se nestalo, že budeš mít děti sice na lepší škole s tělesnou výchovou, která děti baví, ale u horšího učitele - případně u učitele, který není horší, ale se kterým si nesednete. To potom je zaměření školy úplně na nic a přechod změnu k lepšímu nepřinese. Zvažte, jestli nabízené výhody v zaměření školy jsou skutečně dobrým důvodem ke změně zaběhnutého kolektivu a vaší případné spokojenosti s učiteli na stávající škole a jestli by se náklonnost ke sportu nedala vyřešit třeba přihlášením dětí na nějakou mimoškolní pohybovou aktivitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21090
2.8.20 12:48

@hanka.br. To vypadá (jestli je to stejná osoba) tak se budou stěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama