Přechod k jiné dětské lékařce - očkovací vakcíny

4331
19.4.17 15:38

Přechod k jiné dětské lékařce - očkovací vakcíny

Ahojky!
Zeptám se, třeba někdo bude mít zkušenost. Malá - 28m - není ještě ničím očkována. Naše současná dětská jí prý objednala vakcíny, jde o Infanrix Hib, Imovax polio, Engerix.
Chtěla bych s oběma dětmi přejít od května k někomu jinému. Myslím, že rozočkovávat teď by asi nemělo smysl. Ale o co mi jde - může po mně třeba pak chtít současná dětská lékařka uhradit vakcíny, které pro malou ona sama objednala? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5823
19.4.17 15:41

Ja myslim, ze ano. Objednavala je extra pro tvoje dite.
Ja bych ze slusnosti vakciny zaplatila a nechala noveho lekare at je aplikuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.4.17 15:46

@pampalin a k cemu vsemu ty vakciny jsou?
To mas misto klasicke hexavakciny?
A Ty jsi doktorku o objednani pozadala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
19.4.17 15:53

@Kralikcek Jsou to vakcíny k povinnému očkování, malá měla odklad ze zdrav. důvodů. Ne, nežádala jsem o konkrétní vakcíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
19.4.17 15:53

Ano, pokud jste se domluvily na objednani vakcin, tak by jsi je mela zaplatit. Resila jsem takto placeni Prevenaru, dr. prijde faktura a rodic ji zaplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
19.4.17 15:55

@Cuddy Já se na žádném objednání vakcín nedomlouvala, jen malá má být očkována a prý proto, že jí je přes 2 roky, má být očkována tímto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.4.17 15:57
@pampalin píše:
@Kralikcek Jsou to vakcíny k povinnému očkování, malá měla odklad ze zdrav. důvodů. Ne, nežádala jsem o konkrétní vakcíny.

A Vase doktorka bezne ockujete temito vakcinami misto klasickych povinnych?
Myslim, ze pokud jsi vylozene ji nerekla at neco objedna, tak bych to vubec neresila, vzdyt jsi se ani nemusela dozvedet, ze je objednala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
19.4.17 16:11

@Kralikcek Tak to asi ne, běžně bude očkovat nejspíš klasickou Hexou. Jen jsme prostě v březnu přinesli papír od neuroložky, že už malá být očkována může a ona na to, že bude muset objednat vakcíny, že ani sama neví, co jí konkrétně naočkovat, že se musí poradit. A pak mi jen sestra volala, že vakcíny už má. A já se jí přes mail ptala, o jaké vakcíny jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.4.17 16:32
@pampalin píše:
@Kralikcek Tak to asi ne, běžně bude očkovat nejspíš klasickou Hexou. Jen jsme prostě v březnu přinesli papír od neuroložky, že už malá být očkována může a ona na to, že bude muset objednat vakcíny, že ani sama neví, co jí konkrétně naočkovat, že se musí poradit. A pak mi jen sestra volala, že vakcíny už má. A já se jí přes mail ptala, o jaké vakcíny jde.

Tak ono zalezi na Tobe. pokud chces dite ockovat ted, tak si myslim, ze je jedno u koho zacne s ockovanim a kdo mu da dalsi.
Pokud chces se s doktorkou domluvit o prestupu k jinemu lekari, treba se da i domluvit o preposlani vakcin k nemu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
19.4.17 16:35

@Kralikcek
Domluvím se s tou novou, zda je možné vakcíny převést k ní a očovali bychom rovnou u nové MUDr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.4.17 16:41

@pampalin treba ja mam doktora uplne skvelyho a domluvim se s nim na vsem co chci, takze ja nemam obavy ho pozadat o cokoliv.
At to dobre vse dopadne i u Tebe :kytka:,ikdyz tady si myslim, ze to ani blbe dopadnou nemuze, vzdyt nic hroznyho nechces :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4115
19.4.17 17:13
@pampalin píše:
Ahojky!
Zeptám se, třeba někdo bude mít zkušenost. Malá - 28m - není ještě ničím očkována. Naše současná dětská jí prý objednala vakcíny, jde o Infanrix Hib, Imovax polio, Engerix.
Chtěla bych s oběma dětmi přejít od května k někomu jinému. Myslím, že rozočkovávat teď by asi nemělo smysl. Ale o co mi jde - může po mně třeba pak chtít současná dětská lékařka uhradit vakcíny, které pro malou ona sama objednala? Děkuji za odpovědi.

já myslím, že by bylo slušné se s doktorkou domluvit a sdělit jí svůj záměr přejít k jinému lékaři. Klidně bych od ní nechala dceru naočkovat, když už objednala vakcíny a nebo se event. domluvila a o přesunu vakcín k jinému lékaři. Ale prostě tohle bys měla řešit s doktorkou a ne na fóru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
19.4.17 18:03
@pampalin píše:
Ahojky!
@pampalin píše:
@Cuddy Já se na žádném objednání vakcín nedomlouvala, jen malá má být očkována a prý proto, že jí je přes 2 roky, má být očkována tímto.

Zkus se domluvit na převod vakcín k druhé dr..Možná není od věci, nechat takto dítě naočkovat, než Hexa vakcínou se 6 složkami naráz. Naopak Engerix mi připadne u takto malých dětí zbytečnej, nechápu ani, proč ho dávají do Hexy. Žloutenka typu B se v podstatě se týká víceméně starších dětí(puberta), kdy je vir přenosný krví, spermatem, poševními sekrety, či piercingem, manikúrou apod.
Ale povinnost je povinnost že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama