Přechod na jiná antidepresiva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.18 20:42
Přechod na jina antidepresiva

Lidicky,
mate tu nekdo zkusenosti s prechodem z cipralexu na apo-parox, pripadne jen s apo-paroxem?
Mam za sebou prvni tyden na apo a jsem jak opila, strasne nesva, je mi psychicky velice nedobre, citim se jak prastena a mimo..k tomu (coz me znepokojuje nejvic) vzdy kdyz usinam citim, jak mi cuka zaludek a takovej divnej tlak.. a posledni dny temer permanentni tlak v krku a silenej pocit na zvraceni. Muze to byt z toho? Ja myslela, ze to je jen v pripade, ze clovek s AD zacina, ne i kdyz přechází..
Mam panickou poruchu. Prosim uklidni me nekdo? :( :(

Reklama

Reakce:

mary.27
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.03.18 21:03

Zkontaktuj co nejdříve svého psychiatra, ať ti zase prášky změní.
Asi ti nesedly, napíše ti jiné, neboj se.
To se stává docela často..

brumi
Kelišová 6295 příspěvků 11.03.18 21:04
@Anonymní píše:
Lidicky,
mate tu nekdo zkusenosti s prechodem z cipralexu na apo-parox, pripadne jen s apo-paroxem?
Mam za sebou prvni tyden na apo a jsem jak opila, strasne nesva, je mi psychicky velice nedobre, citim se jak prastena a mimo..k tomu (coz me znepokojuje nejvic) vzdy kdyz usinam citim, jak mi cuka zaludek a takovej divnej tlak.. a posledni dny temer permanentni tlak v krku a silenej pocit na zvraceni. Muze to byt z toho? Ja myslela, ze to je jen v pripade, ze clovek s AD zacina, ne i kdyz přechází..
Mam panickou poruchu. Prosim uklidni me nekdo? :( :(

A proč změna? Cipralex neseděl? Každá změna AD je nový začátek, takže to múže být přechodný stav ale je i ta možnost že ti zrovna tahle AD nesedí a bude třeba změna za jiné. Např: asentra, rivotril, mirtazapin…

mary.27
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.03.18 21:06

Někdy je potřeba změnit několikery, než člověku sednou. ;)

Anonymní  11.03.18 21:21

@brumi
Dekuju za reakci :)
No ja vlastne ani nevim..zacala jsem s cipralexem a terapii vlastne naraz, zacalo mi byt mnohem lip, nez driv, ale porad jsem se necitila stastna, resp. porad to byl temer kazdodenni boj s uzkosti, neprijemnymi pocity atd..i kdyz jak rikam, porad to bylo o mnoho lepsi, nez driv. Mohla jsem jit sama nekam, chodit do prace atd.. jen mi chybel ten prirozenej pocit stesti, neradovala jsem se z veci uprimne, necitila jsem spokojenost, na nic se netesila (ve srovnani s dobou, kdy jsem jeste uzkosti nemela vubec), tak mi dr navrhla zmenu a ja se rozhodla to zkusit..

Anonymní  11.03.18 21:24

@mary.27
Taky mas zkusenosti? :(
No ja si porad rikam, ze to je asi normalni, kdyz to beru jen 7 dni a ze to trva, nez se s tim telo srovna..

mary.27
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.03.18 21:35
@Anonymní píše:
@mary.27
No ja si porad rikam, ze to je asi normalni, kdyz to beru jen 7 dni a ze to trva, nez se s tim telo srovna..

Ano, mě třeba dělaly špatně „ty nejnovější typy antidepresiv“
Bolest žaludku ještě horší, než jakou jsem znala ze stresu samotného. Sucho v ústech…
Mě sedl Deprex, ale po roce užívání jsem ho vysadila. Doktor říkal, že už jsem svá traumata zahnala. Půl roku pohoda a prásk, na vánoce..
Sama jsem si zase nasadila Deprex, ale ani za 3 měsíce už mi nezabíral. Doktor, říkal, že jsem mu přestala věřit(tomu Deprexu), teď beru escitalopram, ale ráda bych přešla zase na Deprex(byla jsem s ním ve větší pohodě)

mary.27
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.03.18 21:37
@Anonymní píše:
@mary.27

Já nevím, pokud mi bylo ještě hůře po nich, než bez nich, domluvila jsem se s doktorem na výměně. Už tak jsem byla celá bolavá od duše a nechtěla jsem aby mi bylo ještě hůře. Pamatuji se, že jsem jich vystřídala asi pět druhů…měla jsem narvanou lékárnu těch odložených jako nějaký hypochondr…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama