Přechod na jiná antidepresiva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 20:42
Přechod na jina antidepresiva

Lidicky,
mate tu nekdo zkusenosti s prechodem z cipralexu na apo-parox, pripadne jen s apo-paroxem?
Mam za sebou prvni tyden na apo a jsem jak opila, strasne nesva, je mi psychicky velice nedobre, citim se jak prastena a mimo..k tomu (coz me znepokojuje nejvic) vzdy kdyz usinam citim, jak mi cuka zaludek a takovej divnej tlak.. a posledni dny temer permanentni tlak v krku a silenej pocit na zvraceni. Muze to byt z toho? Ja myslela, ze to je jen v pripade, ze clovek s AD zacina, ne i kdyz přechází..
Mam panickou poruchu. Prosim uklidni me nekdo? :( :(

Reakce:

mary.27
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 11.03.18 21:03

Zkontaktuj co nejdříve svého psychiatra, ať ti zase prášky změní.
Asi ti nesedly, napíše ti jiné, neboj se.
To se stává docela často..

brumi
Kelišová 6519 příspěvků 11.03.18 21:04
@Anonymní píše:
Lidicky,
mate tu nekdo zkusenosti s prechodem z cipralexu na apo-parox, pripadne jen s apo-paroxem?
Mam za sebou prvni tyden na apo a jsem jak opila, strasne nesva, je mi psychicky velice nedobre, citim se jak prastena a mimo..k tomu (coz me znepokojuje nejvic) vzdy kdyz usinam citim, jak mi cuka zaludek a takovej divnej tlak.. a posledni dny temer permanentni tlak v krku a silenej pocit na zvraceni. Muze to byt z toho? Ja myslela, ze to je jen v pripade, ze clovek s AD zacina, ne i kdyz přechází..
Mam panickou poruchu. Prosim uklidni me nekdo? :( :(

A proč změna? Cipralex neseděl? Každá změna AD je nový začátek, takže to múže být přechodný stav ale je i ta možnost že ti zrovna tahle AD nesedí a bude třeba změna za jiné. Např: asentra, rivotril, mirtazapin…

mary.27
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 11.03.18 21:06

Někdy je potřeba změnit několikery, než člověku sednou. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 21:21

@brumi
Dekuju za reakci :)
No ja vlastne ani nevim..zacala jsem s cipralexem a terapii vlastne naraz, zacalo mi byt mnohem lip, nez driv, ale porad jsem se necitila stastna, resp. porad to byl temer kazdodenni boj s uzkosti, neprijemnymi pocity atd..i kdyz jak rikam, porad to bylo o mnoho lepsi, nez driv. Mohla jsem jit sama nekam, chodit do prace atd.. jen mi chybel ten prirozenej pocit stesti, neradovala jsem se z veci uprimne, necitila jsem spokojenost, na nic se netesila (ve srovnani s dobou, kdy jsem jeste uzkosti nemela vubec), tak mi dr navrhla zmenu a ja se rozhodla to zkusit..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 21:24

@mary.27
Taky mas zkusenosti? :(
No ja si porad rikam, ze to je asi normalni, kdyz to beru jen 7 dni a ze to trva, nez se s tim telo srovna..

mary.27
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 11.03.18 21:35
@Anonymní píše:
@mary.27
No ja si porad rikam, ze to je asi normalni, kdyz to beru jen 7 dni a ze to trva, nez se s tim telo srovna..

Ano, mě třeba dělaly špatně „ty nejnovější typy antidepresiv“
Bolest žaludku ještě horší, než jakou jsem znala ze stresu samotného. Sucho v ústech…
Mě sedl Deprex, ale po roce užívání jsem ho vysadila. Doktor říkal, že už jsem svá traumata zahnala. Půl roku pohoda a prásk, na vánoce..
Sama jsem si zase nasadila Deprex, ale ani za 3 měsíce už mi nezabíral. Doktor, říkal, že jsem mu přestala věřit(tomu Deprexu), teď beru escitalopram, ale ráda bych přešla zase na Deprex(byla jsem s ním ve větší pohodě)

mary.27
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 11.03.18 21:37
@Anonymní píše:
@mary.27

Já nevím, pokud mi bylo ještě hůře po nich, než bez nich, domluvila jsem se s doktorem na výměně. Už tak jsem byla celá bolavá od duše a nechtěla jsem aby mi bylo ještě hůře. Pamatuji se, že jsem jich vystřídala asi pět druhů…měla jsem narvanou lékárnu těch odložených jako nějaký hypochondr…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >