Reklama

Přechod na rodičovské na druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:05
Přechod na rodičovské na druhé dítě

Předem se omlouvám za anonym, ale je to „citlivé“ téma peníze. V září se mi narodilo druhé dítě. Ještě ten měsíc jsem šla na úřad a nechala si přepsat rodičovskou (na mateřskou nemám nárok, protože mi v průběhu prvního těhotenství končila smlouva)na druhé dítě. Hned mi ukončili mateřskou na první dítě. Pak se to dlooouho vleklo, protože partner pracuje v zahraničí tak mi bude mateřská pravděpodobně vyplacená od tamtut. Bylo řečeno, že v lednu dostanu peníze za listopad až leden, protože se to vyplácí zpětně. Proč mi tedy byla na první dítě mateřská zastavená hned a nebylo mi vyplacení září v řijnu? Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Jdem mi o to, že mi chybí peníze za jeden měsíc. Snad mě tu neroznesete na kopytech za to, že jsem tak chamtivá :lol: Máte stejnou zkušenost, je to normální postup?

Reklama

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 08.01.17 21:27

Rodičovský příspěvek na první dítě ti zastavili, protože dnem narození mladšího jsi na něj ztratila nárok. Vždycky se vyplácí jen na nejmladší dítě v rodině a vyplácí se za celý měsíc, ne po dnech jako mateřská. Tudíž narodilo-li se mladší dítě v září, neměla jsi už za září nárok na RP za starší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 08:10

@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 09.01.17 09:09
@Anonymní píše:
@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Tak tam asi bude zádrhel v tom vyplácení ze zahraničí, ne? S tím ti bohužel neporadím, o tom nic nevím.
V ČR se rodičovský příspěvek vyplácí až 3 měsíce zpětně, t. j, pokud bys žádost podávala teď, měli by ti vyplatit naráz 3 dávky od října do prosince (platba za leden přijde až v únoru, vždycky je to o měsíc pozadu, stejně jako bývá mzda). Ale je možné, že tam, odkud budeš rodičák čerpat, mají pravidla jiná. A záleží asi taky na tom, kdy zvládli tvoji žádost v tom zahraničí zpracovat. Pochopila jsem z úvodního příspěvku, že tam byly nějaké komplikace.
Tohle ti asi nikdo konkrétně neřekne, pokud nebude vědět, odkud přesně ti mají příspěvek vyplácet a na základě jakých pravidel. Ptala bych se na tom úřadě.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama