Přechod na rodičovské na druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:05
Přechod na rodičovské na druhé dítě

Předem se omlouvám za anonym, ale je to „citlivé“ téma peníze. V září se mi narodilo druhé dítě. Ještě ten měsíc jsem šla na úřad a nechala si přepsat rodičovskou (na mateřskou nemám nárok, protože mi v průběhu prvního těhotenství končila smlouva)na druhé dítě. Hned mi ukončili mateřskou na první dítě. Pak se to dlooouho vleklo, protože partner pracuje v zahraničí tak mi bude mateřská pravděpodobně vyplacená od tamtut. Bylo řečeno, že v lednu dostanu peníze za listopad až leden, protože se to vyplácí zpětně. Proč mi tedy byla na první dítě mateřská zastavená hned a nebylo mi vyplacení září v řijnu? Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Jdem mi o to, že mi chybí peníze za jeden měsíc. Snad mě tu neroznesete na kopytech za to, že jsem tak chamtivá :lol: Máte stejnou zkušenost, je to normální postup?

Reakce:
Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 08.01.17 21:27

Rodičovský příspěvek na první dítě ti zastavili, protože dnem narození mladšího jsi na něj ztratila nárok. Vždycky se vyplácí jen na nejmladší dítě v rodině a vyplácí se za celý měsíc, ne po dnech jako mateřská. Tudíž narodilo-li se mladší dítě v září, neměla jsi už za září nárok na RP za starší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 08:10

@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 09.01.17 09:09
@Anonymní píše:
@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Tak tam asi bude zádrhel v tom vyplácení ze zahraničí, ne? S tím ti bohužel neporadím, o tom nic nevím.
V ČR se rodičovský příspěvek vyplácí až 3 měsíce zpětně, t. j, pokud bys žádost podávala teď, měli by ti vyplatit naráz 3 dávky od října do prosince (platba za leden přijde až v únoru, vždycky je to o měsíc pozadu, stejně jako bývá mzda). Ale je možné, že tam, odkud budeš rodičák čerpat, mají pravidla jiná. A záleží asi taky na tom, kdy zvládli tvoji žádost v tom zahraničí zpracovat. Pochopila jsem z úvodního příspěvku, že tam byly nějaké komplikace.
Tohle ti asi nikdo konkrétně neřekne, pokud nebude vědět, odkud přesně ti mají příspěvek vyplácet a na základě jakých pravidel. Ptala bych se na tom úřadě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >