Přechod na rodičovské na druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:05
Přechod na rodičovské na druhé dítě

Předem se omlouvám za anonym, ale je to „citlivé“ téma peníze. V září se mi narodilo druhé dítě. Ještě ten měsíc jsem šla na úřad a nechala si přepsat rodičovskou (na mateřskou nemám nárok, protože mi v průběhu prvního těhotenství končila smlouva)na druhé dítě. Hned mi ukončili mateřskou na první dítě. Pak se to dlooouho vleklo, protože partner pracuje v zahraničí tak mi bude mateřská pravděpodobně vyplacená od tamtut. Bylo řečeno, že v lednu dostanu peníze za listopad až leden, protože se to vyplácí zpětně. Proč mi tedy byla na první dítě mateřská zastavená hned a nebylo mi vyplacení září v řijnu? Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Jdem mi o to, že mi chybí peníze za jeden měsíc. Snad mě tu neroznesete na kopytech za to, že jsem tak chamtivá :lol: Máte stejnou zkušenost, je to normální postup?

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 08.01.17 21:27

Rodičovský příspěvek na první dítě ti zastavili, protože dnem narození mladšího jsi na něj ztratila nárok. Vždycky se vyplácí jen na nejmladší dítě v rodině a vyplácí se za celý měsíc, ne po dnech jako mateřská. Tudíž narodilo-li se mladší dítě v září, neměla jsi už za září nárok na RP za starší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 08:10

@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 09.01.17 09:09
@Anonymní píše:
@Kassy to jsem pochopila. Jen nevim proc mi chybi penize za jeden mesic? To je jako kdybych chodila do prace a nedostala jeden mesic vyplatu. Preci se o deti staram stale… :cert:

Tak tam asi bude zádrhel v tom vyplácení ze zahraničí, ne? S tím ti bohužel neporadím, o tom nic nevím.
V ČR se rodičovský příspěvek vyplácí až 3 měsíce zpětně, t. j, pokud bys žádost podávala teď, měli by ti vyplatit naráz 3 dávky od října do prosince (platba za leden přijde až v únoru, vždycky je to o měsíc pozadu, stejně jako bývá mzda). Ale je možné, že tam, odkud budeš rodičák čerpat, mají pravidla jiná. A záleží asi taky na tom, kdy zvládli tvoji žádost v tom zahraničí zpracovat. Pochopila jsem z úvodního příspěvku, že tam byly nějaké komplikace.
Tohle ti asi nikdo konkrétně neřekne, pokud nebude vědět, odkud přesně ti mají příspěvek vyplácet a na základě jakých pravidel. Ptala bych se na tom úřadě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >