Přechod na UM 10. měsíční nebo vytrvat?

702
18.5.21 10:48

Přechod na UM 10. měsíční nebo vytrvat?

Dobré dopoledne,
jdu si pro radu (a taky se trošku „vypsat“), ačkoliv je mi jasné, že rozhodnout se musím sama.
Dcera 10m od narození kojená, od narození hrozné trápení s prdy. Eliminační dieta nic neukázala, kolem 8 měsíce to bylo lepší, teď se opět vracíme do starých kolejí.
Dcera teď začala i trošku odmítat jídlo a chce spíš prso. Myslím, že je to i růstem zubů. Je teď dost průďa, máme trošku separační úzkost a tak se i kojením dost uklidňuje.
Co mě trápí jsou její probrečené (a mé nevyspalé) noci.
V noci se šíleně kroutí a od půlnoci do rána dělá přemety ve spaní, spí „na hlavě“ s vystrčeným zadečkem, pláče, ráno se budí v slzách… pak se rozhýbe, uklidní na prsu, prdí a dobrý. Přes den má spánky klidné. Od půlnoci kojím třeba 6×, pak po probuzení a ted dopoledne, po obědě (protože moc nesní), občas i odpoledne a večer na usínání jedině kojení :think:.
Přiznám se, že přemýšlím na předchodem na UM, myslíte, že se jí uleví?? Já už fakt nevím čím bych jí ulevila na tu noc - trápí mě strašně vidět jí ráno se budit a hned pláč :(.
Dcera se hýbe hodně, leze, obchází nábytek, stoupá si do prostoru, nosíme v nosítku, masírujeme bříško, nahříváme… já myslela, že prdíky přejdou do půlroka a ono PRD :zed:. Váhu má krásnou, je to živé a zdravé díte, kakání 2× denně - normální bobek.
Nemáte někdo zkušenost s přechodem na UM a zlepšením s prdy?
Nebo mám prostě zatnout zuby a kojit a kojit a kojit a doufat že se to zlepší? Co se kojení týče, ráda bych kojila max do 1,5 roku, pak už bych chtěla malou odstavit - pokud se neodstaví sama, ale to pochybuju :oops:.

Děkuju všem za reakce i za tu možnost vyventilovat svoje/naše trápení :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9832
18.5.21 10:57

A nějaký probiotika dáváš? Espumisan taky nepomohl? Těžko říct jestli by UM pomohlo. Najít to který bude sedět je taky kolikrát problém a jestli by ho vůbec chtěla. Mě ho ani jedno dítě nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
18.5.21 11:15

@JancaS84 probiotika jsme zkoušeli snad všechny, nejvíc se osvědčily laktobacily - biopron baby. Gaia úplně bez efektu, babycalm byl šílený - to bylo úplně nejhorší. Espumisan jsme dávali, ale ten by se neměl dávat úplně dlouhodobě, takže teď nedáváme. Nicméně, že by nějak extra zabral, to taky ne.
Teď zrovna nedávám žádné, jen kvalitní bílý jogurt.
Přisuzuju zhoršení tomu růstu zubů.

A ano, s tím že né každé mléko sedí také dost bojuji a co se týče toho, že by ho nechtěla, to si myslím, že by problém nebyl, lahvičku zvládá úplně v pohodě, ale spíš si myslím, že by si dala mléko a stejně by pak ještě chtěla prso :think:

Děkuju za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
18.5.21 11:39

@B.O.K. Team syn přešel ve 2 měsících a bylo po problému. Jako takhle, zkusit to můžeš, no.. Otázkou je, zda je skutečně příčinou kojení, ale to bez odstavu nezjistís

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
18.5.21 11:42

No mě moc nepřijde normální aby 10ti měsíční dítě bolelo pořád břicho. U obou dcer to pomohlo, první jsem kojila 3 měsíce, druhou jsem kojila jen pár dní. Rvala od rána do rána, a mlíka bylo hafo, po pár dnech na um neznám co je bolest břicha. Asi bych trvala na nějakém vyšetření… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.5.21 11:54
@B.O.K. Team píše:
Dobré dopoledne,
jdu si pro radu (a taky se trošku „vypsat“), ačkoliv je mi jasné, že rozhodnout se musím sama.
Dcera 10m od narození kojená, od narození hrozné trápení s prdy. Eliminační dieta nic neukázala, kolem 8 měsíce to bylo lepší, teď se opět vracíme do starých kolejí.
Dcera teď začala i trošku odmítat jídlo a chce spíš prso. Myslím, že je to i růstem zubů. Je teď dost průďa, máme trošku separační úzkost a tak se i kojením dost uklidňuje.
Co mě trápí jsou její probrečené (a mé nevyspalé) noci.
V noci se šíleně kroutí a od půlnoci do rána dělá přemety ve spaní, spí „na hlavě“ s vystrčeným zadečkem, pláče, ráno se budí v slzách… pak se rozhýbe, uklidní na prsu, prdí a dobrý. Přes den má spánky klidné. Od půlnoci kojím třeba 6×, pak po probuzení a ted dopoledne, po obědě (protože moc nesní), občas i odpoledne a večer na usínání jedině kojení :think:.
Přiznám se, že přemýšlím na předchodem na UM, myslíte, že se jí uleví?? Já už fakt nevím čím bych jí ulevila na tu noc - trápí mě strašně vidět jí ráno se budit a hned pláč :(.
Dcera se hýbe hodně, leze, obchází nábytek, stoupá si do prostoru, nosíme v nosítku, masírujeme bříško, nahříváme… já myslela, že prdíky přejdou do půlroka a ono PRD :zed:. Váhu má krásnou, je to živé a zdravé díte, kakání 2× denně - normální bobek.
Nemáte někdo zkušenost s přechodem na UM a zlepšením s prdy?
Nebo mám prostě zatnout zuby a kojit a kojit a kojit a doufat že se to zlepší? Co se kojení týče, ráda bych kojila max do 1,5 roku, pak už bych chtěla malou odstavit - pokud se neodstaví sama, ale to pochybuju :oops:.Děkuju všem za reakce i za tu možnost vyventilovat svoje/naše trápení :srdce:.

„V noci se šíleně kroutí a od půlnoci do rána dělá přemety ve spaní, spí „na hlavě“ s vystrčeným zadečkem“ - napisu k teto vete. Toto vetsinou delaji deti ne z toho, ze jim boli brisko, ale z pretazenosti. Obecne - kdyz dite usina v poloze s „vystrcenem zadeckem“, tak slo spinkat az moc unavene. Ja bych na Vasem miste spis zapracovala nad tem spankem a nad rezimem. Myslim si, ze kdyz Vam dcera dobre pribira, tak asi je najezena a ukonceni kojeni az tolik nepomuze. Kolikrat a jak dlouho Vam spinka pres den? Jakym zpusobem dceru ukladate?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
18.5.21 21:11

@Viki89 Děkuju za fajn poznatek :think: to sem nevěděla…
Nemyslím, že by měla problém s jídlem jako takovým, jí docela pěkně, porce příkrmů většinou 120-200g podle nálady a zubů.
Co se spánku týče - vstává většinou kolem 7:15-7:30 sama, pak spí dopoledne před obědem - většinou od 10:30 a někdy spí o 1,5h do oběda. Nebudím jí.
Odpoledne spí většinou celou procházku a to třeba od 14:00 do 15:30-16:00. Přes den má spánky klidné.
Spát chodí mezi 19:30-20:00 / občas se to teď protáhlo, ale dneska třeba usnula už v 19:00. Usíná u prsa, manžel nám u toho čte. Každý den před spaním koupeme a po koupání si prohlíží knížky aby se uklidnila. Nemáme doma TV, na PC ani mobil nekouká.
Usíná docela dobře a když to nejde, tak dáváme do nosítka. Nosíme často - denně, někdy dopoledne, někdy odpoledne a večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.5.21 21:35

@B.O.K. Team tak pres den to mate opravdu hezky, ale aby byla noc klidnejsi, tak si myslim, ze by pomohlo oddelit kojeni od usinani (pri tom v kojeni muzete pokracovat i nadale). Kdyz to kojeni oddelite, tak tech nocnich probouzeni by mohlo byt mene - pak by se dcera i vic vyspala a byla by rano klidnejsi a spokojenejsi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
18.5.21 22:47

@Viki89 dobře, to určitě můžeme zkusit 😊 ♥️… Blbý je, že v 18:00 klasicky večeří me, dcera většinou hustou zeleninovou polévku, pak kolem 19:00 jde koupat a pak kojit a u toho už usíná sama většinou, ale zkusíme to oddělit 👍.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
19.5.21 11:44

@B.O.K. Team Tak zkuste postupne - na zacatku zkuste vzit dcerce prso chvilecku predtim, nez uplne usne. Je mozne, ze zacne plakat, tak ji prso zase vratte a zase odeberte, a tak do te doby, co neusne a manzel at porad u toho cte. Pak postupne oddalovat to kojeni od usinani, ale to cteni nechavat (hlas je slaba asociace a nejspis tomu nocnimu spanku ani nebude vadit). Muzete take pridat treba pohlazeni behem kojeni (rozsirite tak tu asociaci na usinani a pak prso tesne pred usnutim nahradite pohlazenim). Pro klidny nocni spanek je dulezity ten samotny moment usnuti - aby dcerka usnula s co nejmensi Vasi pomoci (nemyslim tim nechat vyrvat - to v zadnem pripade). :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12951
19.5.21 17:31

Nevim no, zadecek nahoru a kolinka pod brichem jsou misto periny. Diteti je chladneji. Jakmile ho prikryjes, rozplacne se. Nebo u tech mych to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
19.5.21 17:50

@B.O.K. Team Ono se tolik věcí svádí na prdíky 8o Z čeho soudíte, že má v 10 měsících problém se vyprdět? Kor když hezky kaká?

Má separační úzkost, pokud propláče noci, dost možná chce prostě být v noci u maminky. A tím častým kojením si to vynahrazuje. Spíte spolu? Nebo tam může být tisíc jiných důvodů, proč prořve noci. V tomto období se přechází na 2 spánky denně, může to být ještě dozvuk toho, jak si upravila režim. Můj syn v těchto obdobích vždycky hodně špatně spával a strašně moc se kojil.

Pokud neleze/nechodí, může to být i reakce na zkoušení těchto věcí. Na snížený tok mléka. Na zuby :nevim:

Já osobně si nedovedu představit, jak by přechod na UM (pokud by ho vůbec vzala) měl pomoci s pláčem. Spíš bude ještě víc plakat po prsu, ne? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat