Přechod na um - nastala u vás nějaká změna režimu miminka?

18
13.5.21 08:23

přechod na um - nastala u vás nějaká změna režimu miminka?

Ahoj ženy, mám skvělého skoro 4 měsíčního chlapečka, doteď plně kojeného. Od začátku kojím dost v bolestech (záněty, ucpané mlékovody, popraskané bradavky, prošla jsem i rukama laktačních poradkyň - furt to ale jede dokola) a teď, poslední dny, kdy mi syn už zase pije mléko společně s krví, mi už definitivně došla trpělivost a řekla jsem si, že na to už nemám a přejdeme postupně na umělé mléko. Zatím jsme zkusili teď po tři dny vyměnit polední dávku kojení za lahvičku a prošlo to v klidu - malý vypil 180ml a vypadal spokojeně, ostatně jako vždycky :) Je to fakt zlato :hug:
S čím ale v hlavě ještě dost bojuji je obava, aby nám UM nenarušilo náš zajetý režim (a že syn má v hlavě nejspíš zabudované hodiny :lol: ). Proto jsem se chtěla zeptat, jak jste to po přechodu na UM měli vy. Zůstal režim vašeho miminka stejný, zlepšil se, zhoršil se?
Syn zhruba od dvou týdnů najel na kojení 5× denně - V cca 9hod, ve 13hod, v 17hod, pak v 19.30 a v noci vstáváme jednou mezi 3 a 4 hodinou. Tudíž opravdu nepřecházím na UM z nějaké z pohodlnosti nebo s představou, že bychom se lépe vyspali, protože to máme nastavené od malého fakt krásně. Naopak se bojím, aby se něco nezměnilo a nezhoršilo a já bych se něměla raději kousknout a dál kojit i přes bolest. Je to moje první dítě, vše je nové a tohle by byla trvalá změna, proto jí v sobě řeším tak moc a tak dlouho.
Jak jste to měli vy? Jak změna u vás proběhla a zůstalo vše při starém, nebo se naopak něco zlepšilo/zhoršilo?
Děkuji za názory, třeba mě uklidníte, že se není čeho bát :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3603
13.5.21 08:26

U miminek se režim mění bez ohledu na vnější změny :-) Dcera byla na UM od 6 týdnů, syn od 8 měsíců. Ani u jednoho žádná změna nenastala. Za chvilku už začneš s příkrmy, tak bude toho mléka potřeba zase méně. Jediná změna je, že víš, kolik dítě vypije. Pokud máš takové problémy, hned bych najela na UM. Pro mě je představa, že dítě pije mou krev úplně příšerná. Rozhodně by to byl důvod skoncit s kojením (a to jsem u druhorozene mnohokrát obrecela, že se kojit prostě nechce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17520
13.5.21 08:27

@Twigginek Jen technická, nezkoušela jsi kojící kloboučky? Mě zachránily kojení, dala bych jim nobelovku. Jako ty jsem prošla rukama několika laktačních poradkyň a naštěstí ta poslední mi doporučila toto. Kojila jsem pak s nimi rovnou i druhé dítě, rok do samoodstavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
13.5.21 08:35

@unuděná Já bohužel s kloboučky kojím už od porodnice - syn byl na JIP a já trochu nepoučená prvorodička jsem si je nechala od sester dát, aby se rychleji rozkojil. To sice asi pomohlo, ale už jsme se jich nezbavili a na moje problémy bohužel nepomáhají. Nevím proč :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17520
13.5.21 08:38
@Twigginek píše:
@unuděná Já bohužel s kloboučky kojím už od porodnice - syn byl na JIP a já trochu nepoučená prvorodička jsem si je nechala od sester dát, aby se rychleji rozkojil. To sice asi pomohlo, ale už jsme se jich nezbavili a na moje problémy bohužel nepomáhají. Nevím proč :(

Ani na ty popraskané bradavky? Máš správnou velikost? Zkusili jste zaléčit moučnivku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
13.5.21 08:44

@Twigginek přestalo ho bolet břicho, začal spát celou noc.. Přechod na um ve 2 měsících. Za mě jen pozitiva.. Až na to, že doteď nedá najednou plnou dávku, krmim častěji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
13.5.21 08:50

@Twigginek Není se čeho bát. Pokud máte značku, která mu vyhovuje, zasytí ho ale zároveň nezacpe, tak to má jenom pozitiva.
Já se teda nikdy pořádně nerozkojila, byl to boj s větrnými mlýny. V momentě, kdy jsem to úplně vzdala se mi hrozně ulevilo. Měli jsme svůj režim, který se v pohodě udržoval, maximálně se později prodloužily intervaly krmení, ale ty už máte taky v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
13.5.21 08:58

My na UM přecházeli cca ve 2 měsících, změna nastala v nočním krmení- původně jsem i v noci kojila co 3 hodiny, po zavedení UM jsem dávala mlíčko v noci už jen jednou. Ve 4 měsících už malá spala ale celou noc, dala jsem poslední UM třeba v 11 večer než jsem šla spát a další dostala v 6 ráno, pak jsme si šly ještě lehnout. Jinak po přechodu na UM přestalo bolet bříško a celkově jsem doma měla najednou spokojenější miminko (s kojením jsme od začátku dost bojovaly, takže jsem se tím přechodem na UM dost sklidnila já a tím pádem i malá :) )

Příspěvek upraven 13.05.21 v 08:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
13.5.21 08:59

Já s dcerou přecházela na UM ve 4,5 měsících po 2 měsících neustálého řevu při kojení, asi bojkot, ale dvouměsíční, déle jsem to prostě nevydržela. Ulevilo se hlavně mně, režim dcery se nijak nezměnil, jen kojila jsem myslím cca po 2,5 hodinách a UM pak stačilo dávat méně často, protože ho vypila víc. A zároveň jsme v těch 4 měsících začínaly s příkrmy.
Držím palce, pokud tě kojení z jakéhokoliv důvodu dlouhodobě trápí, je opravdu nejlepší přejít na UM ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
23.5.21 18:27

@Mymamemimi ahoj, resim to same, muzu se zeptat na jake mleko jste presli? Diky

Příspěvek upraven 23.05.21 v 18:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
23.5.21 18:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
23.5.21 18:30

@HNAA tak teď nevím jestli to byla otázka na mě nebo ne :D každopádně my dávali od začátku Nutrilon :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
23.5.21 18:45

@Mymamemimi ano byla, omlouvam se za zmatek, nejsem
Zbehla.

Ja dnes vecer zkusim taky. Taky se budime ani ne po 3 hodinach, hodne lidi mi rika jaky je to
Luxus ze spi dobre, ale ja uz se citim po 2 mesicich uplne zbita. Tak nocni davku zkusime umele. Nas problem je, ze den malymu zacina v 5 rano. A nedari se to posunout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
23.5.21 18:51

@HNAA tak jestli je tvým cílem se víc vyspat, zkusila bych spíš dát poslední večerní dávku UM, ono víc zasytí prý, proto pak mimi nemá v noci hlad. Ale to je jen můj laický názor, my přešli z plného kojení přímo na plné UM :)

Den v 5 ráno by mě zabil, to tě chápu :) já byla zvyklá v 5 nakrmit stejně jako v noci a pak se šlo prostě ještě spát. Celé to probíhalo prostě stejně jako noční krmení, mlíčko, odříhnout, přebalit, zhasnout a spát :) nějak jsem v tom odmítala couvnout, prostě se spí a hotovo :nevim: takže táta se ráno odplížil do práce a my vyspávaly do 9 :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
23.5.21 19:04

@Mymamemimi

Ano tak to mam v planu zkusit dat nocni davku umele. Krmi se mi kolem pulnoci pak ve 3 a v 5 a i kdyz delam vse stejne tak v tech 5 uz neusne a mrci a chce dudel a vetsinou uz usne jen na 20min. Takze kdyby jeste po te 5 spal treba do 7 tak to akceptuju ale takto uz jsem unavena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat