Přechod na UM? V 5 měsíci a za jak dlouho?

24.4.17 07:02

Přechod na UM? V 5 měsíci za jak dlouho?

Dobrý den maminky
Chtěla bych se Vás poptat, a zajímaly by mě Vaše zkušenosti když jste museli z kojení přejít na UM. Mojí malá je teď 5měsíců a bohužel moje mléko už jí nestačí ale už třetí den nechce ani za nic UM :-/ zatím jsem zkoušela UM od Hipp a dnes chci jít koupit Nutrilon jestli by si vzala třeba něco jiného. Ale už z toho začínám být nešťastná :( jaké máte vy zkušenosti? Zajak dlouho se vám to s prckama podařilo přejít? Předem moc Děkuji za vaše názory a zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

24.4.17 07:07

@Nikca676 Jseš si jistá, že kojení nestačí? Protože kdyby měla hlad, tak si um vezme… Taky můžeš začít zkoušet nabízet příkrm, zeleninu, kaši a kojit podle potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
24.4.17 07:19

@Nikca676 my začli po 4 měsíci dávat mrkvičku a úspěch, zatím teda místo oběda. Jinak ráno a večer dostane místo kojení taky už UM (protože pokud jen kojí tak chce každou hodinu a to se fakt nedá) a z UM mu chutná jen Sunar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2830
24.4.17 07:20

Souhlasím s @Alušáček, proč si myslíš, že v 5 měsících jí tvoje mléko nestačí, když doteď stačilo? A navíc když UM nechce…Nene, chyba bude jinde. Já bych teda přikládala na požádání, maximálně tělo na tělo, v noci s tebou v posteli, jestli se odtahuje od prsa a pláče, nemusí to být nedostatkem mléka, ale už můžou mimčo trápit zoubky. Pokud má zájem o tvůj talíř, můžeš ke kojení zkoušet nabízet pomalu příkrm. V 5 měsících už je podle mě přecházet na UM škoda (škoda pro miminko samozřejmě), když jste zvládli doteď kojit :hug: Držím palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 07:21

@Alušáček
No ona mi do teď spinkala celou noc tak od 21hod do 6:30 a teď nedávno se začala v noci budit hlady první jen jednou pak dvakrát a teď už to bylo po 2hodinách. Ano prikrmy jsem zkoušela teď teprv 3tí den ale do toho se ji taky zatim moc nechce, zkoušela jsem mrkvicku zatím nic víc. A teda se zeptám kaši už taky nějakou může od 5tého měsíce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 07:26

@Pety2
Děkuji moc za radu, každopádně kojit bych chtěla co nejdýl, vyzkouším to teď bez nabízení toho UM a budu celý den jen kojit a uvidím co bude. A prikrmy zeleninové už zkouším ale zatím moc zájem nejeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17307
24.4.17 07:30

V 5 mesicich bych misto UM zavedla prikrmy, i kdyby to mele byt misto zeleninovych mlecne kase nebo ovocne presnidavky, obojí může od 4. měsíce. A zbytek kojila. případně zkoušela jsi to UM po lžičkach? Třeba ditěti vadí lahvička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13811
24.4.17 07:31

Malymu taky nestacilo, zkousela jsem nakojit a pak dokrmila UM. Davala sem Bebu, ta mu chutnala, ale uz byl zvyklej na flasticku, davali jsem uz davno predtim caje. Zaroven s UM sem zavadela prikrmy, takze si pak dal prikrm (uz od zacatku byl schopnej toho snist i pul sklenicky) a pak se dojed tim mlikem. Kasi muze vyrabi se od 4 mesice ale davala bych postupne, pokud bojkotuje prikrmy tak kase akorat zalepi zaludek a bude ji potom bolet brisko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 08:14

Já jsem taky začala přikrmovat v pěti měsících, nejdříve jsem zkusila Sunar na noc, ale vůbec nechtěl flašku, takže jsme se na to vyprdla a začla jsem normálně zeleninou, ale trvalo to tak měsíc než snedl celou porci, ale od té doby klid. Kojim normálně dál. Jinak to noční buzení nemusí být hlady. Syn teda celou noc nespal ještě nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 08:42

@Pety2
Děkuji moc za radu, každopádně kojit bych chtěla co nejdýl, vyzkouším to teď bez nabízení toho UM a budu celý den jen kojit a uvidím co bude. A prikrmy zeleninové už zkouším ale zatím moc zájem nejeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
24.4.17 08:48

@Nikca676 mela jsem uplne ten stejny problem, maly byl a je velky a moje mleko mu nestacilo, rval porad, pred, behem, po kojeni, mel prso co hodinu max dve a stejne mne laktacni rekla, ze o mleko prichazim. Necitila jsem uz potom ani takovy ten spousteci reflex, ten tlak, kdyz se mleko spusti. Jenze UM ani zadny prikrm proste nechtel :cert: Byla jsem z toho taky nestastna. Rval porad a porad byl u prsa. Zkusila jsem asi 4 mleka a nic. Pak asi tyden pred 6m si ho najednou vzal, Sunar. A od te doby je to zlate miminko :srdce: Ja jsem proste denne rano nabizela flasku, ale nenutila, az ji jednoho dne vzal. Tak bych byt tebou delala to same. Proste musis pockat, az zjisti, ze se UM naji vic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama