Přechod na UM ze dne na den

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
16.1.22 22:06

Přechod na UM ze dne na den

Ahoj, potřebovala bych poradit. Máme 7.mesicni dítko, od 4.mesice na zeleninových prikrmech, jinak plně kojena. Divoká. Leze, staví se o nábytek…Avšak poslední měsíc byl trochu peklo. Malá byla neustále u prsa. Přes den se to tlumilo příkrmy a ovocem. Ovšem v noci jsem standardně vstávala 5×. Ke konci už 7-10×. Myslela jsem, že jde o zuby nb nějakou úzkost. Prsa se přestala nalévat a malá začala plakat i přes den. Rozhodla jsem se proto zkusit přejít na UM. Že dám flašku před spaním a v průběhu noci podle potřeby nakojim, popř. ještě UM. No a dopadlo to tak, že po dvou dnech jsem přestala kojit úplně. Malá po kojení měla stále hlad. Kojení se nedožaduje, jen je zvykla pít častěji, tak trochu bojujeme.
Takže první otázka, mohlo ji toto rychlé odstavení ublížit?
Druhá otázka, je normální, že kadí i 6× denně? Měla Hami UM a po něm kadila pořád. Hodně prděla. Týden jsme ho zkoušeli a když malá měla šedou stolici, lekla jsem se a vyměnila za Sunar. Barva je lepší, ale ta četnost skoro stejná. Tak nevím, jestli to je tím, že ji to nesedí nb že si prostě bříško musí zvyknout.
Třetí otázka, kolikrát za den se může dát UM. Na krabici píšou 5 dávek. Jenže ona je schopná v noci vypít 3 flašky (zkouším šidit, ale moc to zatím nefunguje). Což bych jí pak přes den mohla už dát jen 2(?). :nevim:
Budu ráda za vaše zkušenosti. Jen mi prosím nepište, že jsem se málo snažila. Už tak mám depku, že jsem ji odstavila ze dne na den a možná ji tím ublížila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39032
16.1.22 22:15

@Ikram ty davky jsou uvedene divně, je to nesmysl. Je to i na krabici pro ty nejmenší, tezko nekdo bude krmit mesicni mimčo 5×denne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
16.1.22 22:15

Stolice 6× za den u 7 měsíční mi přijde hodně. Odstaveni ze dne na den nevadí když ti UM pije. Moje děti ho nikdy nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
16.1.22 23:11

Ta stolice? neni to tim, ze proste to UM je vydatnejsi, treba si uz mela fakt blby mliko, ktery mala skoro vsechno ztravila a ted diky sunaru je proste konecne poradne najezena a i diky tomu jak hodne byla zvykla se kojit + ty prikrmy mi prijde, ze proste nez se nauci, ze staci min mlika (a misto nej pit pres den k prikrmum jen vodu/caj) tak asi bude mit vetsi mnozstvi stolice no.
Plinky ma jinak stejne procurany? pokud jo tak bych se tim asi jeste par dnu nejak nenervovala a max treba ke konci tydne kdyby se ta stolice nejak neumoudrila si pro jistotu zavolala k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
17.1.22 12:28

Měla jsem to u syna podobné, jen jemu byly 4mesice. Taky že dne na den. Takže příkrmy ještě neměl. Tu stolici bych prisuzivala tomu mléku, měl to podobné, při kojení nekakal treba 2tydny a na UM to byl šupec. Pokud by se to neumoudrilo tak do týdne, zkonzultovala bych s dr. Jinak to dávkování bych se snažila dodržet, ale jednu flašku navíc bych neřešila. Pokud má už příkrmy, tak ti to mléko stejně přes den samo ubude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.1.22 21:27

Všem děkuji za odpovědi ;) Stále se snažíme najít nějakou rovnováhu, nějaký řád resp. řeším jak krmit, aby to malé vyhovovalo co nejlépe. Ovšem stále se trochu točím v kruhu. Už jsem si myslela, že je to kadění vyřešené. Poslední dva dny to byly pouze dvě pokaděné plinky za den. Ale dneska mi došlo, že poslední dva večery jsem ji do sunaru přidávala prepasirovanou rýži/rozvar. Což se pry dává při průjmu. 8o takže má radost vzala za své… Ve snaze zasytit ji co nejvíce přes den, jsem ji začala pridavat do prikrmu (když nemá maso, to dávám 3× týdne max) nějakou testovinu, kuskus, rýži… Jenže si myslím, že ji to spíše škodí. Nevím. Na radu starších jsem na noc zkusila přimíchat do sunaru prepasirovane vločky, ale vypadá to, že se mi po tom akorát osipala a stejně nespala. :zed: je něco, co jste na noc do UM přidávaly vy a děti po tom spaly? Ta rýže celkem fungovala, ale zas ji nechci ucpat… Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
22.1.22 09:00

Heledd pres den ji klidne do zeleniny neco pridej, si vem ze bys jedla jen zeleninu? bys taky mela hlad.. a jestli na noc ji ta ryze vyhovuje a spis po tom lip, a nema tolik pokakanych plinek a stolice neni nejak silene tuha tak ji to klidne takhle nech tyden dva a uvidis, pokud to neprejde do zacpy tak bych neresila a byla rada, ze mi to dite ji a ocividne ji to hustejsi UM na noc dela dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat