Přechod z 3letého rodičáku na MD - finance?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radnas
Kecalka 125 příspěvků 17.10.09 15:49
Přechod z 3-letého rodičáku na MD - finance?

Ahoj, 20.září jsem nastoupila na MD, do té doby jsem pobírala rodičák 7.600 na syna, kterému budou 3 roky až v prosinci. V říjnu mi přišla na účet poměrná částka za tu 1/3 září, kdy už jsem byla na MD. Rodičák za celé září a říjen mi ale přišel taky… Né že by mi to nějak vadilo, ale je to v pořádku? Když přeci nastoupím na MD, tak rodičák na starší dítě přestávám pobírat, ne?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.09 16:09

To ho musíš na sociálce (úřadu práce kde vyplácejí RD) ukončit - sama! Jinak ho budou chtít vrátit.. Za září máš nárok, ale za říjen už ne ( a za říjen ale přijde až v listopadu ne?)..

Věra

Uživatel je onlinej.a.n.i
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 17.10.09 18:21

Za září už taky nemáš nárok na celý rodičák. Kolik si měla tu část mateřské?

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 17.10.09 18:41

Za září máš nárok na výši RD, která je 7600 minus částka mateřské za tu 1/3 září. Zbytek a 7600 za říjen musíš vrátit a od listopadu to odhlásit.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 17.10.09 20:20

No, přišlo mi to divný. Akorát jsem si myslela, že to vyřídí zaměstnavatel. Díky všem.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 17.10.09 22:00
radnas píše:
No, přišlo mi to divný. Akorát jsem si myslela, že to vyřídí zaměstnavatel. Díky všem.

No, tohle za tebe zaměstnavatel vyřizovat nemůže… musíš si vytisknout formulář „Potvrzení dávek ovlivňujících rodičovský příspěvek“ tady ze stránky:
 http://formulare.mpsv.cz/…y/cs/welcome

(nebo si ho vyzvednout u vás na kontaktním místě ÚP), nechat ho vyplnit na OSSZ, která ti PPM vyplácela a odevzdat na ÚP. Z toho ti oni spočítají, jestli máš za září ještě nárok na PPM (případně i za další měsíce, pokud by PPM byla nižší jak RP) a přeplatek po tobě budou chtít vrátit. Takže ho určitě neutrácej, co já vím, tak to chtějí všechno naraz a hned.

magratka
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.10.09 06:43

Za mne to bylo tak, že jsem za ten měsíc, co jsem nastupovala na mateřskou měla nárok na celý rodičovský příspěvek. Ale od té doby se toho dost měnilo a holky mají čerstvější zkušenost. Každopádně se RP vyplácí zpětně, takže teď v říjnu přišel za září a v nejhorším případě budeš vracet na úřad práce jen tolik, co jsi dostala jako mateřskou za září (max. do výše 7600).

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 08.11.11 14:24

Takže, jestli to chápu správně… Když mám 3letý rodičák (7600) a mateřskou dostanu za období 19.-31.10. - a mateřská bude nižší než 7600, tak mi to rodičák dorovná do 7600.-
To jim ale musím předat ten papír o výši mateřské. Jinak to asi nejsou schopni zjistit, co? Když ho nebudou mít, tak nevyplatí nic?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >