Přechod z antikoncepce na jinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 12:50
Přechod z antikoncepce na jinou

Ahoj, mam na vas dotaz ohledně antikoncepce. Brala jsem 3 roky antikoncepci Regulon, s tím ze jsem ji asi po roce vysadila na 3 měsíce a pak začala brát znovu, protože jsem si našla pritele. Antikoncepce seděla vzdy v pohode, avšak za poslední půlrok mi začaly vypadávat hodně vlasy, chloupky rostly víc a celkove mi nebylo vubec dobre (rychle bušení srdce, dušnost), taky jsem hodně zhubla. Na zacatku měsíce jsem dokonce skončila v nemocnici, ale vse bylo ok. Sla jsem tedy na gynekologii kde mi předepsali novou antikoncepci bonadea, kterou si mam vzit 1. den ms. Ta se dostavila dnes v termínu, ale bojim se jestli mi po ni nebude zase spatne. Kdybych nemela přítele, tak ji uz do sebe necpu, ale je mi teprve 18 a studuji a otěhotnět nechci. Mate nejake podobné zkušenosti? Nebo zkušenosti s antikoncepcí bonadea? :nevim:

Reakce:
Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.07.19 13:01

Zkušenost s touhle antikoncepci nemám. skus ji brát a uvidíš jak ti sedne kdyžtak ji zas vysadíš :think: a nebo se chránit jinak :nevim:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 27.07.19 13:07

Já ji zrovna beru a v pohodě. Musíš to zkusit

aajina f
Nováček 2 příspěvky 30.07.19 22:26
Nevhodná antikoncepce

Ahoj, potřebuji radu. Můj lékař mi na začátek předepsal prášky Sunya, a ještě jsem nedobrala ani první platíčo pilulek, a cítím, že mi vůbec nevyhovuje.
Pozoruji na sobě silnou přecitlivělost, a jak je uvedeno v přívalovém letáčku, tak si silné změny nálad. Neřešila bych to, kdyby to nezpůsobovalo problémy v mém vztahu s přítelem. Často mám i pocit, že prožívám silné deprese.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je to pilulkami obecně, nebo jestli by stačilo jen změnit značku. Ale nevím, jaký faktor od sebe prášky odlišuje, a jak každý zvlášť působí na tělo, i psychiku. Chtěla bych přejít například na Lyndinette, kterou mi doporučují známé.
Nemáte někdo zkušenosti, jestli změna hormonální antikoncepce pomůže, nebo jestli pilulky zkrátka nejsou vhodná volba? Předem moc děkuji za jakékoli rady :pensive:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 31.07.19 07:53

@aajina f sunya i lyndinette mají stejné množství účinných látek. Takže bych moc neviděla důvod k tomu, aby ses po ni cítila jinak. Osobně bych pockala aspoň ty tři cykly a uvidíš jak se budeš cítit pak

aajina f
Nováček 2 příspěvky 31.07.19 08:24

@Tichošlápek děkuji za radu. Zkusím tedy dobrat. A nevíte jaká z těch látek nejvíc účinkuje na psychiku?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 31.07.19 08:25

@aajina f to bohužel netuším

Váš příspěvek
Reklama