Přechod z Brintellixu na Velaxin

Anonymní
4.4.21 14:31

Přechod z Brintellixu na Velaxin

Ahoj, v pondělí mi paní doktorka nově předepsala Velaxin 75 mg, teď jsem brala půl roku 10 mg Brintellixu ale i po navýšení na 15 mg mi bylo špatně. Je tu prosím někdo, kdo přecházel z jedněch antidepresiv na druhé a jestli účinek nových antidepresiv budou znovu nabíhat několik týdnů?

Pokud je tu někdo, kdo zrovna začíná nebo mění antidepresiva tak se pojďte vzájemně podpořit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27591
4.4.21 15:09

Já nepřechazím, ale zvažuju intenzivní KBT. Prášky změněny zatím 2×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27591
4.4.21 15:10

..a když nic, tak ⚰️⚰️⚰️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
4.4.21 15:56
@Anonymní píše:
Ahoj, v pondělí mi paní doktorka nově předepsala Velaxin 75 mg, teď jsem brala půl roku 10 mg Brintellixu ale i po navýšení na 15 mg mi bylo špatně. Je tu prosím někdo, kdo přecházel z jedněch antidepresiv na druhé a jestli účinek nových antidepresiv budou znovu nabíhat několik týdnů?Pokud je tu někdo, kdo zrovna začíná nebo mění antidepresiva tak se pojďte vzájemně podpořit.

Ahoj, já v prosinci přecházela z Brintellixu na Deprex, Brintellixu jsem brala 20 mg, ale pořád mi bylo špatně od žaludku a po ránu jsem zvracela. Velaxin jsem taky brala, 225 mg, ale už dávno a nepomohl mi, ale zas jsem neměla NÚ. Já měním AD docela často, už jsem jich brala asi 13 druhů. Jinak si myslím, že účinek nových AD zas několik týdnů nabíhá, ale jeden Dr. říkal, že u Velaxinu je to rychlejší, než třeba u SSRI AD. S čím se léčíš? Držím moc palce, ať ti Velaxin sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2917
4.4.21 15:56

Teď je to tři měsíce, co jsem přešla z ApoParoxu na Venlafaxin. ApoParox na mě vůbec nezabíral, ani v nejvyšších dávkách. Venlafaxin zabral parádně. Přecházela jsem celkově patnáct dní a zlepšení stavu jsem zaznamenala už po pár dnech. Brala jsem v minulosti i Brintelix, ale kvůli silným nevolnostem a zvracení, jsem ho musela přestat užívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
4.4.21 15:57
@holka_z_hor píše:
Já nepřechazím, ale zvažuju intenzivní KBT. Prášky změněny zatím 2×.

Intenzivní KBT moc doporučuji, máš na mysli stacík, nebo pobyt? Já byla na 7mi týdenním KBT pobytu a svého času mi to moc pomohlo. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27591
4.4.21 16:14
@Lollitka píše:
Intenzivní KBT moc doporučuji, máš na mysli stacík, nebo pobyt? Já byla na 7mi týdenním KBT pobytu a svého času mi to moc pomohlo. Držím palce.

Pobyt Loli :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
4.4.21 16:34
@holka_z_hor píše:
Pobyt Loli :palec:

V NÚDZu? Já byla na oddělení 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27591
4.4.21 16:35
@Lollitka píše:
V NÚDZu? Já byla na oddělení 1.

Jojo v NÚDZu. Musím se na to zeptat doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
4.4.21 16:51
@holka_z_hor píše:
Jojo v NÚDZu. Musím se na to zeptat doktorky.

Tam je to super, já tedy byla ještě na bývalém PCP, které se v NÚDZ od roku 2015 transformovalo, ale koukala jsem, že to tam pořád vede Dr. Kosová (ta byla na KBT úplně úžasná, jak to uměla podat). A chceš taky to oddělení 1? Já byla i na oddělení 2 a tam byla KBT jen asi jednou týdně skupina se sestřičkou. Pak jsem do NÚDZu chodila za kamarádkou na návštěvy a spala jsem tam ve spánkové laboratoři v roce 2019 a musím říct, že prostředí fakt na jedničku. Tak se určitě s Dr. domluv, držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 16:52
@Lollitka píše:
Ahoj, já v prosinci přecházela z Brintellixu na Deprex, Brintellixu jsem brala 20 mg, ale pořád mi bylo špatně od žaludku a po ránu jsem zvracela. Velaxin jsem taky brala, 225 mg, ale už dávno a nepomohl mi, ale zas jsem neměla NÚ. Já měním AD docela často, už jsem jich brala asi 13 druhů. Jinak si myslím, že účinek nových AD zas několik týdnů nabíhá, ale jeden Dr. říkal, že u Velaxinu je to rychlejší, než třeba u SSRI AD. S čím se léčíš? Držím moc palce, ať ti Velaxin sedne.

Deprese. Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
27591
4.4.21 16:54
@Lollitka píše:
Tam je to super, já tedy byla ještě na bývalém PCP, které se v NÚDZ od roku 2015 transformovalo, ale koukala jsem, že to tam pořád vede Dr. Kosová (ta byla na KBT úplně úžasná, jak to uměla podat). A chceš taky to oddělení 1? Já byla i na oddělení 2 a tam byla KBT jen asi jednou týdně skupina se sestřičkou. Pak jsem do NÚDZu chodila za kamarádkou na návštěvy a spala jsem tam ve spánkové laboratoři v roce 2019 a musím říct, že prostředí fakt na jedničku. Tak se určitě s Dr. domluv, držím moc palce.

To já nevím, někam kde máj prostě úplný psychouše no :mrgreen: :lol: ale asi 1.to je pro úzkostný poruchy. Počítám, že bude dlouhá čekačka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 16:55
@Murka píše:
Teď je to tři měsíce, co jsem přešla z ApoParoxu na Venlafaxin. ApoParox na mě vůbec nezabíral, ani v nejvyšších dávkách. Venlafaxin zabral parádně. Přecházela jsem celkově patnáct dní a zlepšení stavu jsem zaznamenala už po pár dnech. Brala jsem v minulosti i Brintelix, ale kvůli silným nevolnostem a zvracení, jsem ho musela přestat užívat.

Po pár dnech? To ti závidím :kytka: já beru šestým dnem a mám propady dolů :( zničehonic se rozbrečím…

• Citovat
  • Nahlásit
27591
4.4.21 16:56
@Anonymní píše:
Po pár dnech? To ti závidím :kytka: já beru šestým dnem a mám propady dolů :( zničehonic se rozbrečím…

Já řvu dnes taky :hug: :hug: :hug: hysterák roku jsem měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 17:07
@holka_z_hor píše:
Já řvu dnes taky :hug: :hug: :hug: hysterák roku jsem měla.
:hug: :hug: :hug:
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat