Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tinz
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 19:39
Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13618 příspěvků 04.09.18 20:28
@tinz píše:
Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Ta zaměstnání na sebe navazují, takže se podle mne nemusíš starat o nic. Ani o to, kdo a jak odečte slevu na poplatníka, poněvadž nemáš dva zaměstnavatele současně. Jenom o to, aby ti zaměstnavatel DPČ dal zápočtový list (potvrzení o zaměstnání), a ten dáš novému zaměstnavateli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >