Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tinz
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 19:39
Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 13958 příspěvků 04.09.18 20:28
@tinz píše:
Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Ta zaměstnání na sebe navazují, takže se podle mne nemusíš starat o nic. Ani o to, kdo a jak odečte slevu na poplatníka, poněvadž nemáš dva zaměstnavatele současně. Jenom o to, aby ti zaměstnavatel DPČ dal zápočtový list (potvrzení o zaměstnání), a ten dáš novému zaměstnavateli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >