Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

7
4.9.18 19:39

Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15149
4.9.18 20:28
@tinz píše:
Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Ta zaměstnání na sebe navazují, takže se podle mne nemusíš starat o nic. Ani o to, kdo a jak odečte slevu na poplatníka, poněvadž nemáš dva zaměstnavatele současně. Jenom o to, aby ti zaměstnavatel DPČ dal zápočtový list (potvrzení o zaměstnání), a ten dáš novému zaměstnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat