Reklama

Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tinz
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 19:39
Přechod z DPČ na Smlouvu v půlce měsíce (odlišní zaměstnavatelé)

Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 04.09.18 20:28
@tinz píše:
Dobrý den, vím, že to sem asi nepatří, každopádně možná jste se s tím některá setkala a budete mi vědet pomoci..

Ráda bych se zeptala, jak postupovat v tomto případě. K 16.9.2018 budu ukončovat DPČ u mého aktuálního zaměstnavatele. Od 17.9.2018 budu mít pracovní smlouvu na 4/5 úvazek u nového zaměstnavatele.

Kto bude za mě bude platit ZP a SP v měsíci září? Nový zaměstnavatel mě bude přehlašovat, budu mít já, jako zaměstnanec, nějakou oznamovací povinnost, anebo vše řeší pouze zaměstnavatel?

Také bych se ráda zeptala, zda mám nějak řešit slevu na poplatníka, anebo zda ji musím u původního zaměstnavatele nějak rušit?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Ta zaměstnání na sebe navazují, takže se podle mne nemusíš starat o nic. Ani o to, kdo a jak odečte slevu na poplatníka, poněvadž nemáš dva zaměstnavatele současně. Jenom o to, aby ti zaměstnavatel DPČ dal zápočtový list (potvrzení o zaměstnání), a ten dáš novému zaměstnavateli.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama