Přechod z jedné rodičovské na druhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 13:17
Přechod z jedné rodičovské na druhou

Dobré odpoledne,

chtěla bych poprosit o radu ohledně přechodu z jedné na druhou rodičovskou. Mám dceru, s ní mám rodičák nastavený do jejích 3.narozenin v září. Nyní jsem ale těhotná a termín porodu mám v červenci, chci tedy dovybrat zbývající rodičák.

1. Na pracáku mi řekla, že můžu čerpat max 7600 Kč měsíčně, to bych ale nestihla dočerpat celých 220 tis. Opravdu můžu max 7600?

2. Nastavila bych ho vybrat do konce června, ale to pak v době do porodu budu „bezprizorní“, čili se nahlásím na pracák jako uchazeč o zaměstnání, nebo si zaplatím zdravotní z vlastního?

Prosím o radu, kdo se v tomto nějak orientujete.. Já hledám na netu a jsem z toho nějaká spíš víc zmatená, než moudrá…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 12.01.18 13:21

Podle mě záleží, jestli jsi předtím měla mateřskou, nebo si čerpala rd přes manzela, ale pokud ne, a měl jsi rovnou rd, tak ho zvyšit nemůžeš

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 12.01.18 13:26

Proc si ho nastavis jen do cervna? Tak si ho nastav do toho cervence ne?

A jakto, ze mas maximalni vysi takhle malou? :nevim: Ty jsi nepobirala materskou?

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 12.01.18 13:32

Pokud budeš mit ted nárok na PPM, tak ji musíš začít čerpat nejpozději 6 tydnu pred termínem porodu, a rodicak ukončit ke dni co předchází prvnímu dni čerpání PPM (např PPM zacinas brát 20.6., RP ukoncis tedy k 19.6.). Výšku si muzes zvolit podle toho zda jsi pobírala PPM.

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 12.01.18 13:37

@Klanel Pokud ani ty ani otec dítěte jste neměli dostatečný vyměřovací základ, tak můžeš volit max. 7600 Kč a tedy nevyčerpáš celou částku 220 tis. Dokládala jsi dříve k žádosti o RP i vyměřovací základ otce dítěte?

chs.jasmin
Kelišová 6992 příspěvků 12.01.18 13:49

@Klanel

ahoj měla jsem rodičovskou do unora a v unoru jsem rodila. Dávala jsem si ji na denní platový výměr partnera a brala 10tis, v unoru porodila a s RL šla vyřídit novou rodičovskou a ta další měsíc hned došla.

kopejka
Echt Kelišová 9703 příspěvků 12.01.18 14:33

No pokud nebudeš mít mateřskou jak jsem z tvého příspěvku pochopila máš smůlu a budeš pobírat do dalšího porodu těch 7600:mavam:

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 14:46

Mateřskou před prvním porodem jsem měla, čili vyměřovací základ byl podle mého výdělku, ale smlouva mi skončila během čerpání PPM (byla na dobu určitou), tudíž teď na druhé dítě nárok na PPM nemám předpokládám.
Chci to dát do konce června proto, abych o tu červencovou dávku nepřišla. A tu částku 7600 Kč na mě „vyplivla“ ženská na pracáku mezi dveřma :-D

Jinak vím, co dělat, až se narodí druhé, s tím poradit nepotřebuju ;)

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 12.01.18 14:47

@Klanel Pokud jsi neměla vyšší PPM než těch 7600 Kč, tak víc čerpat nemůžeš. Jedině přes vyměřovací základ otce dítěte spočítaný z příjmů před porodem.

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 14:48

@Lendeš PPM jsem měla víc než 7600,–

Mallorka
Závislačka 2952 příspěvků 12.01.18 15:09

Mně také končila smlouva v průběhu rodicaku a šlo mi to nastavit na 11500,– teď se mi má Lmaličká narodit 26.1. a i kdyby to bylo až 31.1. Tak dostanu poslední dávku na kluka za prosinec. („Prijdu“zhruba o 12tis.)Takže ten červen u tebe chápu. Je to celkem postavený na hlavu. Asi se tam zeptej znovu a rychle ať stíháš ještě vyšší částku za leden.

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 15:14

@Mallorka ano, presne tak, ono se rekne treba „jen“ 7000,–.. Ale nastavene je to blbe. Bezim tam hned pristi stredu, to snad vezmou jeste i na tu lednovou davku…

Mallorka
Závislačka 2952 příspěvků 12.01.18 15:38

@Klanel tak mě je těch 12tis. Taky líto. Vůbec mě nenapadlo, že když se druhé narodí na konci měsíce, že už to platí automaticky na něj. Přitom si to ani vyřídit nestihnu takže budu měsíc bez peněz.

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 12.01.18 15:44

@Klanel Když jsi měla vyšší PPM, tak můžeš čerpat 30násobek své denní dávky PPM. A pokud je poslední částka rodičáku nižší než předposlední, tak ti ji pak pošlou o měsíc dřív spolu s tou předposlední.

Klanel
Kecalka 310 příspěvků 1 inzerát 12.01.18 15:46

@Mallorka tak to ja prave vim no, proto vymyslim, jak tomu predejit… Ale nejsem si jista, ze by to vyslo s tim pracakem.. A nevim, co by stalo si zaplatit treba to zdravotni, jestli by se to vyplatilo.. Doufam, ze mi pani poradi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama