Přechod z jednoho zaměstnání do druhého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andulka12
Povídálka 22 příspěvků 27.07.19 18:03
Přechod z jednoho zaměstnání do druhého

Dobrý den,
potřebuji radu. Dostala jsem nabídku na jinou a lepší práci, než v současnosti dělám. Pohovor jsem již absolvovala. Bylo mi řečeno, že než naberou nového zaměstnance, tu práci si nejprve na pár dní vyzkouší, aby budoucí zaměstnanec zjistil, zda mu práce vyhovuje a také, aby zaměstnavatel zjistil, jak se člověk na tu pozici hodí. Práci na HPP dávají až po tom, co člověk těch pár dní si vyzkouší a bude spokojen zaměstnavatel i zaměstnanec. Háček je v mé 2 měsíční výpovědní lhůtě a v tom, že jsem měli firemní dovolenou, takže teď v práci žádné volno nedostanu, abych si tu práci do nového zaměstnání mohla jít vyzkoušet. V jednom článku jsem četla, že pokud je zaměstnanec ve výpovědní lhůtě, má nárok půl dne volna na to, aby si mohl hledat novou práci. Je to pravda? Poraďte mi, prosím. Děkuji.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67814 příspěvků 27.07.19 18:25

@andulka12 Ano, to pravda je, mam pocit, ze je to pul dne tydne a da se to se souhlasem zamestnavatele spojovat.
Ale taky je pravda, ze nejake vyzkouseni prefem je prace nacerno a tedy protipravni, takze bych na to chtela minimalne dpp, jinak to neni seriozni zamestnavatel.

Váš příspěvek
Reklama