Přechod z MM na UM u ročního dítěte.

37
1.7.21 15:26

Přechod z MM na UM u ročního dítěte.

Zdravím děvčata,
Mám ročního chlapečka, kterého ráno, večer a občas v noci kojím.
Postupně bych chtěla kojení odbourat, mléka se mi tolik už nedělá.
Abych uvedla vše na pravou míru, malý papá naprosto vše, žádnou potravinovou alergii nemá.
Tímto mě zajímá názor zkušených, jak jste postupovaly. Jestli mám nejdříve nahradit ranní kojení za UM a večer kojit nebo jestli je vhodné vůbec kombinovat.
Jaké mléko byste doporučili, na cenu nehledě.
Nemám v plánu to ukončit ze dne na den, ale v blízké budoucnosti to chce.
Velice Vám děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3500
1.7.21 15:41

V roce jsem kojila stejně jak ty. Jenže jsem u toho chodila na plnej úvazek do práce a strašně mě to vyčerpávalo, tak jsem to utnula ze dne na den. UM dcera striktně odmítala, takže jsem kojení zrušila a nenahradila ničím, postupně jsem začala dělat kaše z kravského a rostlinných mlík a uplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
1.7.21 15:45

Já jsem jako poslední odbouravala večerní kojení. Nejprve ráno - snidala caj a chleba nebo piškoty.
Potom v noci ( dostala láhev mléka). A naposled večerní - dostala kaši a caj/ narušeny džus/ vodu. Mléko z hrnku nechce.
Teď je ji 19 měsíců a z nočního mleka je mléko v 6 ráno, pak ještě na hodinu až dvě usne.
Jinak mléko nechce. Dávám Kendamil a jsem spokojena. Proces odstavení trval asi měsíc (UM dostala poprvé v 11 měsících, kolika jsem ještě souběžně s tím měsíc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
1.7.21 16:24

To je jako by jsi celej zivot pila Pilsner Urquel a nekdo by ti pak nutil Bruncvika z Kauflandu za 3, 40. Proste jako by jsi jela v chilskych Cabernetech a pak by sis mela puchutnavat na krabicaku Zbojnikovo tajemstvi. Chapes? Asi to pit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12838
1.7.21 17:07

Jestli ti to vylozene zdravotne nevadi, tak bych kojeni nechala. Je to pro dite velky benefit, pri viroze nebo prujmu k nezaplaceni.
Mleko se ti normalne delat bude i pri tehle frekvenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7631
1.7.21 17:18

Asi je to skoda, ale dokazu pochopit, ze to nekdo utne… Kazdopadne bych aspon MM a UM nemichala, ne kazdemu ditku to dela dobre. A z mlik za me Kendamil - jak slozenim, tak vuni, chuti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
1.7.21 17:58

Pokud chces odstavit, pak odstav jakkoliv ti to bude vyhovovat bez nahrazovani UM… Pokud uz dite vsechno ji, pak nepotrebuje nahrazku MM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat