Přechod z MM na UM v 6 měsíci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
1.11.21 10:57

Přechod z MM na UM v 6 měsíci

Hezký den, mám syna 5,5 měsíce. Přikrmujeme od 4.měsíce. Aktuálně má oběd, svačinu a kaši na večer. Mezitím nekojím. Kojím jen v noci a dopoledne. Přešli byste pomalu na nějaké pokračovací mléko? Jak se to vlastně dělá, aby se odstavil a neměla jsem přeplněná prsa? Koupit pokračovací mléko můžu jaké chci nebo musím konzultovat s pediatrem? Moc Vám děkuji za odpovědi, rady a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
1.11.21 11:23

Ja syna postupně dala na UM okolo půl roku, měla jsem málo mleka a přestávalo mu to stačit.
Konzultovat s dr nemusis nic, jen při příští poradně reknes ze už nekojis a je na mleku / nebo kojis částečně.
Doporucuju koupit víc druhu a zkoušet, každému sedne něco jiného (dcera se mi hned chytla na hipp, u kluka jsem toho musela vyzkoušet víc, než začal pít sunar :D ) Některé značky prodávají balení po jedné dávce, tak zkus nejdřív to at zbytečně nekupujes krabici něčeho co ti nebude pít.

Ja odstavovala postupne, nahrazovala jsem vždy jedno kojení dávkou um. Ale mléko se mi moc už netvorilo tak jako tak. Úplně ke konci jsem brala homeopatika ze lékárny na zastavení laktace, tak můžeš vyzkoušet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
1.11.21 11:49
@Any9 píše:
Ja syna postupně dala na UM okolo půl roku, měla jsem málo mleka a přestávalo mu to stačit.
Konzultovat s dr nemusis nic, jen při příští poradně reknes ze už nekojis a je na mleku / nebo kojis částečně.
Doporucuju koupit víc druhu a zkoušet, každému sedne něco jiného (dcera se mi hned chytla na hipp, u kluka jsem toho musela vyzkoušet víc, než začal pít sunar :D ) Některé značky prodávají balení po jedné dávce, tak zkus nejdřív to at zbytečně nekupujes krabici něčeho co ti nebude pít.Ja odstavovala postupne, nahrazovala jsem vždy jedno kojení dávkou um. Ale mléko se mi moc už netvorilo tak jako tak. Úplně ke konci jsem brala homeopatika ze lékárny na zastavení laktace, tak můžeš vyzkoušet ;)

Díky, od Hipp mám kaši, takže bych šla i do toho mléka od nich. Mám právě pocit, že se mi toho mléka taky už nedělá tolik, proto jsem i začla přikrmovat od 4.měsíce - to mi poradila doktorka právě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
1.11.21 11:59
@BaraJoe píše:
Díky, od Hipp mám kaši, takže bych šla i do toho mléka od nich. Mám právě pocit, že se mi toho mléka taky už nedělá tolik, proto jsem i začla přikrmovat od 4.měsíce - to mi poradila doktorka právě.

Laktaci zastavuje i šalvěj, takže až přejdete na UM, tak bych pila šalvějový čaj a ono by se to mělo zastavit. Nebo ti může dát i doktorka prášky na zastavení laktace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
1.11.21 12:07

Nemusíš konzultovat s nikým, prostě kup um a dej.. a sleduj, páč mu nemusí vůbec sednout :think: a taky ti ho může odmítat. My museli přejít na um ve 2 měsících a 14 dní boj :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
1.11.21 12:21
@BaraJoe píše:
Hezký den, mám syna 5,5 měsíce. Přikrmujeme od 4.měsíce. Aktuálně má oběd, svačinu a kaši na večer. Mezitím nekojím. Kojím jen v noci a dopoledne. Přešli byste pomalu na nějaké pokračovací mléko? Jak se to vlastně dělá, aby se odstavil a neměla jsem přeplněná prsa? Koupit pokračovací mléko můžu jaké chci nebo musím konzultovat s pediatrem? Moc Vám děkuji za odpovědi, rady a názory.

Nepresla, proc? MM je pro dite lepsi. Kojila jsem cca do dvou let a zadne UM jsme nepotrebovali.

Akorat by to chtelo parkrat nakojit i pres den, at se produkce dobre udrzi.

(Ze jsi ve 4. mesici mela malo je diskutabilni, spis to byl normalni spurt nebo obdobi.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat