Přechod z Nutrilonu na kendamil

158
18.11.20 22:55

Přechod z Nutrilonu na kendamil

Dobrý večer, malá bude mít za 4 dny měsíc a máme stále problém s mlíčkem. Respektive nekojim, jelikož nám to nešlo a teď už nemám vůbec žádné mléko. Nejdříve jsme měli normální Nutrilon, ale špatně kakala. Přešli jsme na bebu comfort a poté dosti zvracela klidně i za dvě hodiny od krmení a měla hned opět hlad. Paní doktorka nám poradila Nutrilon Ar proti ublinkávání. Malá sice nezvraci a vydrží bez jídla krásně ty tři hodinky, ale má problémy s kakanim. Dokonce jsem musela dvakrát použít rourku, protože strašně plakala a trápila se. Sestra mi poradila kendamil. Že měla stejný problém s dcerou a po kendamilu se vše spravilo. Doktorka mi ho odsouhlasila a dneska jsme s ním začali. Před chvílí už jsem malé dala vlastně čtvrtou dávku za den. Vypije mi 90ml. Trošku teda ublinkla, ale to asi přisuzuji změně na plnotučné mléko. Každopádně od půl osmé po krmení nespinkala. Střídavě plakala a teď po krmení v půl jedenácté chytla úplný záchvat breku. Také malé mimo jiné dávám espumisan kapičky, biogaiu a vigantol déčko. Máte prosím někdo zkušenost, že to nejdříve bylo psycho a poté bylo miminku už po kendamilu lépe?? Je to moje první miminko a snažím se jí jakkoliv pomocí, ale pláče i na ruce. Nepomáhá ani nošení. Samozřejmě nožičkami cvičíme a bříško masírujeme.
Děkuji za vaše zkušenosti. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1945
18.11.20 23:03

@Kuky206 tak oni by se ta mléka takhle často vůbec měnit neměla. Malá z toho může mít rozhozené zažívání :oops:
Teď bych zkusila alespoň 10 dní ten Kendamil a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
18.11.20 23:11

@kavenka já jsem si právě taky myslela, že by mléko mělo být alespoň ty dva týdny a pak se uvidí. Ale my měli bebu asi šest dní mám dojem a doktorka řekla, ať kupim ten Nutrilon AR. Ten jsem ho začala dávat 5.11. nejdříve to vypadalo fakt suprově. Ale teď od pátku měla úplně tuhou stolici a od neděle bolení bříška, pláč, nemohla kakat. Prostě šílený. tak jsem ji dneska volala a říkala, že pokud mám možnost, ať dávám kendamil už ode dneška. Ale chce, abych zavolala v pátek a řekla co a jak. Ale přijde mi to brzy 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1945
18.11.20 23:17

@Kuky206 mně říkala pediatrička alespoň těch 10 dní, aby se zjistilo jestli mléko sedlo nebo ne.
Třeba už bude malá v pátek v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
19.11.20 00:34

Nám dělal zlo Vigantol. A Kendamil nám vůbec nesedl. Jinak nám Dr. říkala, že je třeba vydržet 10-14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
19.11.20 04:57

@EvieK na to jsem se také doktorky ptala a prý klidně můžu dávat nějaké baby D jako náhražku za vigantol. Také ho používáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1945
19.11.20 08:15

@Kuky206 zkus koupit tyhle kapky, já jsem je synovi kupovala

https://www.pilulka.cz/…-400-iu-10ml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
19.11.20 09:19
@Kuky206 píše:
@EvieK na to jsem se také doktorky ptala a prý klidně můžu dávat nějaké baby D jako náhražku za vigantol. Také ho používáte?

Dávám Biogaiu s Vitamínem D. Zkoušela jsem Terezii, ale stejný jako Vigantol. Prostě musíš zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
19.11.20 09:25

@kavenka děkuji moc, zkusím je :))
@EvieK já dávám biogaiu bez vitamínu D, ale klidně koupím, to taky není problém. Spíše nevím, zda se dává taky pět kapek denně i když tam je to déčko? To se samotné dává jen v jedné kapce, tak abych něco neudělala špatně. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
19.11.20 09:54
@Kuky206 píše:
@kavenka děkuji moc, zkusím je :))
@EvieK já dávám biogaiu bez vitamínu D, ale klidně koupím, to taky není problém. Spíše nevím, zda se dává taky pět kapek denně i když tam je to déčko? To se samotné dává jen v jedné kapce, tak abych něco neudělala špatně. :dance:

Ano, dává se pět kapek i když tam je Déčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
19.11.20 12:11

Dcera do 3m kojena a prikrmovama nutrilonem, pak přechod na Kendamil, bez obtíží.
Napadá mě, zkus místo Vigantol dát jiné D, my měli myslím od Terezie? Nevím už přesně. Každopádně dcera měla po Vigantolu bolet bříška, jinak jsme to vůbec neznali. Zkusili jsme po 2tydnech Vigantol ještě jednou a to samé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
19.11.20 21:48

Zkusila bych davat jine D, kazdopadne ty AR mleka pry delaji tyhle problemy, co jsem tak cetla… my mame kendamil co jsme doma z porodnice a male vyhovuje… vit d davame jamieson baby d jednu kapku denne a dobry, ale male je teda uz skoro 6m, prvni 3-4m prdiky a brisko trapily, to nam pomahal balonix med pred kazdym krmenim, pak to preslo samo… u zmeny mleka bych taky doporucila pockat tyden az dva, nez se zazivani srovna :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
19.11.20 22:07

Také se přikláním k tomu Vigantolu, přesně tohle nám způsobil. Dávala jsem déčko od Jamieson a v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.11.20 22:58

Ahoj, my vyzkoušeli Nutrilon, Bebu i Kendamil a musím říct, že Kendamil jsme přestali dávat po dvou týdnech. Jako jediný ze tří jmenovaných je z plnotučného mléka a to byl kámen úrazu. Synek po tom blinkal kyselé šťávy, nemohl ho strávit a neustále plakal. Myslela jsem si, že to přejde a musí si jen zvyknout jeho žaludek, nezvykl. Pálila ho po něm žáha a nebylo mu vůbec dobře, i z pusinky mu to šlo cítit, taková kyselost. Po 14 dnech jsme ho přestali trapit a vrátili se k Nutrilonu. Vždy jsem na dávku např. 90 ml dala dvě odměrky klasického a jednu odměrku AR atd… Samotné AR by ho zabetonovalo, takže jsem to takhle míchala a spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
20.11.20 19:38

Holky tak já fakt nevím. Zkusí zítra tedy koupit to jiné déčko. Každopádně dáváme teda kendamil od středy a malá po něm blinká. A jde jí to hodně nahoru. Někde jsem četla, že první tři dny může ublinkávat a mělo by se to pak srovnat. Ale ona vůbec nechce ani spinkat. Uspávání je naše noční můra. 8o pláče, má dost mokré látkové pleny právě od toho ublinkávání a moc toho nepomáhá. Spinká klidně jen v kočárku. Což právě nechapu. Jakmile ji dám teplý overal, uklidní se a ví, že se jde ven a je v klidu. Ale doma prostě pláče. I když ji chováme, stejně po chvíli začne zase plakat. :(
Stolice se nám teda zlepšila a nemáme zácpu. Ale tohle je teda taky hrozný. Jsme nevyspalý a úplně vyřízený. Myslíte, že to může být teda opravdu tím vigantolem? Nebo bude lepší zavolat v pondělí doktorce? Ona by nám asi mléko změnila a my měli už docela dost změn a tohle mléko máme chvíli. Tak vůbec netuším co tedy teď v pátek večer dělat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama