Přechod z RD na RD, vyřizování Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pavlinka1986
Povídálka 21 příspěvků 31.05.19 10:35
Přechod z RD na RD, vyřizování Brno

Ahoj, mám rychlodotaz :) nemám nárok na MD, jsem teď na RD se synem a za pár týdnů přibude další přírůstek. Doktorka mi však dala Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, že i když nemám nárok, musím vyplnit a odevzdat. Jsou tam kolonky na vyplnění o zaměstnavateli, ale ten mi ukončil prac. poměr v r.2016. Kam prosím v Brně jít, vůbec nevím.. a opravdu se musí hlásit nástup na MD, když nemám nárok?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 31.05.19 11:03

@Pavlinka1986 Nemusi, ale obcas tenhle papir chteji pri zadosti o rodicak. Mrskla bych ho do supliku a zatim nic neresila.

chaela
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 11:58

Doktorka ti papir musí dát, ale ty si s ním udělej co chceš. Nic vyplňovat nemusíš. Taky ho příští týden dostanu a nechám dětem na kreslení a stříhání :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 31.05.19 12:52

@chaela Doktorka papir dat nemusi, pokud ho nechces, naopak pokud jich chces vic, tak ti jich musí vic dat.

chaela
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 2 inzeráty 31.05.19 13:36

@j.a.n.i1 Necim, jak to je oficiálně. Já když jsem papir odmítla s tím, že ho nepotřebuju, neb na PPM nemám nárok, tak doktorka řekla, že mi ho dát musí, ale ať si ho teda klidně hodím do koše.

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.05.19 21:29

@Pavlinka1986 papír na MD je ti k ničemu, zajdi si cca 3 týdny před termínem porodu na Pracovní úřad, kde ti ukončí stávající Rodičák a vyplníš či dostaneš papír k nadcházejícímu rodičáku. Akorát zvaž, jestli jsi stihla vyčerpat ridičák na první dítě, aby jsi státu nenechala moc peněz.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 31.05.19 21:36

@LenaMarry A proč tam chodit 2×?

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.05.19 23:26

@j.a.n.i1 nevím, když jsem si byla před půl rokem zrychlit čerpání RD, právě kvůli stejné situaci, jako zakladatelka, tak mi paní na pracáku řekla, že stávající RD budu mít do června a mám si koncem června přijít, abychom pořešili nástup na další RD. Termín mám v červenci. Jejich byrokratické postupy nechápu, nicméně tam půjdu ještě před porodem. :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 01.06.19 07:06

@LenaMarry No a pak tam pujdes jeste po porodu, protoze musis dolozit rodny list ditete… Jestli treba pani nemyslela, ze mas natok na ppm, pak by se v cervnu opravdu resilo zruseni rodicaku.

Pavlinka1986
Povídálka 21 příspěvků 12.06.19 18:01

Moc děkuji za všechny odpovědi, s tím rodičákem jsem malinko zaskočená (jet tam před porodem by mě vůbec nenapadlo), to si raději zjistím.. jinak žádost o mateřskou mám v šuplíku, bylo mi několikrát potvrzeno, že to opravdu nemusím nikam odevzdávat ani vyplňovat a to i lidmi z úřadu, tak proč si přidělávat práci :-) Kdyby dělali problém s vyřízením rodičáku, prý stačí sepsat jen čestné prohlášení, že jsem nepobírala mateřskou

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 12.06.19 18:07

@Pavlinka1986 Tak, tak, ono logicky ten nevyplněný papír na ppm nic nedokazuje, že.

Váš příspěvek
Reklama