Přechod z RD na MD s druhým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lulucka24
Stálice 68 příspěvků 01.12.17 14:13
Přechod z rodičovské na mateřskou s druhým dítětem.

Dobrý den, prosím o radu. V srpnu jsem si byla zkrátit rodičák měla jsem ho do března 2018, ale čekáme druhé mimčo 1.2.2018. Tak jsem to zkrátila a v srpnu mi už došlo 10680kč měla bych dostat tuhle částku i teď v prosinci, doufám. Ale od 21.12. nastupuji na MD a mě jde o to jestli v lednu dostanu zaplacenych jen těch 9 dní a více nic. Nebo dojde celá
mateřská? Jsem s toho jelen. Mám to udělané na 6 týdnů před porodem. Prosím pomoc. Děkuji

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4056 příspěvků 1 inzerát 01.12.17 14:23

@lulucka24 za prosinec už musíš zrušit rodičák, dostaneš zatím jen md. Až budeš mít papír od md, dojdeš na pracák a měli by ti doplatit i kus rodičáku, ale je s tím víc běhání a peníze zpětně

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 01.12.17 14:27

A když sis ho zkracovala, tak jsi napsala do toho 21. 12.? Jestli jo, tak je to v pohodě, dostaneš poměrnou část a už nemusí nic řešit. O mateřskou už máš zažádáno?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:33
@Temaho píše:
A když sis ho zkracovala, tak jsi napsala do toho 21. 12.? Jestli jo, tak je to v pohodě, dostaneš poměrnou část a už nemusí nic řešit. O mateřskou už máš zažádáno?

To není pravda, rodičák je vždy na celé měsíce a tedy to řešit musí… a už vůbec neplatí, že by dostala poměrnou část.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 01.12.17 14:42
@j.a.n.i1 píše:
To není pravda, rodičák je vždy na celé měsíce a tedy to řešit musí… a už vůbec neplatí, že by dostala poměrnou část.

A jak je to s tím, když by za daný měsíc byl rodičák nižší než PPM? Tam se to nějak doplácí do výše mateřské nebo tak něco? Jakože denní dávka PPM je třeba 500,– a nástup na ni je 20.v měsíci, PPM by měla být tedy nějakých 5 tisíc, ale rodičák byl třeba 10 tis.? Víš co myslím? :think:

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 01.12.17 14:51

@j.a.n.i1 tak teda ho dostane, ale část musí vrátit, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:54

@Nowuka2 Jojo, dostane doplatek do výše rodičáku, tedy v tvé popisovaném případě by dostala z rodičáku 5000,–

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:55
@Temaho píše:
@j.a.n.i1 tak teda ho dostane, ale část musí vrátit, ne?

Ano, pokud to nebude řešit, tak ji pošlou celý rodičák a pak bude část vracet, nicméně není to poměrná část podle dnů, ale vrací tolik kolik byla PPM, resp. celý rodičák, pokud by PPM byla vyšší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama