Přechod z RD na MD s druhým dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lulucka24
Stálice 68 příspěvků 01.12.17 14:13
Přechod z rodičovské na mateřskou s druhým dítětem.

Dobrý den, prosím o radu. V srpnu jsem si byla zkrátit rodičák měla jsem ho do března 2018, ale čekáme druhé mimčo 1.2.2018. Tak jsem to zkrátila a v srpnu mi už došlo 10680kč měla bych dostat tuhle částku i teď v prosinci, doufám. Ale od 21.12. nastupuji na MD a mě jde o to jestli v lednu dostanu zaplacenych jen těch 9 dní a více nic. Nebo dojde celá
mateřská? Jsem s toho jelen. Mám to udělané na 6 týdnů před porodem. Prosím pomoc. Děkuji

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reakce:
Ornwen
Závislačka 4686 příspěvků 01.12.17 14:23

@lulucka24 za prosinec už musíš zrušit rodičák, dostaneš zatím jen md. Až budeš mít papír od md, dojdeš na pracák a měli by ti doplatit i kus rodičáku, ale je s tím víc běhání a peníze zpětně

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 01.12.17 14:27

A když sis ho zkracovala, tak jsi napsala do toho 21. 12.? Jestli jo, tak je to v pohodě, dostaneš poměrnou část a už nemusí nic řešit. O mateřskou už máš zažádáno?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63686 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:33
@Temaho píše:
A když sis ho zkracovala, tak jsi napsala do toho 21. 12.? Jestli jo, tak je to v pohodě, dostaneš poměrnou část a už nemusí nic řešit. O mateřskou už máš zažádáno?

To není pravda, rodičák je vždy na celé měsíce a tedy to řešit musí… a už vůbec neplatí, že by dostala poměrnou část.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 01.12.17 14:42
@j.a.n.i1 píše:
To není pravda, rodičák je vždy na celé měsíce a tedy to řešit musí… a už vůbec neplatí, že by dostala poměrnou část.

A jak je to s tím, když by za daný měsíc byl rodičák nižší než PPM? Tam se to nějak doplácí do výše mateřské nebo tak něco? Jakože denní dávka PPM je třeba 500,– a nástup na ni je 20.v měsíci, PPM by měla být tedy nějakých 5 tisíc, ale rodičák byl třeba 10 tis.? Víš co myslím? :think:

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 01.12.17 14:51

@j.a.n.i1 tak teda ho dostane, ale část musí vrátit, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63686 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:54

@Nowuka2 Jojo, dostane doplatek do výše rodičáku, tedy v tvé popisovaném případě by dostala z rodičáku 5000,–

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63686 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 14:55
@Temaho píše:
@j.a.n.i1 tak teda ho dostane, ale část musí vrátit, ne?

Ano, pokud to nebude řešit, tak ji pošlou celý rodičák a pak bude část vracet, nicméně není to poměrná část podle dnů, ale vrací tolik kolik byla PPM, resp. celý rodičák, pokud by PPM byla vyšší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >