Přechod z rodičovské na mateřskou..a co s červencem..?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 13:08
Prechod z rodicovske na materskou..a co s cervencem..?

Krasny den maminky,
Potrebovala bych radu.Ke 30.6.2019 mi konci rodicovska dovolena a od 1.8.2019 nastupuji na Materskou dovolenou. Chtela bych se zeptat co s tim cervencem? kdo za me zaplati socialni a zdravotni?..nebo co mam vyridit?..kdyz mi to nevychazi? Tp mam 17.9.2019..drive nez 1.8.2019 mi pani doktorka zadanku na materskou nevystavi..tak se ptam? jak to vyresit?..v srpnu tim padem budu bez penez a prvni materskou dostanu v zari..v cervenci dostanu posledni doplatek z rodicaku..ale zajima me jak postupovat?..abych nemela nekde nejake problemy..ohledne toho cervence :-(uz jsem z toho pav..Kazdy mi rika neco jineho..dekuji za rady a preji krasny den..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Klara178
Stálice 95 příspěvků 19.06.19 13:15

Take jsem to tak mela. O dva mesice mi to nevychazelo. Teoreticky bys mela na ten mesic jit do prace. Bezne se to dela ale tak, ze jsi v tom kratkem mezidobi na neschopence a pak znova nastup na md. Neschopenku vystavi gynekolog.

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:21
Klara178

Jenze to se mi zase snizi ten prumer ne??nebo to bude stejne?..nebo bych spise zazadala o neplacene volno..nebo ja uz fakt nevim..

eva.pass
Kecalka 130 příspěvků 19.06.19 13:27

A nemuzes si rodicak prodlouzit o mesic? Na rodicaku muzes byt do 4 let ditete

Klara178
Stálice 95 příspěvků 19.06.19 13:30
@Klara178 píše:
Take jsem to tak mela. O dva mesice mi to nevychazelo. Teoreticky bys mela na ten mesic jit do prace. Bezne se to dela ale tak, ze jsi v tom kratkem mezidobi na neschopence a pak znova nastup na md. Neschopenku vystavi gynekolog.

Pokud jsi zamestnana, tak bud na mesic do prace, nebo na neschopenku. Prumer ti to nesníží.

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 19.06.19 13:33

Co 3 měsíce můžeš měnit výši rodičáku. Nech si ho rozpočítat i na červenec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 13:33

Prodloužit si rodicak u zaměstnavatele ale ten nemusí souhlasit a mohl by dát výpověď. Druhou variantu jsem využila já a to jsem cca na 1,5 měsíce na PN.

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:34
Eva.pass

No to nevim zda muzu..jelikoz by se mi to cele posunulo..tim padem kdybych si to prodlouzila bych dostala rodicak v cervenci v srpnu bych dostala doplatek a na materskou bych nastoupila v zari..takze zase bych byla v zari bez penez..

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:36

Zamestnana jsem..v praci jsou v pohode..tak snad neplacene by mi mohla zaridit..zajdu dneska na urad a zeptam se co je pro me nejlepsi..a jestli by mi to rozpocitala i na cervenec..holky ja uz jsem z toho uplne v dupe slusne receno..

Příspěvek upraven 19.06.19 v 13:38

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:38

Takze kdyz pujdu na neschopenku tak se mi prumer nesnizi?..a budu brat stejne penize jak u prvniho??ja zase slysela ze kdyz nastoupim na nemocenskou cely prumer se snizi..

Klara178
Stálice 95 příspěvků 19.06.19 13:39
@fia80 píše:
Co 3 měsíce můžeš měnit výši rodičáku. Nech si ho rozpočítat i na červenec.

No to jo, tim by vyresila penize a pojisteni, ale pokud je zamestnana, tak musela uvest datum, kdy se vrati do prace. Takze pokud ma nastoupit k 30. 6 tak stejne musi nastoupit, ne? Zamestnavateli je jedno, jak dlouho bere rodicak..

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:41

Kdyz jsem volala do prace rikala mi ze mi problemy delat nebudou..nastoupit do prace nemusim..A v praci mam uvedeno na 3 roky.. ja si navysila penize jelikoz jsme meli v planu druhe..

Klara178
Stálice 95 příspěvků 19.06.19 13:41
@Nikoleetkaa píše:
Takze kdyz pujdu na neschopenku tak se mi prumer nesnizi?..a budu brat stejne penize jak u prvniho??ja zase slysela ze kdyz nastoupim na nemocenskou cely prumer se snizi..

Me se nesnizil, ale i kdyby, za mesic nemoci taky docela dost dostanes a jeden mesic ti vysi materske rozhodne neohrozi :-)

Nikoleetkaa
Povídálka 18 příspěvků 19.06.19 13:43

Me proste jde o ten cervenec..zda nastoupit na nemocenskou..jestli mi to snizi nebo nesnizi prumer materske..a nebo zazadat o prodlouzeni rodicaku a nebo poprosit v praci o neplacene volno..tak ci tak jeden mesic budu zrejme bez penez..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66875 příspěvků 19.06.19 13:50

@Nikoleetkaa A kdy jsou prvnimu ditku 3 roky?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama