Přechod z rodičovského příspěvku na MD

239
16.7.09 08:38

Přechod z rodičovského příspěvku na MD

Ahojky maminy.Nevíte,jak je to s přechodem z rodičovského příspěvku na MD?Na MD jsem nastoupila 14.7.Zaplatí mi rodičovský příspěvek v plné výši nebo jen za těch 13 dní?
Díky za odpověd'.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24896
16.7.09 08:45

Podle mě jen těch 13 dní. Nemůžeš pobírat dvě dávky současně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
16.7.09 08:47

Jen těch 13 dní. A nezapomeň si ho zrušit. Protože já to naivně neudělala v domění, že si to úřady pří mém nástupu na MD vyřídí mezi sebou, nikdo mě ani na to neupozornil. Až při žádání porodného mě nadala úřednice na ÚP :twisted: , že mi stále posílají rodičák a dívala se na mě jako na nějakou podvodnici :( :evil: a jak to, že o tom nevím. No, nevím, nechávám si ho posílat na účet, kde ho šetřím a výpis mám 1× rok. A byla jsem fakt naivka v tom, že si úřady pod jedním ministerstvem něco mezi sebou předají. Bylo z toho papírování :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
16.7.09 09:06

Na sociálce jsem byla a paní mi to zatím pozastavila.Prej až mi dojde výpis,kolik budu pobírat MD,tak mám přijít znovu s vyplněným formulářem a zruší se to úplně.
Myslela jsem,že to jenom nahlásím a bude klid a oni s tím dělají takový caviky.
Já vím,že nemůžu pobírat dvě dávky.Ale když jsem přecházela z částky rodičáku 7600 na 3800,tak mi vyplatily celých 7600,i když je malá narozená 27.1.A sousedka to měla taky tak a její kluk je 2.2.Sníženou dávku vylatili až od následujícího měsíce.Chtěla jsem vědět,jestli to není náhodou takhle i při tom přechodu na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
16.7.09 09:51

Já mám zato, že se částka za RD nevyplácí jako poměrná část měsíce, ale vždycky jako celá měsíční částka, i kdyby na ni byl nárok třebas jeden jediný den v daném měsíci… ale všecko se mění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
16.7.09 09:55

Jak jsem to s tím odhlášením zblbla, tak jsme to pak vyřizovali odhlášení zpětně (já měla od státu přeplaceno - tedy podle vyřešení předplaceno na novou RD) a opravdu se to počítalo jen za ty dny před nástpem na MD. Já nastupovala 6.11., takže jen za necelý týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
16.7.09 13:48
Libunda píše:
Na sociálce jsem byla a paní mi to zatím pozastavila.Prej až mi dojde výpis,kolik budu pobírat MD,tak mám přijít znovu s vyplněným formulářem a zruší se to úplně.

Jojo, kdyby byla PPM nižší než zálkadní rodičák, tak by Ti totiž ÚP doplácel ten rozdíl mezi nízkou PPM a rodičákem. Proto potřebují ten vyplněný formulář…
Já tohle řešila před týdnem :roll: A navíc jsem na OSSZ dorazila v den, kdy jim nefungoval systém, takže mi a místě nebyl nikdo schopen říct, jestli nárok na PPM mít budu (začala jsem 1.1. podnikat a platit si nemocenské dobrovolně) a v jaké výši :roll: Bavila jsem se se 2 úřednicema a každá mi ohledně poslední platby nemocenského pojištění tvrdila něco jiného 8O (ta první říkala, že poslední platbu musím zaplatit ještě před nástupem na MD, ta druhá říkala, že stačí, když ta platba přijde v termínu splatnosti, tj. do 20. následujícího měsíce - chtěla jsem to pro jistotu zaplatit v hotovosti na pokladně, ať se vyhnu případným komplikacím s pozdní platbou, ale pokladna nefungovala, protože nefungoval ten systém 8O 8O 8O - fakt děs…)
Rovnou z OSSZ jsem šla na pracák, kde jsem ohlásila přechod z RD na MD, vyfásla ten tebou zmíněný formulář, který jsem měla odnést na OSSZ - tam mi ale řekli, že mi jej teď nevyplní, když nevědí, kolik budu pobírat PPM a že jim to mám donést až někdy v srpnu - přitom na pracáku to po mně chtějí do konce července :roll: - v tom aby se fakt jeden vyznal… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
17.7.09 09:22
Daniela88 píše:
Já mám zato, že se částka za RD nevyplácí jako poměrná část měsíce, ale vždycky jako celá měsíční částka, i kdyby na ni byl nárok třebas jeden jediný den v daném měsíci… ale všecko se mění…

Jj, tak to bývalo dřív… taky ještě pamatuji dobu, kdy jsem v měsíci nástupu a ukončení měla jak celý RP, tak i PPM. Ale teď už to tak není.

Jinak RP se nevyplácí poměrná část na dny, ale vyplácí se rozdíl mezi PPM a RP. Tedy pokud je PPM vyšší, jak RP, tak už na RP není nárok. Nelze si tedy spočítat nárok na RP poměrem za dny, k určení výše RP je potřeba znát taky výši PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.09 15:11

Jo tak teď ti zaplatí jenom ten jeden den !!!! A navíc pokud v jednom měsíci natupuješ z MD na RD, tak mě upozornila, že ten měsíc mě doplatí pouze do výšky RD 7600,– a naopak je to stejný, takže pozor na to děvčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama