Přechod z RP na další RP

Anonymní
22.5.16 20:30

přechod z RP na další RP

Ahoj holky, nikde jsem moc informací nenašla a ani podobné téma. Prosím o radu, jak to bude. Jsem na RP s prvním dítkem, měla jsem nárok na PPM, takže i na volbu délky atd. Tu jsem aktuálně navýšila na maximum. Poslední Rp bych měla čerpat v prosinci, tudíž vyplacení leden. V listopadu mám termín porodu na druhé dítko (proto anonym, zatím to nikdo neví), ale vzhledem k tomu že mi skončila smlouva na dobu určitou během prvního RP, tak nemám nárok na další PPM, ale rovnou na RP. Jak to tedy budu mít s druhým RP? Musím opět nastoupit jakože na PPM na kterou nemám nárok a tudíž těch 6 týdnů před porodem a do porodu nebudu brát nic nebo mi starý RP skončí až přímo dnem porodu mladšího dítěte a tudíž dostanu RP za listopad na staršího a od prosince na mladší dítko?
Moc děkuji za rady:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15533
22.5.16 20:34

Ahoj, teď jsem to řešila. Půjdes rovnou na rodicak s druhým dítětem. Bude se ti vyplácet od měsíce narozeni. Takže v tvém případě od listopadu. Délku si budu volit přes manžela :) zadost o ppm odnést na úp a oni ti ji zamítnou a rovnou domluví další rodicak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71926
22.5.16 20:50

Starý ti poběží až do porodu a od porodu už ten nový… akorát tedy pokud se dítko narodí v listopadu, tak za listopad už bude Rp na mladšího. Jo a a díky tomu, žes s prvním měla nárok na PPM a navazuješ, tak máš možnost volit až do 7600,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
23.5.16 15:42

Druhe dítě mužů si zvolit rp

Ahojki prosim o radu v roce 2014 březen jsem byla na ppm to se mi narodila dcerka 28.3.14 a pak po pul roce kdy mi končila ppm jsem šla na rp kde jsem si volila čerpání 30mesicu 7333,– z 220000,– ale během prvního těhotenství jsem měla ppm pz mi vyšla ta lhůta s tím nemocenským pojištěním a kdyz ted budu přecházet v záři 2016 na nový rp na druhé dítě pz ta první rp mi zaniká narozeni. druhého dítěte tak mužů si i tady měnit výši rp rada bych zůstala na 36mesicu s malickym a to by byla částka 6111,– dekuji predem za pomocnou radu hezky den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama