Přechod z RP na druhý RP

46
11.1.21 23:17

Přechod z RP na druhý RP

Ahoj holky :)
Určitě je tu některá, která předcházela z rodičáku na rodičák, nemůžu nikde najít info a na úřadě mi to nikdo nezvedl… Koncem ledna mi končí rodičovský příspěvek na první dítě a mě by zajímalo, jestli se musím hlásit na ÚP, když během první půlky února čekáme druhého potomka a budu pak v únoru žádat o nový rodičovský příspěvek. :) Díky holky 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6005
11.1.21 23:27

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 23:47

Připojí se k dotazu. Jak je to s vyplacením RP, když jde o druhé dítě? Termín mám 11. února a nemam nárok na PPM. Takže budu přecházet z jednoho RP na druhý. První RP jsem si navýšila, abych vybrala co nejvíce. Znamená to, že poslední výplata bude teď v lednu a další až v březnu ( už na druhé dítě )?

• Citovat
  • Nahlásit
6005
12.1.21 06:47
@Anonymní píše:
Připojí se k dotazu. Jak je to s vyplacením RP, když jde o druhé dítě? Termín mám 11. února a nemam nárok na PPM. Takže budu přecházet z jednoho RP na druhý. První RP jsem si navýšila, abych vybrala co nejvíce. Znamená to, že poslední výplata bude teď v lednu a další až v březnu ( už na druhé dítě )?

A máš už ho teda celý vybraný nebo jsi ho k nejakymu datu zrušila? Jestli ne tak se vyplácí zpětně, takže za leden by měl přijít v únoru a v březnu na druhé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8894
12.1.21 09:24

@Prcek17 Na ÚP nemusíš, jen nahlaš změny pojišťovně. Pravděpodobně budou chtít ty dopisy z ÚP o skončení jednoho RP a přiznání dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 09:34

Když jsem měla potvrzené těhotenství ( i předpokládaný datum porodu) tak jsem šla na ÚP a tam řekla, že pobírám RP a vzhledem k druhému těhotenství ho chci navýšit na co nejvyšší částku. Paní mi to tam spočítala a popravdě ani mi neřekla, do kdy tedy je. Pak řekla, že až se narodí druhé dítě mám přijít s RL a zažádat o další RP.

• Citovat
  • Nahlásit
617
12.1.21 09:41
@Prcek17 píše:
Ahoj holky :)
Určitě je tu některá, která předcházela z rodičáku na rodičák, nemůžu nikde najít info a na úřadě mi to nikdo nezvedl… Koncem ledna mi končí rodičovský příspěvek na první dítě a mě by zajímalo, jestli se musím hlásit na ÚP, když během první půlky února čekáme druhého potomka a budu pak v únoru žádat o nový rodičovský příspěvek. :) Díky holky 🙏

Já to teď řešila, jsem s dcerou na rodičáku v srpnu se mi má narodit druhé, tudíž v červnu jdu na mateřskou. Abych nepřišla o peníze tak jsem si rodičák nechala zkrátit abych do května dočerpala a plynule přešla na mateřskou a po půl roce si šla zažádat o rodičák. Myslím že si to měla řešit dřív, zbytečně si přišla o peníze. O rodičák na druhé dítě si budeš muset jít znova zažádat, aspoň podle toho jak mi to říkali u nás na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat