Přechod z UM1 na UM2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.09 14:37
Přechod z UM1 na UM2

Ahoj holky, prosím o radu. Mám skoro šestiměsíční mimi, které bylo částečně kojené a už měsíc je pouze na UM, dáváme Nutrilon 1 (předtím sunar1, nicméně jsme museli změnit, jelikož měl po něm hroznou zácpu, po nutrilonu1 v pohodě). Už cca měsíc baští příkrmy a cca 14 dní po příkrmu už nechce mléko, sní celou dávku.

Podle etikety na Nutrilonu bych tedy již měla změnit mléko na Nutrilon 2. Nicméně pediatr mi při poslední návštěvě říkal, že pokud mimi jednička stačí, nepláče po ní hlady (jakože nepláče, vypije 180-210 ml), mám ji dávat až do roku.

A teď tedy nevím, jestli se rozhodnout podle návodu na Nutrilonu nebo podle názoru pediatra :( . četla jsem, že dvojka má jiné složení, uzpůsobené stáří miminka..

Je tu nějaká mamča, jejíž mimčo trpí na zácpy jako to moje? Máte zkušenost s přechodem z nutrilonu1 na hami2?? nutrilon nás pomalu ale jistě vysává, tak přemýšlím o změně mléka…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.09.09 14:46

Ahoj, velice podobný je případ mojí švagrové, která má 4měsíční holčičku. Byla na Bebě, nechápu proč, měla zácpu, tak přešly taky na Nutrilon. ten je OK, ale strašně drahý. Tak právě v těchto dnech přechází švagrová na Hami, jelikož na Hami mi vyrostla dcera a nemůžu si absolutně stěžovat, můžu jen doporučit. Jinak bych šla určitě do dvojky, ta pokračovací mléka mají opravdu malinko upravené složení vyššímu věku, tak na to bych hleděla spíš, než na názor jednoho doktora. Aspoň předpokládám, že jeho názor nebude většinový, jelikož ho slyším poprvé. A.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 11.09.09 19:22

MM se taky mění podle věku. Podle selskýho rozumu bych řekla, že se má měnit i UM. V těch mlíkách jsou jiné poměry nevím čeho podle toho, jestli je dítko jen na mlíku, jestli už baští příkrmy atd.

davmi
Kelišová 5252 příspěvků 11.09.09 20:50

Ahoj

madi:tohle jsem dneska řešila se svoji doktorkou,omylem jsem koupila nutrilon 2,malé jsou 4.měsíce,začaly jsme s příkrmama a říkala,že už mám dávat klidně dvojku,co si pamatuji u syna,tak 2 byly už od 4měsíců,teď to změnili a začali psát na krabice od 6.měsíců,nevím proč,ale my už budeme dávat nutrilon 2.
Jinak nevím odkud jsi,ale v polsku vyjde nutrilon na 200,–,jezdíme ho nakupovat jen tam,jmenuje se tam bebilon,ale je to od stejné firmy nutricia.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.09 22:01

Ahoj, my jsme přecházeli z Nutrilonu 1 HA nejdřív na Nutrilon 2 (jen jednu krabici jsme koupili) a pak z fin. důvodů jsem taky začala dávat Hami 2. Kadí po něm krásně a hlavně mu chutná, ale to je u každého děcka jiné, musíš prostě vyzkoušet, co vám bude chutnat a vyhovovat. Jinak já jsem přešla na dvojku UM sama bez schválení pediatra, protože měl nějak zrovna dovolenou, když nám bylo 6m a nemyslím, že bych tím děcku nějak ublížila.
Jo ještě jsme zkoušeli UM Babylove a Humana, ale obě mají příšernou pachuť a špatně se rozpouští, takže nakonec vyhrálo Hami.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.09 15:36

Díky za názory. Dneska jsem koupila Nutrilon2 a na krabici je dávkování dokonce od pěti měsíců. Takže ho začnu dávat. Malý včera po každém krmení vypil celou lahvičku 210 ml a plakal, dal by si ještě.

Kamarádka mi poradila ještě nějakou tu chvilku Nutrilon dávat, než si malý zvykne na ovoce, které právě začínáme zavádět. Pak event. zkusit změnit značku.

Ju, a dneska jsem koupila v DM balíček dvou nutrilonů2 a k tomu byl jako dárek Avent kouzelný hrneček v ceně přes 200 Kč :D

Mišanda Ž..
Závislačka 3617 příspěvků 01.07.13 10:19

Ahojky, chtěla bych se zeptat na přechod z UM 1 na UM 2. Máme dvojčátka, dnes mají 5 měsíců, kromě noci je stále krmím :P, vypijí 120-170ml po 2 až 3 hodinách, mají příkrm půl skleničky (příkrm mají týden) a večer kaši, chodili spát kolem 9 a budili se kolem 3 a pak v 7 na jídlo, ale začali se budit dříve a vypijí 170ml. Vždycky si říkám, že nemůžou mít takový hlad, ale mají :P. Myslíte, že UM 2 by je více zasytilo? Nebo mám přidat příkrmy?

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 01.07.13 10:56

Ne UM2 je víc nezasytí. To má jen jiné množství minerálů, vitamínů atd. Já jsem dělala takhle kaši do lahve, aby malej líp spal. Koupila jsem nemléčnou banánovou, udělala řidčí a spal jak pařez :) aneví od kdy přikrmuješ, ale na 5. měsíci měl prďola oběd, odpo přesnídávku a večer kaši. :) a spal dobře..

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.12.13 09:23

Jdu si pro radu (opět :oops: )
Malýmu bylo v sobotu 6 měsíců. Akorát nám došlo UM1, tak jsem koupila rovnou dvojku. Máme Babydream. Nejdřív jsme měli Hipp (šílené prdění a bolení bříška), pak Bebu (zácpa), pak Nutrilon (snad horší než Hipp), tak jsem koupila obyč z Rossmanna Babydream a úplně v pořádku. Chutnalo mu, krásně baštil, hezky se rozpouštělo. Ale dvojka? Moc toho nevypije, strašně špatně se rozpouští, dělá hrudky, ucpává savičku. Ale hlavně malý toho fakt moc nesní. Co teď? Počkat? Hned vyměnit? Hledat zase to správné? Jinak má dopoledne ovoce, k obědu zeleninu a večer kaši, takže má tak 3× mlíčko a mám strach, že když ani jednou nevypije celou dávku (ani 150ml), max tak 120), tak mu bude něco scházet.. :nevim:

Anix
Závislačka 3743 příspěvků 16.12.13 09:29

@Tůmička
Vyčkej… nemusí to bejt hned vina UM že to nevypil, malej měl ve čtvrtek 6měsíců, někda vylokne vše a někda nedá ani 100ml.

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.12.13 09:33

@Anix Je fakt, že malý je teď trošku nastydlý, má rýmu. Ale příkrmy baští dobře. Jen to mlíčko moc ne. Radši si dá čaj, než mlíko

michee
Závislačka 3587 příspěvků 1 inzerát 16.12.13 10:05

@Tůmička ja jsem nasemu prckovi tak moc nutila mliko, ze uz ho ma jen v kasi, flasku nechce ani videt! A pritom prechod na dvojkovy UM ani nezaregistroval (mame Bebu a rozdil vubec nevidim, rozpousti se stejne), nicmene mliko pil treba hodinu a vypil ani ne stovku a jeste u toho delal cavyky, ale to delal zhruba tak od 4 mesicu. Prikrmy ji jedna basen, pusu otvira tak, ze by me snad chtel snist. Kazdy ditko je jiny a je treba zkouset a zkouset, hlavne nenutit a vymyslet, jak zabezpecit, aby ditko dostalo vse potrebne :-)

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 16.12.13 10:11

@Tůmička já bych to zkoušela. Ten přechod na vyšší level může trvat až 14 dní. Jinak co doporučím je mlíčko Hami. Malej mi Bebu plival, Nutrilon považuji za nejhorší mlíko na trhu (smrdí a připadalo mi to jak obarvená voda) a Hami mi pije na litry. Pak je i ochucené banánové a to fakt miluje :)

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.12.13 10:24

@michee Jo, příkrmy taky baští krásně. Otvírá pusu, neplive to (už). Fakt super :) ale to mlíko je děs. Chvíli pije a pak flašku začne ručičkama odstrkávat. @mejdylko Jo, ten Nutrilon smrdí.. humus (přítel řekl, že jak shnilá ryba :D ). Tak já možná zkusím to Hami. Uvidím. Dojedeme tuhle krabici a pak koupím jiné.

Isinka1
Stálice 58 příspěvků 19.09.14 21:34

Ahojka děvčata, vidím, ze už dlouho nikdo neprispel, tak snad mi někdo odpoví ;)
Potřebovala bych poradit dávám malé tak měsíc Bebu 1ha a i měsíc pomaloucku papkame zeleninu. V pondělí ji bylo 6m., tak bych dala už Bebu 2Ha. Mám to malé postupně zmenit(par dávek namichat 1s2) a nebo dojet 1 a pak začít rovnou s 2.
Bebu 2ha bych chtela dávat tak cca měsíc a pak přejdu na klasickou Bebu 2. Také bych to mela promichat či změnit zvedne na den…prosím co myslíte??? Dekuji za ino.
PS: taky mi doktor řekl, ze když malé 1 stačí, tak to nemusím měnit…nechápu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >