Přechod ze skleniček na doma vařené - jak na to?

Anonymni
8.9.09 18:19

Přechod ze skleniček na doma vařené - jak na to?

Ahoj,
prosím o zkušenosti, jak přejít ze skleniček na normální stravu. Holce je 9 měsíců a zatím jedla pouze skleničky. Sice jí to stačí, jí pořád dost málo, ale už bych chtěla začít vařit a pomalu ji naučit stolovat s námi.

Jo a jak ji naučit jíst sama lžičkou?? Má už na to věk nebo ji mám zatím krmit já? Po lžičce se mi sápe, ale akorát to rozpatlá rukama a do pusy nejde nic… :-/

Děkuji za odpovědi, Saša :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15043
8.9.09 18:23

Ja bych proste uvarila zeleninu, maso, rozmixovala a dala ji to. Bud ti to jist bude, a kdyz ne, tak namichat pul napul se sklenickou a postupne snizovat pomer. Syn mi domaci ze zacatku vubec nejedl. :nevim:
Co se tyce krmeni se, tak si myslim, ze je na to jeste mala, ale klidne to zkus, uvidis, jak moc je sikovna a kolik toho dopravi do pusy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
8.9.09 18:25

Saso

u nas to bylo stejne,zkousela jsem uvarit-nechtela to,tak jsem to michala se sklenickou ale jakmile ucitila neco jineho tak to do pusy nedala.
Vydrzelo ji to doted :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
8.9.09 18:32

Tak my jsme taky začínali skleničkami, protže jsme byli v létě u našich a na chalupě a prostě jsem tam neměla „to svoje pohodlí“ :). Ale teď se snažím Ondru naučit na domácí stravu, nebo na naše jídlo už nezbyde ;). Ze začátku to nechtěl, ale párkrát jsem míchala doma uvařenou zeleninu napůl se skleničkou a teď už to docela jde. Je ale fakt, že přikrmujeme teprve měsíc, tak možná ještě nebyl tak naučený… 14 dní jedl skleničky a teď už se snažím o domácí. Ovoce jsem začala rovnou domácí a v pohodě. A nebo je možná prostě lepší než zelenina :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
8.9.09 19:23

Ahoj,tak mi prikrmujem od 4mesice.Mala byla na sklenickach.Ted ji normalne prikrmy varim a ji je v pohode.Dokonce tak ze kdyz ji musim dat sklenicku tak se na me diva jako proc jsem ji neuvarila moc uz je nechce.Takze u nas to probehlo v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
8.9.09 21:03

Taky poradit do skleničky přimíchávat domácí a postupně měnit poměr. A na to, aby se sama krmila, je ještě malá. Samozřejmě jí druhou lžičku nech, ať míchá, dá si ji možná i do pusy (samozřejmě cestuo vše vyklopí), ale to už je na tobě, abys odchytávala do misky :P Od určitého věku děti patrně nebaví jen otevírat pusu, musí se taky zapojit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4242
8.9.09 21:42

Ahoj, u nas se to zmenilo vekem :wink: Zacali jsme sklenickami, nekdy po 2-3 mesicich jsem zkusila uvarit doma, jednou to snedl, druhy a treti den nechtel, tak dostal zase sklenicky. Zkusila jsem to jeste jednou a kdyz nechtel, tak jsem se na to vyprdla :wink:
Kolem 14-15 mesice prestal jist sklenicky, nechtel, zkusila jsem mu dat neco ode me a krasne bastil, takze jsem zacala varit a jak se ted olizuje :P Samo, kdyz je potreba, dam sklenicku, davam ty pro „velke“ deti, kde je sul a koreni a tak, to mu docela chutna, ale tak 1-2× mesicne, kdyz se nekam jede treba.. :wink:
Dr. mi taky radila postupne ubirat ze sklenicky a pridavat tam doma varene, ale na to se nenachytal :lol: :lol:

Jinak sam neji doted, lzickou uz zvladne nabrat, ale kdyz ji nese k puse, tak ji otoci a vse mu vypadne, takze to delam, jen kdyz ho chci „zabavit“ 8) jinak ho stale krmim :lol: Cekam, ze to taky prijde samo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
shelby
19.7.10 13:30

Janaa
ahoj, já taky pořád kupuji hotovky 7.měs. dceři a budu jí je kupovat asi až do roka, poradila mi to odbornice na dětsk. výživu kvůli obsahu živin, dusičnanům atd. že je to zkrátka taková jistota, že dítě dostane to co má, sice to pěkně leze do peněz, ale co by člověk neudělal pro drobka, ne? Pak teprve začnu s doma vařenými jídly.

• Nahlásit
  • Citovat
26
19.7.10 13:47

Ahoj,
já jsem Adámkovi do 10. měsíce dávala skoro jen skleničky a pak jsem mu občas uvařila mrkev s bramborou nebo brokolici s bramborou a případně uvařeným kuřecím masem a rozmixovala nebo vidličkou rozmačkala (to ale musí být ta zelenina hodně do měkka uvařená)a trošku jsem to osolila a většinou to spapal ale taky někdy ne. Člověk musí mít trpělivost. Většina dětí kolem roka nebo i dřív začne být zvědavá, co papá máma nebo táta a chce taky, takže když přizpůsobíš svůj jídelníček, můžeš malé postupně začít dávat, co máš na talíři ty a je to úplně přirozené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
shelby
19.7.10 13:51

s tím souhlasím, je to hlavně o té trpělivosti rodičů :-D já se hlavně obávala těch dusičnanů, když jsem si četla, že z toho může vzniknou t i otrava dusičnany a může být i smrtelná, hlavně v USA, tak jsem se zděsila. některé mamky to svedou na cenu těch příkrmů, ale já jsem taky na mateřské a holt se uskromním já, ale prckovi kazit zdraví nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
27303
19.7.10 17:51

Uvař několik druhů zeleniny, smíchej to, na co je zvyklá ze skleniček (nemám přehled, co se do nich dává za mixy) a zkus to. když to nebude jíst, dej jí 3/4 skleničky a do toho 1/4 vařeného a pomalu měň poměr, mělo by to jít :-)
A tu lžičku zkus, zvlášť pokud ti už sama sedí v židličce, ale bude to chtít velkou trpělivost a postupně. Náš malej lžičkou jen mává a nebo se jí dáví, protože ji strká moc daleko do krku, je to pro něj hračka. Ale my vůbec nesedíme, takže já krmím pořád v pololeže sama. A děsím se učení na lžičku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama