Přechod ze školky do školy

10
18.6.21 00:08

Přechod ze školky do školy

Ahoj, mám doma předškoláka a jak se mu to ve školce krátí, je hodně smutný, že školka končí. Začal si to hodně uvědomovat, jak ve školce nacvičovali program na rozlučku se školkou. Pořád doma opakuje, že se nechce se školkou loučit, pláče kvůli tomu ( především večer u usínání) ale opravdu srdceryvně, že mi je z toho težko. Bohužel ve škole nebude mít nikoho ze školky, o to je to horší. Snažím se mu vysvětlit, že je v pořádku, že je z toho smutný, nech si popláče, pokud to potřebuje, ale že s tím nic nejde dělat. Že každý se jednou se školkou musí rozloučit, jet do školy. Že tam spozná nové kamarády, bude to fajn a tak.. nemáte prosím někdo zkušenosti s něcím podobným nebo nejakou osvědčenou radu? Trvá to už kolem 7-10 dnů a je mi syna opravdu líto, jak to těžko prožívá.. děkuji. Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2040
18.6.21 07:07

Taky mě predskolaka, navíc se o prázdninách budeme stěhovat. Syn teda nijak nebreci, do školy se těší, těší se i na nove kamarády, pokoj atd. Ale nějak mu to v té hlavě stejně srotuje, protože začal velmi těžce snášet jakékoliv změny. Asi podvědomí prostě. Ale vadí mu i to, že má jít ráno v tričku, když včera šel v mikine. Nebo jiný obal na jogurtu, náhlá výměna učitelky…cokoliv.

Mladší syn naopak brečí, že už nechce chodit do školky, že chce už do té nové.

Je to prostě velká změna, některé děti to nesou hůř. Je potřeba je podpořit, motivovat, soucitit, ale zase zbytečně moc neřešit, neutapet se c těch pocitech, nepitvat to moc do hloubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25103
18.6.21 08:04

@Clondike Mě se dítě těší. Ale zkusila bych vyzvednout ta pozitiva školy. Co tam bude super, jak je bezva, že už jde do školy, protže tam můžou jen velký šikovný kluci apod.
Aby netesknil nad tím co ztrácí, ale těšil s ena to, co získá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
18.6.21 08:15

Dcera je na tom stejně. Nepláče teda na denní bázi, ale nese to loučení těžce.
Nemám to úplně promyšlené, ale asi připravím nějaký přechodový rituál :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25103
18.6.21 08:42

@Fiducia Off topic, tobě jde do školy to nejstarší dítě, ročník 2013? Tedy podzimní s odkladem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
18.6.21 08:55

Zkuste si domluvit ted v cervnu prohlidku skoly. Kvuli covidu u nas nebyl Klub predskolaku (pul roku, 1× mesicne akce ve skole, ukoly, seznamovani s ucitelkami, spoluzaky a prostredim). Na 1.rodicaku zacatkem cervna nabizeli individualni prohlidky, aby deti „nesly do neznama“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
18.6.21 09:00
@Svistice píše:
@Fiducia Off topic, tobě jde do školy to nejstarší dítě, ročník 2013? Tedy podzimní s odkladem?

Ano, bude jí v listopadu 8. Ne, nemá odklad kvůli kovidu, nebo proto, že se nám zdála malá. Má diagnostikovanou vývojovou dysfázii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25103
18.6.21 09:01

@dana.dv Jo, tyhle věci to dost ulehčovaly. U nás taky už druhý rok po sobě nebyla kvůli koroně zábavná odpoledne pro předškoláky s budoucí paní učitelkou, škola na nečisto (děti ze školky šly na jednu vyučovací hodinu učit se do školy), oběd ve školní jídelně, družinové akce a divadélka/vzdělávací prohramy pro děti, kterých se mohli zúčastnit i předškoláci).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25103
18.6.21 09:02

@Fiducia Mě to jen zaujalo, že dítě tak může mít v podstatě spolužáky na úrovni staršího bratra, co půjde do třetí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
18.6.21 09:09

Taky máme předškoláka, ale ten to nijak neprožívá. Taky bude ve škole z jejich školky jediný. Do školy se těší hlavně na to, že se tam po obědě nechodí spát :-D
Takže bych se snažila pozitivně motivovat, vyzdvihla pozitiva školy oproti školce. Ale to, že školka končí, bych už moc nerozebírala, ať moc nemyslí na to, co končí, ale spíš na to, co nového hezkého začíná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
18.6.21 09:10

@Svistice to chápu, že to zaujme. Ale rozhodli jsme se dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
18.6.21 09:13

@Svistice na ono to tak často je. A příští rok to kvůli kovidovym odkladum bude ještě výraznější. Já mám syna o rok mladšího, než Fiducia dceru, taky bude příští rok prvnak a říkám si, že bude akorát uprostřed věkově. Ale mám taky srpnovou dceru, která pokud nebude zdravotní důvod, odklad nedostane a docela mě děsí, že bude ve třídě s o dva roky staršími dětmi. Ale je zase fakt, že ty deti, co nastupuji skoro v 8, k tomu mají zdravotní důvody a znalostmi a dovednostmi na tom bývají často stejně, jak ti mladis spolužáci. Problém je pak až později, v době nástupu puberty atp. No to asi čeká našeho prostredniho, ten je říjnovej a obávám se, jestli i ten nástup v 7 letech nebude na něj brzo, uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25103
18.6.21 09:21

@Midaku U nás ve školce se letos žádné extra kovidové odklady nekonaly. Dva letní kluci a dítě cizinec - u všech se s tím počítalo, dlouhodoběji jsou trochu pozadu. A pak dve holčičky - jedna totálně nezralá a jedna jde do přípravné třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9644
18.6.21 09:35

Zrovna jsme to řešili včera s dcerou…že už půjde jen šestkrát do školky a konec…no plakala, nakonec zabralo to, že na základce má starší ségru, že už je velká holka, bude patřit mezi ty starší děti, má ve škole už spoustu kamarádů…ale taky je z toho smutná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 17:39

Taky z toho byl syn smutny, o to vic, ze tam mel kamarada, kteryho snad doslova miloval a ten dostal odklad a ve skolce zustaval, ale ono stejne by nechodili do stejne skoly. A nepotesim, ted konci prvni tridu, ve skole ma dost kamaradu i napric rocnikama z ranni druziny a stejne by se porad rad do skolky vratil. Nastesti mame skolku v koncinach, kam ted uz vubec nechodime, kdybysme meli treba kazdy den chodit okolo, bylo by to smutny

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat