Přechod ze zavinovačky na spací pytel?

10
8.9.21 22:26

Přechod ze zavinovačky na spací pytel?

Ahoj, rada bych se zeptala těch z vás, kdo to mají podobně, jak jste přešly z rychlozavinovačky na spací pytel?
Dcera má 2,5 měsíce a zavinovačka ji začíná být malá… Jenže my uspavame buď u prsa, to ji pak z ramene jen podzim do rychlozavinovacky, závážu a spí, nebo ji v zavinovacce houpeme a nosíme a až usne položíme. Houpání v pytli by asi ještě šlo, ale jak po kojení navlect do pytle, aby se neprobudila? Přeci je se navlikaji ryce a uslyší zip nebo cvoky…dekuji za tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
8.9.21 22:38

Nevím jestli chápu dobře tvůj dotaz ale proč ji nedáš do spacího pytle před kojením? A ty máš spací pytel s rukávama? Existují i bez 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
8.9.21 22:42

Také jsme měli spací pytel bez rukávů, jen „na ramínka“, která se zapínala na cvočky + po boku pytle byl zip. Takže večer jsme vykoupali, oblékli mimčo a dali do pytle, a při kojení usnulo již v pytli :-). Nakonec jsem i noční přebalování dávala tak, že jsem pytel jen po straně rozepnula a vyměnila plenku. Měli jsme bavlněný pytel z Teska, žádné složitosti, dítě spalo jen v bodyčku s dlouhým rukávkem + občas jsem dávala ponožky. Později jsme přešli jen na přikrývání dekou, ale všechny děti se nám odkopávají, a pokud je v bytě chladno, pořád jsem z toho docela nejistá, jak jsou studené :-). Nicméně i když třeba spí v krátkém pyžamu nebo bez kalhot, zatím se nám nikdo z nich jen takto nenastydl :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
8.9.21 22:42

Jestli v zavinovacce chce byt, tak zkus sehnat vetsi :nevim: dceru jsem davala tak do tech 3-3,5 dokud nezacla vytahovat ruce a vztekat se v ni..pak jsem ji dala na pyzamo pytel a uspala…jinak muzes zabalit misto do zavinovacky do plinky a prikryt ji, takhle mala se jeste uplne neodkope, nebo ji dej teplejsi pyzamko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15254
9.9.21 00:16

Do zadneho pytle ji davat nemusis.
Nechavala jsem v rychlozavince, dokud necouhaly nohy a dokud se z toho prcci nevykopali sami.
Pak jsem pres ne jen prehodila tenkou deku a pokud se odkopali, nechala jsem to tak. Spali neprikryti.

Deti nemusi spat zakryte, naopak - ted jeste jim zima obvykle neni, telo si nastavuje termoregulaci podle okolniho prostredi.
Kdyz si zvyknou na nizsi teplotu, budou otuzilejsi a odolnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
9.9.21 06:32

Kojím v pytli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
9.9.21 07:13

Po koupani malyho zapnu do pytle a kojim v nem :) muze se v nem normalne hybat, pretocit se na bricho a tak, nicemu to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
9.9.21 20:53

Naše malá má dva měsíce a už nechce být v zavinovačce, tak máme pytel bez rukávů. Oblíkám ji do něj před uspáváním a kojením a pak ji v něm prostě odložím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
9.9.21 21:07

Děkuji všem za vaše postřehy… Mě šlo o to, že vlastně po koupeli nám malá vždycky hrozně řve, takže se i tím zahřeje a už si neumím představit ji narvat do pytle a ještě kojit, kdy ji budu hřát navíc vlastním tělem… Ale asi zkusíme no. V případě že uspavame nošením a houpáním, tak tam asi taky dám do zavinky + pytle a pak při odložení nechám zavinku jen tak, bez zavazování, nebo nevím. Ono se mi i manželovi s malou lépe manipuluje a i odkládá když je v něčem zabalená… Chci přejit hlavne proto, že jak jsem psala, je jí zavinovačka malá, nohy má odkopane a deku kterou přes ní hodím taky a pak je studená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15254
9.9.21 22:51
@Anetka77 píše:
Děkuji všem za vaše postřehy… Mě šlo o to, že vlastně po koupeli nám malá vždycky hrozně řve, takže se i tím zahřeje a už si neumím představit ji narvat do pytle a ještě kojit, kdy ji budu hřát navíc vlastním tělem… Ale asi zkusíme no. V případě že uspavame nošením a houpáním, tak tam asi taky dám do zavinky + pytle a pak při odložení nechám zavinku jen tak, bez zavazování, nebo nevím. Ono se mi i manželovi s malou lépe manipuluje a i odkládá když je v něčem zabalená… Chci přejit hlavne proto, že jak jsem psala, je jí zavinovačka malá, nohy má odkopane a deku kterou přes ní hodím taky a pak je studená.

Ale to nevadi, ze je do urcite miry studena, pokud ma telo normalne teple (hrudnik, zatylek). Je to normalni.
(Pokud tedy mate doma beznou teplotu.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
9.9.21 23:36

Zavinovačky dělají i větší. Máme SwaddleMe L a ta je asi do 9kg. Syn ji úplně miluje. Ani nemusíme uspávat, zabalíme a hned usne. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.9.21 05:44

Ja se orientuji podle jejiho nosu, jak je studený je zima 😅 ruce ma studené pořád, protože s nima máchá nebo je má nahoře… Doma zimu nemáme, tak 20stupnu, ale já spím ve svetru protože mi je zima a hádám že malá to má po mě 😊 já bych chtěla přejít z té zavinovačky, protože mám pocit, že se mi kvůli tomu méně budí v noci na kojení, když ji nevzbudím já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
10.9.21 06:50
@Anetka77 píše:

Ja u toho spacaku prckovi rozepinam spodek, treba na prvni pulku noci, kdy je jeste tepleji nebo kdyz je proste jeste on sam dostatecne teply…tak mu tam takhle,,vetram”. V noci se pak ochladi, dost vetrame, tak ho dozapnu :) a davam ho do nej jen v bodycku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat