Přechozený vztah? Už necítím lásku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agnesk
Povídálka 42 příspěvků 26.01.17 19:47
"Přechozený" vztah? Už necítím lásku...

Ahoj paní a případné slečny. Nevím, kde se svěřit a potřebuju asi pohled zvnější. Žiju už docela dlouho v partnerském vztahu, 5 let spolu jsme a 4 roky spolu žijeme. A já zažívám první velkou krizi (on ne). Náš vztah byl od počátku strašně krásný, cítila jsem velkou lásku a ve všem to klapalo, chtěla jsem si ho strašně vzít, mít s ním děti a zestárnout s ním (a on se mnou taky). Až jsem se divila, jak dlouho nám ona zamilovanost vydržela. Všechno se zlomilo letos v létě (4,5 let). Najednou jsem přestala mít pocit, že to má cenu, přestala jsem cítit lásku, hledala jsem na něm chyby. A zjistila jsem, že ač je strašně hodný, milý, gentleman a přitažlivý, pro praktický život je vlastně nepoužitelný a já nemám důvod si ho vážit, zatím je v životě samý průser a v podstatě jsem já, kdo u nás nosí kalhoty… Finančně je samozřejmě soběstačný, s vyžírkou bych dávno nebyla. Ale v současnosti necítím lásku, sex už příliš nefunguje, je to spíše mechanická záležitost a občas se mi stane, že je mi po něm brečím. On mě přitahuje, ale po sexu už nic necítím, nechci se tulit, mám prostě pocit prázdna. Ještě před rokem bych dala cokoliv, aby mě aspoň požádal o ruku, dneska bych snad ani nebyla ráda. Náš vztah se dávno přestal vyvíjet, žijeme v tom samém bytě, jako za mých studií, nic nebudujeme, nikam nechodíme. Prostě vztah totálně vyhořel. Jsem ve věku, kde už kolem mě bývalé spolužačky zakládají rodiny, berou se a já už začínám těžce pociťovat mateřské choutky, ale ani už nevím, jestli chci dítě s tímhle chlapem. Na rozchod nemám sílu, svoje pocity jsem mu řekla… Vlastně nevím co tady hledám.. Jde tenhle vztah zachránit? Taky už je mi dost (26), bojím se začínat odznovu. Jde zachránit vztah, který byl kdysi strašně krásný? Kde vlastně neexistuje žádný výraznější problém? Říkám si, že mám vlastně hodnýho, milýho a galantního chlapa, tak co mi chybí…? Děkuju všem za případné reakce a rady.. :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 26.01.17 19:53

Trochu mám pocit, že to řešíš s křížkem po funuse… pracovali jste na vztahu doteď nějak? Plánovali jste budoucnost?
Za mě ve vztahu není až tak důležitá zamilovanost a zběsilá romantika, jako spíš pevný přátelství, společná řeč, ochota komunikovat, společný projekty do budoucna (svatba, děti, stavění domu, pes, poštovní holubi, cokoliv). Když to není, tak ve chvíli kdy zamilovanost a velká láska jak z ruskýho románu vyprchají (a to vyprchají, minimálně zamilovanost zcela jistě), tak jsi na tom takhle. Nemáš na čem stavět…

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 26.01.17 19:55
@Agnesk píše:
Ahoj paní a případné slečny. Nevím, kde se svěřit a potřebuju asi pohled zvnější. Žiju už docela dlouho v partnerském vztahu, 5 let spolu jsme a 4 roky spolu žijeme. A já zažívám první velkou krizi (on ne). Náš vztah byl od počátku strašně krásný, cítila jsem velkou lásku a ve všem to klapalo, chtěla jsem si ho strašně vzít, mít s ním děti a zestárnout s ním (a on se mnou taky). Až jsem se divila, jak dlouho nám ona zamilovanost vydržela. Všechno se zlomilo letos v létě (4,5 let). Najednou jsem přestala mít pocit, že to má cenu, přestala jsem cítit lásku, hledala jsem na něm chyby. A zjistila jsem, že ač je strašně hodný, milý, gentleman a přitažlivý, pro praktický život je vlastně nepoužitelný a já nemám důvod si ho vážit, zatím je v životě samý průser a v podstatě jsem já, kdo u nás nosí kalhoty… Finančně je samozřejmě soběstačný, s vyžírkou bych dávno nebyla. Ale v současnosti necítím lásku, sex už příliš nefunguje, je to spíše mechanická záležitost a občas se mi stane, že je mi po něm brečím. On mě přitahuje, ale po sexu už nic necítím, nechci se tulit, mám prostě pocit prázdna. Ještě před rokem bych dala cokoliv, aby mě aspoň požádal o ruku, dneska bych snad ani nebyla ráda. Náš vztah se dávno přestal vyvíjet, žijeme v tom samém bytě, jako za mých studií, nic nebudujeme, nikam nechodíme. Prostě vztah totálně vyhořel. Jsem ve věku, kde už kolem mě bývalé spolužačky zakládají rodiny, berou se a já už začínám těžce pociťovat mateřské choutky, ale ani už nevím, jestli chci dítě s tímhle chlapem. Na rozchod nemám sílu, svoje pocity jsem mu řekla… Vlastně nevím co tady hledám.. Jde tenhle vztah zachránit? Taky už je mi dost (26), bojím se začínat odznovu. Jde zachránit vztah, který byl kdysi strašně krásný? Kde vlastně neexistuje žádný výraznější problém? Říkám si, že mám vlastně hodnýho, milýho a galantního chlapa, tak co mi chybí…? Děkuju všem za případné reakce a rady.. :,(

Ve 26 letech stará určitě nejsi, myslím, že to poslední, co bys měla dělat, je zachraňovat vztah jen kvůli tomu, abys měla dítě a „neujel“ ti vlak. Krizi máš evidentně jenom ty a ještě pořádně nevíš proč. Stěhování si třeba navrhla, akce, výlety…? Jak se na to tvářil? Třeba mu tyto věci jenom nedochází

Halibar
Kelišová 6359 příspěvků 26.01.17 19:55

Já bych se rozešla asi. Nevím, být ve vztahu co nefunguje? Ale to by se rozcházeli všichni :nevim: jaktože jsou spolu páry 10, 15, 20 let a milují se, váží si sebe navzájem? Měli i oni takovou krizi, jako ty? Necítili i oni po několika letech prázdno? Těžko říct.

ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 19:57

Dlouho? pět let nic není :think:

Agnesk
Povídálka 42 příspěvků 26.01.17 20:03

@Lily Evans Budoucnost máme vyjasněnou a chceme oba víceméně to samé, v těch zásadních věcech máme jasno. Ale to jsme si vyjasnili už dávno. Je ale pravda, že plánuju spíš hlavně já, já se o tom ráda bavím, on mi spíš všechno odkýve, ale sám s tím nepřijde.. Asi byl problém, že jsme spolu netrávili čas nějakými koníčky, teď už to bohužel vidím taky.

Bandůrka
Nováček 1 příspěvek 26.01.17 20:05

Měla jsem doma stejnou krizi, jakou popisuješ. Najednou jsem po 4 letech zjistila, že si partnerky za nic moc nevážím, že mně nijak zvlášť nepřitahuje a někdy mi přijde neschopná, až bych brečela… Vadilo mi, že pořád řešíme jenom, kdo nakoupí, co budeme vařit, kdo uklidí… Po nějaké době se to ale zlepšilo, neříkám, že je to takové, jako to bylo na začátku, to asi nikdy už nebude. Začla jsem se snažit, řekla jsem jí, jak mi je. I když jí z toho bylo hodně mizerně, nechtěla jsem nám lhát. Vymýšlela jsem, co podnikneme, snažila jsem se zase vnést do našeho vztahu nějakou jiskru, něco nového mimo každodenní starosti.
A najednou jsem si uvědomila, že jsem zase zamilovaná ;) nijak zvlášť jsem o tom v tu dobu nepřemýšlela, netlačila jsem na to, prostě to přišlo. I když neschopná je mimochodem pořád :lol:
Teď po roce sice přišla zase jiná krize, ale to je úplně jiné téma :D

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 26.01.17 20:06
@Agnesk píše:
@Lily Evans Budoucnost máme vyjasněnou a chceme oba víceméně to samé, v těch zásadních věcech máme jasno. Ale to jsme si vyjasnili už dávno. Je ale pravda, že plánuju spíš hlavně já, já se o tom ráda bavím, on mi spíš všechno odkýve, ale sám s tím nepřijde.. Asi byl problém, že jsme spolu netrávili čas nějakými koníčky, teď už to bohužel vidím taky.

Tak než se hned rozcházet, tak by šel najít nějaký společný koníček, ne? Jinak většina chlapů je líná něco vymýšlet a nechá to na ženský

Ms.Ragdoll
Závislačka 2638 příspěvků 26.01.17 20:11

A co se v létě stalo, pises, ze to bylo hezke a najednou zlom z niceho nic? Jinak ve 26ti stara rozhodne nejsi :D Takze jestli se citis jak se citis a nepujde to nejak " nahodit", tak je zbytecne aby jste se trapili, jak ty ze strachu a on jako nemilovany…

PinkPanther
Kecalka 184 příspěvků 26.01.17 20:16

Ve 26 Ti urcite jeste neni „dost“ :) ja ve 26 teprve potkala mého muze, se kterým mám syna. Jinak moc neporadim, připadám si v poslední době podobně.. :?

jonatanka
Závislačka 2969 příspěvků 26.01.17 20:17

Pro praktický život je vlastně nepoužitelný a já nemám důvod si ho vážit, zatím je v životě samý průser…tohle myslíš jak?

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 26.01.17 20:18

Prosim tě je ti 26! co maj říkat ženský co začínaj sami s dětma znovu třeba po rozvodu ve 40 ti, 5O-ti a taky to jde…5 let je málo..co chceš slyšet…bud´s tim chlapem chceš bejt nebo ne a pokud to takhle cítíš už ted´ vykašlala bych se na to…

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 26.01.17 20:25
@PinkPanther píše:

Nápodobně, potkali jsme se náhodně na zimní dovolené, začali za sebou rok a půl na střídačku jezdit, následovalo sestěhování… no a před pár dny to bylo 10leté výročí s 2 dětma.
Takže zakladatelko, neházej flintu do žita, promysli si, co od života chceš (docela s Tebou asi šijou mateřské pudy). Ale zajisti nejprve fungující vztah, ať už to bude tento nebo jiný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 20:26

@Agnesk já se přesně v tomhle věku i po stejně dlouhém vztahu rozvedla…takže krize jsou normální…otázka je, co s tím. Já to nejdřív zkoušela zachraňovat (nápady na výlety, oživení vztahu) a pak už ne. Dnes jsem přesvědčená, že to bylo nejlepší rozhodnutí, protože se můžu podívat s odstupem na člověka, kterého jsem milovala a žádná hitparáda.

mp25
Kecalka 113 příspěvků 26.01.17 20:54

Já bych se nerozcházela, co si najít sama aktivity a pak se večer sejdete? A máte si co vyprávět :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >