Přechozený vztah v 19?

Anonymní
5.4.20 13:21

Přechozený vztah v 19?

Ahoj, je mi 19 a s přítelem jsme spolu už 3 roky. Nedávno jsem si začala říkat jestli ho ještě pořád miluju. Vím, že zamilovanost mě už přešla dávno a tak je to v každým vztahu, ale nedávno jsem si začala taky psát s někým jiným a trošku jsme flirtovali. Říkám si, že kdybych ho tolik milovala tak tohle přece nedělám. Fyzicky mě tolik Ne přitahuje, ale skvěle si rozumíme a odpor ani nic k němu necítím. Tak se chci zeptat jestli myslíte, že je to prostě přechozený vztah?
Tim, že mě fyzicky tolik nepritahuje je to spíš trošku vztah s rozumu. Vím, že do budoucna by byl super a všichni mi vždycky říkají, že mám štěstí, že mám tak super a hodnyho kluka. Problémy nemáme, takže je to asi jenom o mně. Zase si nedokážu představit, že od svých 16 budu do konce života se svou první láskou a ani si nezažiju nic jinyho. Trošku by mě to asi mrzelo.
Tak se chci zeptat na váš názor a jestli máte třeba podobný zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3473
5.4.20 13:42

Pokud už teď pochybujes, tak to nebude to pravý ořechový.. jednou bys litovala určitě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 13:47

Nefandím těmhle pubertálním láskám napořád. Já i můj přítel jsme měli za sebou jiné vztahy než jsme se poznali a jsem za to ráda. Dřív nebo později začne jeden z nich přemýšlet jako teď ty. Záleží na prioritách a rozhodně to neplatí u všech párů, jistě jsou i výjimky :-) Ale pokud v 19 máš takové myšlenky, jak to asi bude za 10 let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49934
5.4.20 13:51

Nech ho jít, vztah z rozumu tě nevyhovuje a není důvod z něj dělat pitomce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10584
5.4.20 13:57
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 19 a s přítelem jsme spolu už 3 roky. Nedávno jsem si začala říkat jestli ho ještě pořád miluju. Vím, že zamilovanost mě už přešla dávno a tak je to v každým vztahu, ale nedávno jsem si začala taky psát s někým jiným a trošku jsme flirtovali. Říkám si, že kdybych ho tolik milovala tak tohle přece nedělám. Fyzicky mě tolik Ne přitahuje, ale skvěle si rozumíme a odpor ani nic k němu necítím. Tak se chci zeptat jestli myslíte, že je to prostě přechozený vztah?
Tim, že mě fyzicky tolik nepritahuje je to spíš trošku vztah s rozumu. Vím, že do budoucna by byl super a všichni mi vždycky říkají, že mám štěstí, že mám tak super a hodnyho kluka. Problémy nemáme, takže je to asi jenom o mně. Zase si nedokážu představit, že od svých 16 budu do konce života se svou první láskou a ani si nezažiju nic jinyho. Trošku by mě to asi mrzelo.
Tak se chci zeptat na váš názor a jestli máte třeba podobný zkušenosti?

Dneska je jina doba. Pred 30 lety uz byste planovali svatbu a premysleli nad ditetem, a neprislo by ti divne, ze ses vdala za prvni lasku :)
Mamince bylo 17, kdyz se seznamila s tatou. V necelych jejich 20 se vzali (na tu dobu byli vyjimka - nebylo to z duvodu tehotenstvi :lol:) Jejich manzelstvi ukoncila az jeji smrt. Byli manzele 52 let.

Kdyby tva prvni laska byl opravdu muz, se kterym chces zit a vytvorit rodinu a vybudovat domov, tak te netrapi, ze jsi se zamilovala uz v 16 letech. No, asi si nejsi jista, ze to je ON :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13068
5.4.20 14:01

Spíš než přechozený, tak je to vcelku přirozený konec první lásky - za ty tři roky jste se oba změnili a evidentně spíš jste šli každý jinam, než aby vás to směřovalo do společné trasy.

Je mi líto, to se stává. A rozejdi se s ním dřív, než ho začneš podvádět- nebude to příjemný, ale bude to méně bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
5.4.20 14:04

Jestli musíš o tom přemýšlet, tak to není ten pravý. Já i po devíti letech bych svého muže nevyměnila (i když mi někdy neskutečně leze na nervy :grin:). Předtím jsem měla několik vážných vztahů a nelituji toho, vím co je pro mě důležité a co se dá,, skousnout"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13068
5.4.20 14:05
@cecetka píše:
Dneska je jina doba. Pred 30 lety uz byste planovali svatbu a premysleli nad ditetem, a neprislo by ti divne, ze ses vdala za prvni lasku :)
Mamince bylo 17, kdyz se seznamila s tatou. V necelych jejich 20 se vzali (na tu dobu byli vyjimka - nebylo to z duvodu tehotenstvi :lol:) Jejich manzelstvi ukoncila az jeji smrt. Byli manzele 52 let.Kdyby tva prvni laska byl opravdu muz, se kterym chces zit a vytvorit rodinu a vybudovat domov, tak te netrapi, ze jsi se zamilovala uz v 16 letech. No, asi si nejsi jista, ze to je ON :think:

jo jo, bude konec světa, dobře už bylo a to před 30 lety. V době kdy bylo statisticky nejvíc potratů a rozvodů. To tenkrát ještě lidi uměli milovat a vztahy byly čisté a nezkažené zlou dobou. Kdyby si alepsoň vyprávěla o prababičce a pravých čistých venkovských rodinách, jak od Mrštíků a ne o normalizaci :lol: :lol: :lol:

Ano - to že tvoji rodiče spolu zůstali celý život je skvělé, třeba se ti něco podobného taky povede - ale fakt se z toho nedá zobecňovat vůbec nic.

Hele ale pokud je ti jen okolo třiceti, tak na takovéhle lkaní frustrovaných dědků a zapšklých báb máš docela dost času :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10584
5.4.20 14:18

@Ou Neni mi uz 30 :lol: :lol: :lol: A mozna te prekvapi, ze mam kolem sebe hodne kolegu (chlapu) padesatniku, co jsou zenati kolem 30 let a rozhodne se nezenili v dobe normalizace :lol: :lol: :lol: Nekteri kratce pred rokem 89 a nekteri po roce 89. Je to o lidech, o jejich charakterech, o kvalitach budovaneho vztahu. Neni to o dobe :mavam:

Edit: Pravda ale je, ze vetsina z nich se zenit v tak mladem veku „musela“ :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 14:34

@PanenkovaMakova To si právě taky říkám, nevím jestli bych si ho třeba dokázala vzít když vím, že takhle uvažuju už teď. Navíc si myslím, že zkušenosti se budou v budoucnosti hodit, přece jenom nechci aby to skončilo tak, že spolu budeme třeba do 30 a ja najednou zjistím, že to není ono ale to už bude čas na to založit rodinu a ne si užívat.

@cecetka To je pravda, nejsem si jistá. Naši jsou spolu taky od 18 a i přes občasný hádky jsou spolu moc šťastní, já ale nevím jestli to máme stejně.

@Ou Díky za názor, nechci si moc připustit, že by to byl konec, protože se toho strašně bojím. Přece jenom 3 roky jsou už dlouhá doba a ja si nedokážu představit, že bysme spolu najednou nebyli. Děsí mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 15:01

My jsme spolu vlastně už po 2. jednou jsme to ukončili taky z důvodu, že jsem měla stejný pocit a přestala jsem ho milovat, začal se mi líbit někdo jiný a tak jsem to ukončila. Byla jsem spokojená, ale po 4 měsících jsem na něj začala znova myslet a vrátili jsme se k sobě. Jakobych se do něj znova zamilovala a všechno bylo vpohode, ale teď se mi ty pocity vrací a mě to děsí. Myslela jsem, že to už bude vpohode, ale teď mě děsí abych neudělala znova tu stejnou chybu tím, že bych se s ním rozešla.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
911
5.4.20 21:07

Myslím, že na vztah z rozumu jsi příliš mladá a raději bych si našla vztah z lásky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 22:44

@Lulina999 ono to původně bylo z lásky, byli jsme hodně zamilovaní, ale nevím jestli to ze mě už neodpadlo, nebo jestli mě jenom přešla ta fáze zamilovanosti :? Každopádně s tebou souhlasím, jde hlavně o to, že jsem na něj tak zvyklá, tak se bojím změny.

• Nahlásit
  • Citovat
10584
6.4.20 05:41
@Anonymní píše:
@Lulina999 ono to původně bylo z lásky, byli jsme hodně zamilovaní, ale nevím jestli to ze mě už neodpadlo, nebo jestli mě jenom přešla ta fáze zamilovanosti :? Každopádně s tebou souhlasím, jde hlavně o to, že jsem na něj tak zvyklá, tak se bojím změny.

Vubec se ti nedivim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
6.4.20 06:04
@Anonymní píše:
@Lulina999 ono to původně bylo z lásky, byli jsme hodně zamilovaní, ale nevím jestli to ze mě už neodpadlo, nebo jestli mě jenom přešla ta fáze zamilovanosti :? Každopádně s tebou souhlasím, jde hlavně o to, že jsem na něj tak zvyklá, tak se bojím změny.

To chápu, změny nejsou lehké. Ale myslím, že kdyby jste spolu zůstali, dopadlo by to pak mnohem hůř - minimálně jeden z vás by třeba začal být nevěrný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama