Přecitlivělost při péči o miminko

16.9.19 12:19

Přecitlivělost při péči o mimčo

Ahoj holky,

myslela jsem, že sem sice nikdy psát nebudu, ale na druhou stranu tu čtu diskuze celkem často, tak prosím také o radu :D Mám skoro 4 měsíčního chlapečka, je to hodné miminko, zabrečí jen občas a celkově mu, myslím, nic nechybí. Jde o to, že já jsem asi přehnaně starostlivá, jak o sebe, tak o něj. Nevím, jak přesně to popsat, ale prostě mě dokážou rozhodit hrozný maličkosti, které jsou nejspíš úplně normální. Třeba když vypije o trochu míň, než obvykle, když se nějak podivně “zkroutí”, když pláče, když mám pocit, že zrovna dneska nedrží hlavičku tak, jak včera, když delší dobu nekaká nebo naopak kaká víckrát než obvykle, když se v noci vzbudí víckrát než obvykle, atd. A také mám pořád tendenci přemýšlet, jestli na té či oné návštěvě bude “hodný”, jestli se vzbudí s dobrou náladou, jestli nechá vyspat mě nebo přítele… Všechny tyto prkotiny mě tak nějak pořád rozhazují a já si pak nedokážu mateřství pořádně užít, pořádně se vyspat a hodit se do pohody :nevim: Myslela jsem, že to přejde po šestinedělí, ale zatím teda nic. Vlastně nevím, co chci slyšet, možná trochu “vypráskat”, že bych se měla dát dohromady a nebo alespoň vidět, že nejsem sama takový blázen :D

Díky moc za nějaké komentáře či osobní zkušenosti a možná i rady, jak se hodit do klidu :) <3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2276
16.9.19 12:21

To je asi tvé první dítě, že? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18965
16.9.19 12:28
@Gabiiinka píše:
Ahoj holky,

myslela jsem, že sem sice nikdy psát nebudu, ale na druhou stranu tu čtu diskuze celkem často, tak prosím také o radu :D Mám skoro 4 měsíčního chlapečka, je to hodné miminko, zabrečí jen občas a celkově mu, myslím, nic nechybí. Jde o to, že já jsem asi přehnaně starostlivá, jak o sebe, tak o něj. Nevím, jak přesně to popsat, ale prostě mě dokážou rozhodit hrozný maličkosti, které jsou nejspíš úplně normální. Třeba když vypije o trochu míň, než obvykle, když se nějak podivně “zkroutí”, když pláče, když mám pocit, že zrovna dneska nedrží hlavičku tak, jak včera, když delší dobu nekaká nebo naopak kaká víckrát než obvykle, když se v noci vzbudí víckrát než obvykle, atd. A také mám pořád tendenci přemýšlet, jestli na té či oné návštěvě bude “hodný”, jestli se vzbudí s dobrou náladou, jestli nechá vyspat mě nebo přítele… Všechny tyto prkotiny mě tak nějak pořád rozhazují a já si pak nedokážu mateřství pořádně užít, pořádně se vyspat a hodit se do pohody :nevim: Myslela jsem, že to přejde po šestinedělí, ale zatím teda nic. Vlastně nevím, co chci slyšet, možná trochu “vypráskat”, že bych se měla dát dohromady a nebo alespoň vidět, že nejsem sama takový blázen :D

Díky moc za nějaké komentáře či osobní zkušenosti a možná i rady, jak se hodit do klidu :) <3

Prvomatka. Neboj, přijdou horší věci. Otrkáš se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
16.9.19 12:29

Neboj, to si vsechno sedne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
16.9.19 12:30

Ono to hodně přejde, jak povyroste, když byla dcera miminko, taky jsem byla takovej řešič. Ne teda až tak moc, ale dost. Jednak pomáhá to uvědomění si, že to přeháníš. Taky jsem to trénovala - řekla jsem si, že teď se budu vědomě nestresovat a prostě jen plynout spolu s událostmi. Dcera nechtěla nakojit? Fajn, však se umí ozvat až bude mít hlad, nebudu se stresovat. Nechce spát a já potřebuju vařit? Nevadí, dám ji do vajíčka a sjedu si do mekáče pro oběd, cestou aspoň usne - nebudu se stresovat. Když jsme jeli na první větší dovolenou (taky měla čtyři měsíce), tak jsem byla hodně ve stresu, a pak si říkám, jakej má smysl jezdit na dovolenou a stresovat se? Tak jsem sbalila věci a děj se vůle boží - a bylo to bezvadný. Od tý doby jsem víc a víc v klidu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 12:59

Malé je rok a mam to tak porad. Rozhodi me naprosto vše… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 13:48

Díky moc holky :) No, musím doufat, že si to opravdu sedne, ale trochu mám obavy, že ne, stejně tak jsem řešila i celý těhotenství, jsem prostě strašnej plašan :) Vždycky když to není podle mých představ, tak bych nejradši někam utekla a malého přenechala “normálnějším” lidem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 12:38

Mé malé jsou tři a jsem taková pořád :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie