Stále se jim na mně něco nelíbí

Napsat příspěvek
Anonymní
19.1.20 22:17

@Tomkins Díky za reakci. Píšu, že jsem řekla, co mi vadí. Problém je, že celá má rodina je přesvědčená, že jen oni to vidí správně. Jim nikdo nevymluví, že se chovám špatně. A jsou to i drobnosti. Např. třídím odpad - i to je důvod k výčitkám a dlouhým monologům, proč odpad třídit nemám, že jsem pitomá, když ho třídím atd. Komu tím ubližuju? Ovlivňuje je to nějak? Můj dům, moje pravidla. Nenutím je, aby odpad třídili. Přesto neustálé urážky a nadávky. A to je jej jeden z mnoha problémů. Opravdu jim vadí kdeco, i takové neškodné věci, které jsou jen mou věcí, třeba to, jak se oblékám (chlapovi se to líbí), jak vypadám, co jím,… Prostě vše špatně. Oni prostě nikdy neuznají, že problém je v nich. Podle nich jsem „vadný kus“. Takže i když jsem jim řekla, co mi vadí, oni to nechápou a pochopit nechtějí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1927
20.1.20 03:13
@Anonymní píše:
@Tomkins Díky za reakci. Píšu, že jsem řekla, co mi vadí. Problém je, že celá má rodina je přesvědčená, že jen oni to vidí správně. Jim nikdo nevymluví, že se chovám špatně. A jsou to i drobnosti. Např. třídím odpad - i to je důvod k výčitkám a dlouhým monologům, proč odpad třídit nemám, že jsem pitomá, když ho třídím atd. Komu tím ubližuju? Ovlivňuje je to nějak? Můj dům, moje pravidla. Nenutím je, aby odpad třídili. Přesto neustálé urážky a nadávky. A to je jej jeden z mnoha problémů. Opravdu jim vadí kdeco, i takové neškodné věci, které jsou jen mou věcí, třeba to, jak se oblékám (chlapovi se to líbí), jak vypadám, co jím,… Prostě vše špatně. Oni prostě nikdy neuznají, že problém je v nich. Podle nich jsem „vadný kus“. Takže i když jsem jim řekla, co mi vadí, oni to nechápou a pochopit nechtějí. :nevim:

Lidi nezměníš. Můžeš říct, co ti vadí. Můžeš je požádat, ať to nedělají. Ale pokud v tom i nadále chtějí pokračovat, musí zákonitě dřív nebo později přijít důsledky. Já takhle utnul kontakt taky s některými členy rodiny. Mnohokrát jsem upozorňoval, vysvětloval, hádal se… Pak jsem jednoho dne zjistil, že mám blbou náladu pokaždé, když se máme vidět. A že mi ty setkání už nic příjemného nedávají. Tak jsem vysvětlil, proč už se nechci dál vídat, ani se kontaktovat. Schytal jsem spoustu výčitek, ale vlastně jsem už byl zvyklej, takže mě to ani nijak zvlášť nemrzelo. A od té doby mám klid.

Samozřejmě to můžeš udělat „nenápadně“. Prostě nikdy nemít čas, ani na telefonát, ani na setkání. Ale pak člověk vypadá, že je on ten špatnej. Já jsem dal přednost upřímnosti, ať přesně znají důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
21.1.20 01:50

Co takhle se obrnit trpělivostí a prostě jim na každou debilni poznámku říct s blahosklonným úsměvem:

Díky, žes mi to svěřila."

A pak bych na ně totálně pekla. Prostě si je začni dobírat. Zprvu je to rozčílí, ale pak tě s největší pravděpodobností nechají na pokoji. Protože se prostě nedozví nic víc, než „díky, žes mi to svěřila.“

A fakt u toho měj výraz, jako že ti svěřují, že jsou zaostalí vidláci (což vlastně těmi svými poznámkami dělají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
21.1.20 13:46
@Anonymní píše:
@Tomkins Díky za reakci. Píšu, že jsem řekla, co mi vadí. Problém je, že celá má rodina je přesvědčená, že jen oni to vidí správně. Jim nikdo nevymluví, že se chovám špatně. A jsou to i drobnosti. Např. třídím odpad - i to je důvod k výčitkám a dlouhým monologům, proč odpad třídit nemám, že jsem pitomá, když ho třídím atd. Komu tím ubližuju? Ovlivňuje je to nějak? Můj dům, moje pravidla. Nenutím je, aby odpad třídili. Přesto neustálé urážky a nadávky. A to je jej jeden z mnoha problémů. Opravdu jim vadí kdeco, i takové neškodné věci, které jsou jen mou věcí, třeba to, jak se oblékám (chlapovi se to líbí), jak vypadám, co jím,… Prostě vše špatně. Oni prostě nikdy neuznají, že problém je v nich. Podle nich jsem „vadný kus“. Takže i když jsem jim řekla, co mi vadí, oni to nechápou a pochopit nechtějí. :nevim:

Prosímtě a proč se s nima o tom pořád dokola bavíš? Přesně jak píše Tomkins, nebavit se. Kámoška moje tomu říká metoda „usmívat se a mávat“ (a hlavně roztomile, hoši). ;)
Nesvěřovat se, nediskutovat, držet se tématu počasí. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
27.1.20 04:51
:hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 04:54
@Anonymní píše:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.20 04:55

Holka zlatá, to mi připomíná mě :think: Ale jsem posera a jelikož to jsou rodiče pořád mám takovou tu brzdu v tom, že se k nim musím chovat slušně :nevim: ale upřímně, je mi líp když je nevidím. Každopádně, šikana ze strany nevlastniho otce a nezastání vlastní mamky vyústila natolik, že já vlastně své vlastní rodiče začala nenávidět :roll: nemám k nim žádný vztah, cit prostě nic.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama