Před spaním - co vidíte, když zavřete oči?

213
29.11.15 21:29

Před spaním - co vidíte, když zavřete oči?

Ahoj,

když jdu večer spát a zavřu oči, obvykle začnu vidět různé tváře a výjevy, které vystupují ze tmy a různě se mění. Není to ale ve fázi, kdybych už skoro spala. Vlastně je to jako v kině a přijde mi to moc zajímavé. Zrovna včera jsem viděla nějakého starověkého Egypťana, velmi výrazné oči, černé obočí, zvláštní ornament na hlavě. Hned za chvíli se proměnil v nějakou babiznu. Do toho na chvíli otevřu oči, koukám se ve tmě pokoji a hned jak je zavřu, tak to pokračuje. Všechny ty tváře a výjevy mají společné to, že jsou maximálně ohyzdné a znepokojující. Mají barvu ohně. Málokdy se stane, že vidím něco hezkého, to naopak všechno zalije bílo modré světlo.
Je to vážně jako v kině, všechno je ostré a já jsem zvědavá, co bude dál. Zakládám tuhle diskuzi, protože by mě zajímalo jestli to máte někdo taky. Nemám to odjakživa, alespoň si to nevybavuji. Třeba je to fyziologické a má to každý. Díky za odpovědi :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
29.11.15 21:31

No to jsi dobra, ze ti to prijde zajimave… mi to prijde dost desive :lol:

mi vetsinou jede pred ocima ten prave ubehly den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
29.11.15 21:36

Mě barvený čmouhy, přijde mi to otravné, ne zajímavé :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
29.11.15 21:36

@Ali-Ali No kdyby to bylo při otevřených očích, to bych se bála, ale takhle si říkám, že to vytvářím nějak já. Je to ale zvláštní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53892
29.11.15 21:38

Stíny, sero
Mám nad hlavou střešní okno, tak občas hledím na hvězdy a mám radost, když proletí letadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Patricia89
29.11.15 21:39

Hm. Nikdy se mi to nestalo.
Me taky beha pred ocima uplynuty den a taky moje bujna fantazie, jaky by to bylo, kdyby neco bylo jinak. A nebo kdybych byla s nekym jinym a takovydle teleci napady. :mrgreen: Nastesti je to jen fantazie 8)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
8289
29.11.15 21:47

Já absolutně nic, jen černo a už jsem tuhá 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.15 21:55

Mně se dost často stávalo, když jsem ještě chodila do dost namáhavé práce + jsem studovala a byla těhotná to, že ve fázi kdy člověk jde do spánku, tak mi jen ztuhlo tělo, jakoby se paralizovalo a vůbec jsem se nemohla hybaat, ani pohnout prstem a byla jsem v,,živém snu,, kdy na mě z lustru třeba skákal plyšový medvěd, nebo jsem slyšela jak jde někdo po schodech, vešel do místnosti ( přítel ) a já pak když jsem se z toho dostala, tak jsem vůbec netušila, jestli to bylo fakt, nebo ne. Psycho… mohl za to stres a hodně únava. A jinak před spaním vidím tečky, čmouhy, nic konkrétního, bohudík, jinak bych usnula až za 2h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
29.11.15 22:10

Tak tohle asi normální nebude, ale když tě to moc neobtěžuje, tak fajn, brala bych to jako zajímavost.
Já nevidím nic, jen černočernou tmu a taky jsem hned tuhá. Sny se mi tedy zdají, ale to je něco jiného než ty myslíš.
Hehe když spím nahá nebo jen v triku, tak se mi pak zdává, že jsem si zabouchla dveře od domu a po městě chodím s nahou p. delí :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
29.11.15 22:13

Já vidím jídlo, pravidelně :roll: nejčastěji sushi :think: a nemůžu z toho spát :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
29.11.15 22:16

@Mari5 Dekuji za diskuzi, sama uz sem se snazila neco najit na google pred casem, ale mozna pouzivam spatna klicova slova.

Mam to velmi podobne jako ty, az na to, ze mi to vubec neprijde zajimave, ale desive. Vidim tvare: nekdy 3 v ruznych mistech loznice, jindy se jich pres sebe prekryvaji i 20.Vsechny(presne jak popisujes ty) jsou desive, maji desivy az rozzureny vyraz, ruzne se na me sklebi a az do minuleho tydne sem nikdy oblicej nevidela v cervene/ohnive barve: pred tydnem ano, plus se tedy ten vecer stalo take neco noveho: sem presvedcena, ze mi „neco“ sahalo na zada, kdyz sem byla otocnena na bok. Vetsinu(i kdyz se se mnou v loznici manzel a syn) se odhodlam a velmi razne reknu „jdete pryc“.

V minulosti sem zhruba 2-3 do roka zazivala spankovou paralyzu, pri te posledni z unora 2015 sem ale behem teto faze nebyla vubec paralyzovana, ale velmi aktivne sem se branila osobe co mi sedela na hrudniku.

Kdyz to po sobe ctu, tak to zni blaznive, ale sem aktivni tricatnice, zadna vyznavacka tarotu, ezo, cekajici na uplnek.Sama tyto veci nechapu, velmi rychle na ne po zazitku zapomenu a pak mam dny, kdy premyslim zda jsem vubec „normalni“, jestli nejsem nejak psychicky nemocna a spekuluju, jakym testem by me mohl doktor diagnostikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
29.11.15 22:22

Občas se mi stává to samé co tobě, nemám to ráda, snažím se nad tím zbytečně nepremyslet a „zahnat to“ nějakými pozitivními myšlenkami. Myslím, že je to tím, že občas kouknu na nějaký horor a tam se to takovymi výjevy hemží. Pak se mi to promítne i do toho usínání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2973
29.11.15 22:22

@Sue.Ellen No tak to je mazec… vzdycky jsem si myslela, ze tyhle veci se deji jen tem „vyznavacum“ jak jsi je nazvala. I kdyz ja sama mam zazitek z detstvi, bylo mi ale 9 let, dnes uz nevim, zda to byla „realita“ nebo sugesce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10910
29.11.15 22:29

Nevídám výjevy, jen občas slyším při usínání hlasy nebo hudbu. Beru to tak, že mozek už relaxuje.
Vidět tváře apod., asi bych pátrala, co za nepříjemnosti jsem potlačila do podvědomí/nevědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
29.11.15 22:40

Ja teda jeste dodavam, ze na horor se kouknu s manzelem jednou za rok, tem se smeju, jen jeden jediny mi zustal v pameti a to je Insidious, nicmene v dobe kdy sem film videla, sem uz tyto zazitky mela nekolikrat zasebou.

U sebe sem si jista, ze mezi hororama a tim co se mi deje neni zadna spojitost, ale jak pise @Knihomyš i me napadlo patrat v sobe, ale nevim kde zacit.

Klasicke medicine nejak neverim: v tom jedinem sem asi stejna jako vyznavacky eza…v tom jedinem.

Co myslite, jak by asi vypadalo sezeni u psychiatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat