Předávání dítěte a kolize s pracovní dobou

65
24.7.15 13:03

Předávání dítěte a kolize s pracovní dobou

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak řešíte to, že máte soudně nařízeno předávání dítěte v pracovní den ve vaší pracovní době (myšleno předávání ráno v pracovní den, když zrovna máte být v práci), to si berete na tyto dny dovolenou? a co když mi zaměstnavatel dovolenou prostě zrovna ty dny nedá? co pak? jak to řešit? Nechápu, že tak blbě soudy stanoví dobu předávání a ani se účastníků soudního řízení na to nezeptají, aby jim to nedělalo problémy, když to stanoví krajský soud, no tak už s tím nic nenaděláte. I takové věci mohou zasahovat nepříjemně do života. Aby pořád člověk něco řešil. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.7.15 13:06

Nemůžete se domluvit jako lidi spolu? Zaměstnavateli do toho nic není, vyhovět nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
24.7.15 13:08

Prvne bych se snazila domluvit s druhym rodicem, je to problem se domluvit jinak, nez je v rozsudku?
My mame s ex deti zcela na dohodu, normalne si rekneme, hele, tenhle den potrebuji tehdy a tehdy protoze… a je vyreseno.
A pokud domluva neni mozna, tak bych si zaplatila hlidani nebo by deti hlidal pribuzny a predal je ten.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
24.7.15 13:18

Je to o dohode, staci sa dohovorit s druhou stranou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
24.7.15 13:38

No kdyby se dalo s druhou stranou dohodnout, tak by v této záležitosti nerozhodoval soud. Takže jak jinak byste to řešili, a může předat dítě někdo jiný, když v rozsudku jsem psaná já, že musím předat dítě v tolik a tolik, neporušuji tím vážně rozsudek? No je ale blbý, že budu muset někoho zajistit, aby tedy místo mě předal dítě, přijde mi to tedy „ujetý“.

Příspěvek upraven 24.07.15 v 14:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35350
24.7.15 13:47

Dítě místo tebe může předat někdo jiný. Písemně oznam tomu degenovi, že kvůli tvé pracovní době dítě předá ten a ten.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.15 14:10

Máme soudně daný styk, taktéž kolize s pracovní dobou. Mám fajn zaměstnavatele a buď si beru 1/2 dovolené nebo to napracuju a mám náhradní volno, ale je jasný, že nárokovat to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
65
26.7.15 12:35

No máte asi pravdu, prostě buď si zajistím, aby předal dítě někdo jiný, nebo si zkusím zajistit náhradní volno či půl dne dovolené, uvidíme. Zaměstnavatele se mi nechce moc do toho nějak zbytečně zasvěcovaz, že musím v tu dobu předáváat dítě. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama