Předávaní pronajatého bytu

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 14:48
Predavani pronajmuteho bytu

Zdravim,

Chci se zeptat na zkusenosti s predavanim pronajateho bytu. Budu se ted vystehovavat ze sveho a bohuzel jsem prisla na par oderek - myslite si, ze se mi neco strhne z kauce na to? Ani jsem si nevsimla, kdy k tomu doslo (myslim, ze ta komoda uz takhle byla od zacatku, v tom rohu jsem nikdy nic nedelala ani nepokladala). Pripadne jake mate vy zkusenosti? Resili byste to? Diky moc!

Reakce:
bse.pedro
Kecalka 375 příspěvků 21.07.19 14:57
@Anonymní píše:
Zdravim,Chci se zeptat na zkusenosti s predavanim pronajateho bytu. Budu se ted vystehovavat ze sveho a bohuzel jsem prisla na par oderek - myslite si, ze se mi neco strhne z kauce na to? Ani jsem si nevsimla, kdy k tomu doslo (myslim, ze ta komoda uz takhle byla od zacatku, v tom rohu jsem nikdy nic nedelala ani nepokladala). Pripadne jake mate vy zkusenosti? Resili byste to? Diky moc!
Řešil bych to podle momentální situace. Pokud bys u mě bydlela 20 let a byla bezproblémová, drobné oděrky na nábytku bych neřešil. Pokud se vystěhuješ po 2 měsících, od druhého měsíce neplatíš, žádal bych plnou úhradu. Zaplať plnou cenu komody a tu, kterou jsi zprasila, si odvez… Při převzetí bytu jsi určitě podepisovala předávací protokol, kde jsi mohla uvést veškeré závady, které v bytě a na vybavení byly. Pokud jsi to neudělala, můžeš mít smůlu, záleží to na přístupu majitele… 8)
Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 21.07.19 14:57

Já kdybych pronajimala tak pokud by bylo vše ostatní ok, tohle bych neřešila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 15:01
@bse.pedro píše: Řešil bych to podle momentální situace. Pokud bys u mě bydlela 20 let a byla bezproblémová, drobné oděrky na nábytku bych neřešil. Pokud se vystěhuješ po 2 měsících, od druhého měsíce neplatíš, žádal bych plnou úhradu. Zaplať plnou cenu komody a tu, kterou jsi zprasila, si odvez… Při převzetí bytu jsi určitě podepisovala předávací protokol, kde jsi mohla uvést veškeré závady, které v bytě a na vybavení byly. Pokud jsi to neudělala, můžeš mít smůlu, záleží to na přístupu majitele… 8)

No je to v cizině, Německu, pronájem na dobu určitou, čili 6 měsíců. Také se to podepisuje na ceně, 31 500kč měsíčně včetně energií tedy. Je to Mnichov. Proto nechci přijít o 62k vratnou kauci. Bude se z ní strhávat uklidová služba už (to je ve smlouvě). Platím včas a jsem bezproblémová, v bytě spíš jen přespávám…

histep
Kelišová 5187 příspěvků 21.07.19 15:02

Provozni skrabance a opotrebeni v bezne mire neresim.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 21.07.19 15:02

Jestli jsi byla dlouhodoby a spolehlivý najemnik, tak bych si toho ani nevsimla… Jestli jsi mela potize a harcujes se po trech mesicich o dum dal, tak bych ti to napocitala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 15:02

Bohužel té komody jsem si nevšimla… Moje blbost, já vím..

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 21.07.19 15:04

Já osobně - pokud jsi tam nějakou dobu byla a platila včas, tak bych to neřešil, je to běžné opotřebení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 15:26

Je pravda, že se vším zacházím opravdu opatrně, je tedy pravda, že jsem rozbila jednu skleničku na víno, ale tu koupím novou, nebo nahradím fin. Proto by mě mrzelo, kdybych za oděrku, které jsem si ani nevšimla musela platit novou komodu. Nebo kuchyňskou linku. :( Paní majitelka byla hrozně fajn, byt byl i s Tv, ta ale nešla, zkoušeli ji spravit a nic, tak prostě přivezla novou z krámu, natiskla mi dokonce jmenovku na zvonek apod… I proto by mi to bylo líto. Jak říkám, platím včas, sousedé o mě ani neví, uklízím, poctivě větrám (byt je malinko vlhčí) a samozřejmě i přes uklízecí službu byt budu předávat vypíglovanej a čistej.

bse.pedro
Kecalka 375 příspěvků 22.07.19 14:59
@Anonymní píše:
No je to v cizině, Německu, pronájem na dobu určitou, čili 6 měsíců. Také se to podepisuje na ceně, 31 500kč měsíčně včetně energií tedy. Je to Mnichov. Proto nechci přijít o 62k vratnou kauci. Bude se z ní strhávat uklidová služba už (to je ve smlouvě). Platím včas a jsem bezproblémová, v bytě spíš jen přespávám…

Nevím, jak je to v cizině… Ale jsem ochoten věřit, že je to tam přísnější a že tam nejsou zákony jak u nás, které by hrály do rukou spíš nájemníkům než majitelům…
S Němci jsem se setkával pouze za barem /před mnoha lety/ a byli na peníze mnohem opatrnější než Češi… :nevim: 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:45
@bse.pedro píše:
Nevím, jak je to v cizině… Ale jsem ochoten věřit, že je to tam přísnější a že tam nejsou zákony jak u nás, které by hrály do rukou spíš nájemníkům než majitelům…
S Němci jsem se setkával pouze za barem /před mnoha lety/ a byli na peníze mnohem opatrnější než Češi… :nevim: 8)

To asi ano, na druhou stranu, s majitelkou jsem žádný problém neměla. Tu komodu ještě řešit budu, ale co se té linky týče, krájím vždy a vše na prkínku, jsem opravdu opatrná..:D To bych musela chodit po bytě jinak už v návlecích s rukavicemi a nic nedělat, počítala bych to ve svém pronájmu asi jako běžné opotřebení, pokud bych s nájemníkem neměla problémy - neplacení apod.

Váš příspěvek
Reklama