Předávání vánočních dárků, překvapení nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 12.12.18 17:53
Předávání vánočních dárků, překvapení nebo ne?

Zajímalo by mě, jak moc u vás, které máte už starší děti (řekněme že věkově základní škola) co už nějakou tu dobu nevěří na Ježíška, dodržujete u vánočních dárků ten „moment překvapení“ na Štědrý večer. Tvoří u vás většina dárků pod stromečkem překvapení, nebo spíš už starší děti vědí předem, co asi dostanou?
A dáváte už třeba někdy některé dárky i dopředu ještě před Vánoci, nebo to raději všechno nechávate až do poslední chvíle na Štedrý večer ke stromku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21430 příspěvků 12.12.18 17:57

@Monika7878 já mám děti malé, tak ještě vše schováváme po stromeček. Ale i když budou větší tak jim nemíním dávat dárky dopředu, pod stromečkem to má větší kouzlo. Sama si taky schovávám věci po stromeček. Určitě časem budeme ve stavu, že si třeba něco vyberou sami, ale bude to až po vánocích. Teď mě to třeba přišlo divné ve škole, když kluci říkali, že už všechny dárky dostali a používají je.

Petra Z
Hvězda diskuse 52305 příspěvků 12.12.18 17:58

Tak mému synovi je 9.....a chce věřit.....tak věří…
I když řekne–od tebe bych chtěl…od táty bych chtěl.....pak stejně sklouzne na téma Ježíšek a řekne,že věří......
Takže psal dopis,koupili jsme prskavky,aby jsme po věřeři šli ven,aby nás viděl.,´ :D
Takže ano…my dodržujeme......a i když je kluk na vážkách,je to hezký,vidět tu radost.....
Na Vánoce jsme celá rodina u sestry a já to vždy udělám tak,že i doma další den jsou třeba 2-3 dárečky.....

Nick Martina
Stálice 71 příspěvků 12.12.18 18:03

Dobrý den, děti ještě nemám ale mohu Vám napsat jak jsme Vánoce slavili u našich (základka, střední, vyšší škola). Atmosféru Vánoc jsme zachovávali, dárky byly pod stromečkem a o většině jsme teda věděli, ale vždy nám naši přichystali i nějakou drobnost jako překvápko :) a i ve starším věku jsme si rádi dárečky rozbalovali a měli radost i z předem známých dárků. Nechápu proč dávat dárky ještě před Vánoci?

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 12.12.18 18:09
@Nick Martina píše:
Dobrý den, děti ještě nemám ale mohu Vám napsat jak jsme Vánoce slavili u našich (základka, střední, vyšší škola). Atmosféru Vánoc jsme zachovávali, dárky byly pod stromečkem a o většině jsme teda věděli, ale vždy nám naši přichystali i nějakou drobnost jako překvápko :) a i ve starším věku jsme si rádi dárečky rozbalovali a měli radost i z předem známých dárků. Nechápu proč dávat dárky ještě před Vánoci?

Tak taky to mám raději, i když kluk už je ve věku, kdy to zkrátka už tolik „nežere“, ale už jsem slyšela od několika lidí, že dávali „větší“ dárky ještě před štědrým dnem ve stylu „to máš k Vánocům“ a pod stromkem už jen drobnosti.

Uživatel je onlineJana525
Kelišová 5078 příspěvků 12.12.18 18:15

Davame pouze prekvapeni a pouze pod stromecek. Vzdyt od toho Vanoce jsou.

Deti nevedi co dostanou a zvonime zvoneckem pri veceri. Ucime je, ze Vanoce jsou o lasce, o tom si na druheho vzpomenout a popremyslet, co by mu udelalo radost. O tom byt spolu, zastavit se ve shonu.

Nechapu proc delat z Vanoc komercni predavani daru ( nekdy spis drahych kramu) a jeste uz predem :roll:

Nick Martina
Stálice 71 příspěvků 12.12.18 18:19

@Monika7878 Ano to máte pravdu jen mě si myslím, že ty dárky předem to dítě už jako dárek k Vánocům moc nebere nebo alespon ty mladší děti ne :D a celkově chápu dárky předem pokud jde o něco co ten člověk opravdu potřebuje např. rozbil se notebook, dítě ho potřebuje do školy, usnadní mu to studium tak rozumím dát dárek dopředu a nečekat až na štědrý den,nebo třeba lyže pokud už před Vánoci se jede lyžovat,… další dárky a důvody proč je dávat dřív mě nenapadá?
Většinou tyhle velké dárky dáváme až někde úplne dozadu a napínáme je, zda je opravdu Ježíšek přinesl nebo ne :D.
Mám sestru té je 12 let na Ježíška nevěří, co chce k Vánocům si řekne, ale stejně na ni jde vidět to nadšení když se jde ke stromečku tak ji očka září :-).

Kriss Tina
Kelišová 6966 příspěvků 12.12.18 18:22

Já dělám překvapení o dospělým nikdo ani přítel nikdy neví co pod stromkem bude mít. :mrgreen:

neila
Extra třída :D 11238 příspěvků 12.12.18 18:24

@Monika7878 Vánoční dárky dáváme jen pod stromeček. Nejstarší dcera /16/ z 90% ví, co dostane, protože svá přání nám sdělí poměrně jasně :lol: Něco navíc k tomu je vždycky jako překvapení :palec: Sourozencům to je jedno, pro ně jsou Vánoce prostě zážitek a radost vzhledem k věku /5,5 a 2,5/ :palec:
@Jana525 nevím, co je komerční předávání darů, ale nevidím rozdíl mezi drahým a levným dárkem. Pokud jsou darované z lásky, pro radost obdarovaného, tak mají naprosto stejnou hodnotu a význam ;)

Monika7878
Kecalka 201 příspěvků 12.12.18 18:25
@Nick Martina píše:
@Monika7878 Ano to máte pravdu jen mě si myslím, že ty dárky předem to dítě už jako dárek k Vánocům moc nebere nebo alespon ty mladší děti ne :D a celkově chápu dárky předem pokud jde o něco co ten člověk opravdu potřebuje např. rozbil se notebook, dítě ho potřebuje do školy, usnadní mu to studium tak rozumím dát dárek dopředu a nečekat až na štědrý den,nebo třeba lyže pokud už před Vánoci se jede lyžovat,… další dárky a důvody proč je dávat dřív mě nenapadá?
Většinou tyhle velké dárky dáváme až někde úplne dozadu a napínáme je, zda je opravdu Ježíšek přinesl nebo ne :D.
Mám sestru té je 12 let na Ježíška nevěří, co chce k Vánocům si řekne, ale stejně na ni jde vidět to nadšení když se jde ke stromečku tak ji očka září :-).

Tak pokud je to něco, co se zrovna rozbilo nebo je to „akutně“ potřeba, tak se to nedá ani považovat za dárek, jako spíš za nutnost.

terinka4444
Hvězda diskuse 69353 příspěvků 12.12.18 18:33

Rozhodně dělám překvapení, rozhodně neví, co dostane a úplně rozhodně jí nedávám nic dopředu se slovy to máš k Vánocům.

Pipi 00
Závislačka 2798 příspěvků 12.12.18 18:48

Dopředu rozhodně u nás nic. Myslím, že je důležité, aby se děti naučily na něco čekat. Překvapení aspoň maličkost, to ostatně dodržuji i u dospělých. U nás doma to bylo kdysi stejně. Nevěděli jsme, co dostaneme.

Uživatel je onlineJana525
Kelišová 5078 příspěvků 12.12.18 18:51

@neila souhlasim. komercni je podle me dneska to, ze nekteri lide proste treba detem davaji tech darku strasne moc a nebo prave takhle mimo, ale to teda slysim poprve a je to sila. Nebo, kdyz si nekdo pod stromek strka veci, ktere by se koupili tak jako tak. Od toho podle me Vanoce nejsou.

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 33702 příspěvků 12.12.18 18:51
@Monika7878 píše:
Zajímalo by mě, jak moc u vás, které máte už starší děti (řekněme že věkově základní škola) co už nějakou tu dobu nevěří na Ježíška, dodržujete u vánočních dárků ten „moment překvapení“ na Štědrý večer. Tvoří u vás většina dárků pod stromečkem překvapení, nebo spíš už starší děti vědí předem, co asi dostanou?
A dáváte už třeba někdy některé dárky i dopředu ještě před Vánoci, nebo to raději všechno nechávate až do poslední chvíle na Štedrý večer ke stromku?

Tak ja mam deti jeste maly, ale kdyz to vezmu ze svyho detstvi, psala jsem normalne jeste treba v 15ti dopis „jeziskovi“ a prekvapeni jsem mela.. Nevedela jsem co nakonec dostanu, nic předem mi nasi nerekli ani nedali a ani bych to nechtěla.. Stejne tak ted v dospělosti vetsinou nevim co dostanu.. Dam treba priteli tipy na darky at si vybere co z toho mi koupi..
Jen teda letos vim, ze tam budou zimni boty, ty jsem si vybirala a zkousela s nim..

Nick Martina
Stálice 71 příspěvků 12.12.18 18:53

@Monika7878 Aha tak mě se rozbil před Vánoci notebook a dala jsem si ho dopředu jako k Vánocům takhle drahé věci si dávám jakože k něčemu Vánoce, narozeniny nikoli jen tak páč bez notebooku se dá žít, těžce ale dá :D … nebo nevim co považujete za drahé a nutné dárky (ano pračku, ledničku a takovéto nezbytné spotřebiče musím koupit když se rozbijou, to neberu jako dárek :D)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >