Předběžné opatření opatrovnictví dětí, rozvod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.10.21 19:55

Předběžné opatření opatrovnictví dětí, rozvod

Ahoj, mám dotaz, nevím, zda mi tu někdo poradí. Známá se rozvádí. Je za začátku, vleče se to… Děti dost trpí, klasika… Nechci se zbytečně rozepisovat, není to důležité.
Její manžel podal předběžné opatření na styk s dětmi, smetli mu ho ze stolu, odvolal se… Ona teď podala předběžné opatření na styk s dětmi také.
Můj dotaz: Jak to je, když on předběžko podal a teď se řeší na kraji odvolání a ona teď podala předběžko do toho taky. Má soud pořád týden na vyjádření? Nebo se nejdřív musí dořešit jeho odvolání a pak se teprve budou zabývat jejím předběžkem? Snad mě chápete… :oops:
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5237
8.10.21 22:30

Lhůta 7 dnů platí i pro druhé předběžko, ale v určitých situacích, např. při naprosto stejných tvrzeních obou navrhovatelů a podobných návrzích může soud konstatovat překážku litispendence. Ale zpravidla rodiče tvrdí něco jiného a domáhají se něčeho jiného, takže soud zpravidla o návrhu rozhodne.
Typický postup je takový, že otec se domáhá zajištění stejného rozsahu pobytu dítěte u něj jako je dítě u matky, soud to zamítne s tí, že nemůže předjímat rozhodnutí, pak podá návrh matka, která navrhne předání dítěte do své péče a minimalistický styk s otcem, a to soud schválí, protože rodiče se na styku nemohou dohodnout a je mu jedno, že takovým rozhodnutím předjímá rozhodnutí.
Pro podrobnější posouzení bych musel vidět návrhy obou rodičů, první rozhodnutí o zamítnutí a vědět, která soudkyně to soudí. Ale výše napsané je nejběžnější přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat