Předběžné opatření - soudní zvůle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
canaglia
Závislačka 3955 příspěvků 24.10.14 23:39
Předběžné opatření - soudní zvůle

Rodiče společně pečovali o dítě. Rozešli se (nevěra matky) a nemohli se dohodnout, jak dále budou o dítě pečovat. Oba rodiče jsou úplně normální lidi, oba se o dítě umí postarat, vztahy s dítětem dobré. Jeden rodič si podal návrh na svěření dítěte do své péče, čemuž soud vyhověl. Druhý rodič se snažil o dítě pečovat tak jako dosud, ale první rodič mu to neumožňoval.
Zkoušeli se dohodnout i na OSPODu, marně, protože jeden rodič chtěl mít dítě téměř pořád, kdežto druhý chtěl, aby o dítě pečovali oba dva stejně.
Oba rodiče podali soudu návrh na předběžnou úpravu styku podle svých představ. Soud vyhověl rodiči, který chtěl mít dítě u sebe téměř pořád, a druhému rodiči umožnil styk v rozsahu 8 hodin za 14 dní, což odůvodnil tím, že považuje za vhodné, aby dítě mělo styk i s tímto rodičem. Druhý rodič se obrátil na odvolací soud, který mu povolil 8 hodin týdně s tím, že předběžně je možné zajistit styk jen v nezbytně nutné míře. Druhému rodiči se to pochopitelně nelíbílo a pokusil se toto rozhodnutí zvrátit ústavní stížností. Neuspěl, rovněž Ústavní soud setrval na stanovisku, že stačí nezbytná míra kontaktu a že přeci nejde o konečné rozhodnutí. Jak byste se holky cítily v pozici druhého rodiče? Kdyby vám otec sebral dítě, půjčoval ho na 8 hodin za 14 dní, soudy to posvětily a ještě by to odůvodnily ochranou vašich práv na nezbytně nutnou míru kontaktu s dítětem? Jak by vám bylo, kdyby nebylo nikde zastání a soudy vás takto naprosto bezdůvodně připravily o podstatný kus dětství s vaším dítětem?
Tohle není báchorka, ale čerstvé rozhodnutí Ústavního soudu, který posvětil takové drastické omezení péče jednoho z rodičů na řadu měsíců, možná roky, než se rozhodne, jak jinak, na zachování stavu, na který si dítě už zvyklo.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 24.10.14 23:48

@canaglia
Podávala jsi ten návrh ty, nebo jsi ten druhý rodič? Zřejmě v tom muselo být něco, proč soud svěřil dítě otci, protože v 99% případů jej svěřuje vždy matce. Samozřejmě 8 hodin týdně není adekvátní, ani kdyby to bylo naopak-tedy kdyby těch 8 hodin vyměřili otci. Ale zřejmě s tím nelze momentálně nic dělat a nejde ani tak o to jak se cítí dospělý, ale spíš o to jak se cítí to dítě. Ovšem soudní mašinérie je bohužel všemohoucí :zed:.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 24.10.14 23:49

A diteti je kolik?

Prijde mi divne, aby byl matce umoznen takto kratky styk jen tak :nevim:

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 24.10.14 23:53

Řekla bych, že ten druhý rodič je otec, ne matka… jen do otázky je vloženo, jak byste se cítily vy jako matky, kdyby jste byly druhý rodič…

farska
Vesmírná mluvilka 30276 příspěvků 24.10.14 23:54

Ten styk je ale vymezen otci, ze?? Jak to tak ctu, vidim vykrik nestatsneho rodice, ale taty…strasny. Nicmene. po osmi letech, co mam co do cineni s opatrovnickou justici a mnohdy i soudni z(vuli) mne to absolutne neprekvapuje…

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 24.10.14 23:55
@janica252 píše: Řekla bych, že ten druhý rodič je otec, ne matka… jen do otázky je vloženo, jak byste se cítily vy jako matky, kdyby jste byly druhý rodič…

Jj, už si to také myslím, protože skoro shodný příspěvek tu zakladatel měl již 23. září :think:.

MartinKa36
Závislačka 3599 příspěvků 24.10.14 23:56

Asi jsi něco zatajila bylo to tak že se matka odstěhovala k mamince na druhou stranu republiky a chtěla děti do střídavé péče v tomto případě soud rozhodl správně v zájmu děti kdy je ponechal ve stávajícím prostředí a matka si muže o střídavou péči požádat znovu až se nastěhuje někam blíž aby děti mohly navštěvovat stejnou školu.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 24.10.14 23:57

Jo, precetla jsem to znovu, uz to chapu.

Presto zalezi na veku ditete, jestli je to mimino, tak ty hodiny chapu. Jestli vetsi dite, tak mi to prijde zalostne malo

Ivtcha
Echt Kelišová 8933 příspěvků 24.10.14 23:58

Dle mě je zakladatel právník, který tatínky zastupuje a hraje tady na city. Nemůžeme říct, jak bychom se cítily, protože do toho nevidíme, a pokud v té oné rodině nežijeme, tak prd víme, co se tam děje :nevim:

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 24.10.14 23:58

@MartinKa36
Ty o tom víš něco bližšího?  :think:

Honzuovka
Extra třída :D 10657 příspěvků 24.10.14 23:59

Ono je to celkem jedno, jak by nám bylo. Já osobně bych asi skončila na psychiatrii. Jenže pokud tento rozsudek je pravomocný, pak se nedá nic dělat. Nevím, jestli po rozsudku ústavním soudem lze uplatňovat nějaký opravný prostředek, odvolat se, dovolat se, či něco jiného.
Abych tedy odpověděla na dotaz: Já bych asi umřěla, psychicky bych to nedala.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 25.10.14 00:00
@Ivtcha píše:
Dle mě je zakladatel právník, který tatínky zastupuje a hraje tady na city. Nemůžeme říct, jak bychom se cítily, protože do toho nevidíme, a pokud v té oné rodině nežijeme, tak prd víme, co se tam děje :nevim:

Tohle mě podle těch příspěvků co čtu napadlo také, ani nemusí být právník, možná je v nějaké té unii otců nebo jak se to jmenuje. :think:

Ivtcha
Echt Kelišová 8933 příspěvků 25.10.14 00:00

Stačí si přečíst jiné příspěvky - mafie matek, zlovůle matek, odpor matek, protiprávní odstěhování matky s dítětem proti vůli otce… atd. :roll:

canaglia
Závislačka 3955 příspěvků 25.10.14 00:01

Netýká se to mně osobně, ale jde o příběh jednoho tatínka, kterému zahnula žena, vykopla ho z domu a odřízla od dítěte. A tatínek nemá šanci dítě vidět víc než těch pár hodin týdně. Dítě i on přicházejí o nenahraditelné chvíle. A soudy pořád melou o tom, že to není přece konečné rozhodnutí. Je to konečné, čas už nikdo nevrátí. A takových případů mám na stole několik, až je z toho jednomu dost smutno…

Ivtcha
Echt Kelišová 8933 příspěvků 25.10.14 00:02
@BAZÁREK ANGIE píše:
Tohle mě podle těch příspěvků co čtu napadlo také, ani nemusí být právník, možná je v nějaké té unii otců nebo jak se to jmenuje. :think:

Je to možné, v jednom příspěvku jsem četla „zastupuji teď aktuálně tři tatínky…“

Nelíbí se mi, že to směřuje k tomu, že ho tady jako politujeme a pak se to obrátí proti nám, že my matky jsme ty mrchy. Tak proto to radši píšu ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >