Předčasná menopauza nízké amh

15.5.21 07:31

Predcasna menopauza nizke amh

Ahojte..mam 30,3rocnu dceru a zaml. potrat za sebou..mens.mi blbla..tak som dostala vyvolavacku, a urobili mi hormon. profil kde zistili amh 0.98..moja lekarka mi hned odporucila centrum.asis.reprodukcie..a odmieta liecbu kedze podla nej pri takomto nizkom amh je to zbytocne, odporuca umele alebo inseminaciu..co mi v centre navrhnu, cakam odtial na vysledky ale podla nich umele by bolo najlepsie..kocky mate skusenosti s prirod. tehotenstvom pri takomto nizkom amh a ak ano co vsetko ste robili? vitaminy a pod..dakujem za odpovede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21479
15.5.21 08:08

Při tomhle amh jsem se marně snažila počít dva a půl roku. Vyzkoušela jsem všechno. IVF klaplo na první dobrou. Zpětně jsem si nadávala, že jsem čekala tak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 09:09

Mne to tiez odporucaju mam dobry vek. a relativne dobre cislo rezervy..vyjst by to mohlo napisem ti spravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53767
15.5.21 10:27

Byla jsem o pár let starší, AMH 0,7, v CARu se smáli, že jako je to nižší, ale žádná smrtelná katastrofa. Za další 3 roky jsem měla 0,16, to už se samozřejmě smát přestali (během těch tří let jsem absolvovala několik neúspěšných IVF). Za další dva roky mi to STOUPLO na 0,84, za další rok jsem přirozeně otěhotněla a porodila. Dítku jsou dva roky, mně přes 40 a stále mám zcela pravidelný cyklus.
Takže ano - je to nižší. Ano, je dobré to řešit. Ale ne, rozhodně to není beznadějné a ne, rozhodně to nevylučuje přirozené otěhotnění. Šla bych do CARu, tam jsou odborníci, oni ti doporučí, co bude pro tebe nejvhodnější a s čím mají dobré zkušenosti.
Ale buď v klidu, AMH 0,98 určitě není předčasná menopauza. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 16:50

@ugluk no to mi povedala moja lekarka ze to je otazka casu..ze je velmi nepravdepodobne otehotniet smontanne, ze umele je ako taka sanca, uplne ma uz aj odmietla liecit..ze pri takomto nizkom amh jw to zbytocne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53767
15.5.21 22:28

@zuzu321991 oni obvodní gynekologové jsou… obvodní gynekologové. Mají strašně široký záběr problémů, co musí umět řešit, tudíž nemalá část z nich má problémy s plodností zvládnuté jen po povrchu, zaškatulkované do tabulek a mladší ženskou s nižším AMH tam vidí jednou do roka. V CARu je tohle pro ně denní chléb, jsou tam odborníci zaměření na plodnost, AMH nabírají x-krát denně, umí ho zařadit do souvislostí a celkové anamnézy. Určitě je dobře, že to budeš řešit tam a nebude tě léčit obvoďačka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.21 07:10

@ugluk asi mas pravdu..no vstupnu konzultaciu mane za sebou, cakam na zakladne vysledky…spermiogram..uvidime co dalej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 11:35

Tak tu předčasnou menoupauzu mám já a amh ještě horší mám jen 0,08 a fsh 14 tak že jsem tak dobra pro DV

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat