Předčasné dospívání - jak se u vašich dětí projevilo?

Anonymní
5.5.20 22:27

Předčasné dospívání - jak se u vašich dětí projevilo?

Ahoj, u dcery (8let) se bojím že předčasně dospívá, vůbec nevím, co se s tím (a jestli vůbec něco) dá dělat, co řešit atd.. Máte někdo zkušenost - jaký lékař to řeší? Jak jste poznali, že se něco děje, co pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6383
5.5.20 22:34

Řeší to endokrinolog
začnou růst prsa
může se to brzdit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
5.5.20 22:36
@Anonymní píše:
Ahoj, u dcery (8let) se bojím že předčasně dospívá, vůbec nevím, co se s tím (a jestli vůbec něco) dá dělat, co řešit atd.. Máte někdo zkušenost - jaký lékař to řeší? Jak jste poznali, že se něco děje, co pomohlo?

Co bys chtěla řešit? Jako hormonální léčbou jí vývoj zastavit? Podle mě blbost.
V tomhle věku už jsem měla regulérní prsa, v 10 letech jsem dostala MS. Obě moje dcery to mají úplně stejně. Žádnou újmou netrpím a předpokládám, že ani ony ne. Zdravotně mě můj rychlejší vyvin nepoškodil. Prsa mi zůstaly a kdyby přišel i přechod o to dřív, nezlobila bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1939
5.5.20 22:46
@Anonymní píše:

Zrovna minulý týden jsem četla rozhovor s dětskou endokrinoložkou, která říkala, že pokud dívce začnou kolem 9 let růst prsa, dá se to ještě považovat za standardní vývoj. Ale pokud začne v tomto věku menstruovat, nemusí už být něco v pořádku.

Sama za sebe rozhodně nevnímám jako blbost to řešit, naopak - minimálně bych se poradila s dětskou doktorkou. Předpokládám, že vliv má i genetika. Jasně, když Kočka přede mnou začala s pubertou mnohem dřív, než je běžné, a její dcery ji v podstatě kopírují, tak neřeknu půl slova a neřeším. Ale obecně je to prostě brzy.

Jinak před pár lety řešila podobný problém kolegyně - dceři tehdy bylo taky 8 let, když ji začala bolet prsa. Dětská doktorka pohmatem zjistila, že rostou, a hnala je na endošku. Myslím, že tam ji pak jenom sledovali, žádné hormony nebrala. Jen doporučili úpravu stravy, ubrat průmyslového masa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
5.5.20 22:48

A z jakého důvodu to chceš řešit? U někoho to je ok, u jiného ne. Dcera chodila na endokrinologii a dr ji právě hlídala, kdyby začala předčasně dospívat, aby ji to zarazila. Ale nebylo třeba. Byla hrozně malinká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 23:19

Řeším to proto, že jednak hrozně rychle roste i přibírá, je velikostně nápadná. Chápu že s tím jak dítě vypadá se musím smířit, jenže pro ni je to těžký, krom toho ještě šla o rok pozděj do školy, takže vypadá bohužel fakt nápadně - kdyby tak s tím šlo něco dělat, jenže na endokrinologii se marně snažíme dostat kvůli covidu opět odloženo. Ona je navíc těžko vyšetřitelná, bojím se že by z nějaké prohlídky mohla mít trauma, jak to probíhalo u vás? A taky se bojím že bude menstruovat, nezvládne to rozumově… vůbec se jí to zatím nedá vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 23:24

Takhle, ona má ještě další diagnózu v jiné oblasti - rozumí a chápe jinak, něco nepochopí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 23:30

Resila jsem predcasne pubicke ochlupeni dcery, nic jineho nema, detska ji nabrala hornonalni profil, ktery byl v poradku, tak nas na endokrinologii neposilala. Doporucila ubrat kureci maso a sledovat prsa a chloupky v podpazi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 23:46
@Anonymní píše:
Resila jsem predcasne pubicke ochlupeni dcery, nic jineho nema, detska ji nabrala hornonalni profil, ktery byl v poradku, tak nas na endokrinologii neposilala. Doporucila ubrat kureci maso a sledovat prsa a chloupky v podpazi

To už částečně má, na tom nic dalšího nevysledujeme… my na endok. poslaní jsme už z loňska, ale nejde se tam dostat

• Nahlásit
  • Citovat
1790
5.5.20 23:59

Nevím, jak dcera vypadá, ale dospívání souvisí s množstvím tuku v těle (není to samozřejmě 100% pravidlo). Děti teď v průměru dospívají o něco dřív kvůli vyšší váze, ale ne o tolik, to je pravda. Je otázka, co je u vás příčinou a co důsledek (píšeš že přibírá). Byla bych taky nervozni a na endokrinologii bych se snažila dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 08:15

Kamarádky dcera má předčasné dospívání. Projevovalo se to postupně. Holčina byla mentálně mnohem vyspělejší než její vrstevníci, vyhledávala děti mnohem starší než ona, chtěla se líbit klukům, začala se i po fyzické stránce rychleji vyvíjet, rostly jí prsa a ochlupení. Začali si toho všímat, když holčina nastupovala do první třídy, takže nějakých 6, 7 let. Podstoupila několik vyšetření i na gynekologii a bylo jí potvrzeno předčasné dospívání. Doktor prý ještě dodal: Co se to s tím světem děje, tohle je stále častější. Teď to nějak řeší hormonálně, prý nesmí začít menstruovat, aby nepřestala růst.
Prosím o anonym, soukromé.

• Nahlásit
  • Citovat
1362
6.5.20 08:32
@Kockazvysocan píše:
Co bys chtěla řešit? Jako hormonální léčbou jí vývoj zastavit? Podle mě blbost.
V tomhle věku už jsem měla regulérní prsa, v 10 letech jsem dostala MS. Obě moje dcery to mají úplně stejně. Žádnou újmou netrpím a předpokládám, že ani ony ne. Zdravotně mě můj rychlejší vyvin nepoškodil. Prsa mi zůstaly a kdyby přišel i přechod o to dřív, nezlobila bych se.

Moc se na brzský přechod netěš, já to měla stejně jako ty, teď je mi 48 a přechod v nedohlednu, navíc pravidelně i ovuluji :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
6.5.20 08:33

Musíš se na tu endokrinologii nějak dostat co nejdřív. Při vyšetření dr změří zváží, prohlédne jen tak okem a pohmatem. Rozhodně to nijak nebolí. A pak vyšetření krve. To určitě taky bude dělat. My měli teda opačný problém. Ale skoro v každý třídě je holčička, co dostane menstruace v 2 třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
6.5.20 08:46
@ropucha 02 píše:
Moc se na brzský přechod netěš, já to měla stejně jako ty, teď je mi 48 a přechod v nedohlednu, navíc pravidelně i ovuluji :?

Je mi to jasný, to bylo jen tak jako kdyby. „bohužel“ podle gynekoložky mám hormonální profil jak 20, tak i od ní vím, že v brzké době ( je mi 43) nemám nic očekávat. Mé tělo by prý také mohlo ještě plodit, tak jsem na tom dost podobně. Mamka v 58, tak to mám ještě kus štace před sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
6.5.20 08:49
@Anonymní píše:
Kamarádky dcera má předčasné dospívání. Projevovalo se to postupně. Holčina byla mentálně mnohem vyspělejší než její vrstevníci, vyhledávala děti mnohem starší než ona, chtěla se líbit klukům, začala se i po fyzické stránce rychleji vyvíjet, rostly jí prsa a ochlupení. Začali si toho všímat, když holčina nastupovala do první třídy, takže nějakých 6, 7 let. Podstoupila několik vyšetření i na gynekologii a bylo jí potvrzeno předčasné dospívání. Doktor prý ještě dodal: Co se to s tím světem děje, tohle je stále častější. Teď to nějak řeší hormonálně, prý nesmí začít menstruovat, aby nepřestala růst.
Prosím o anonym, soukromé.

6-7 let je opravdu brzo.
V těch 8, jak píše zakladatelka, jsem já už měla prsa a starší dcera taky, mladší taky,, ale o poznání menší. Tu Ms v 10 letech už dr. Brala jako normální fakt, jak pediatrička, tak moje gynekoložka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama