Předčasně narozené děti s nízkou porodní váhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petra_21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:20
předčasně narozené děti s nízkou porodní váhou

Hledám maminky, které mají podobnou či stejnou zkušenost. Porodila jsem miminko 1720g (hypotrofní)ve 35 týdnu (35+3). Oba jsme v obyčejné nemocnici, žádné specializované centrum. Napište mi prosím vaše příběhy, jak se vaše dětičky drželi a co s nima všechno dělali, co se dělo. Jak dlouho trvalo než jse byli v pořádku?

Přečtěte si článek: Předčasně narozené děti a kdy doženou vývoj?

Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 18.11.10 12:23

ahojky, jukni sem - https://www.emimino.cz/…minko-37095/ je to zaběhnutá diskuse nedonošených miminek. :mavam:

Petra_21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:27

děkuju moc.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22888 příspěvků 18.11.10 12:27

Petro taky mám hypotrofní dítě. Narozené 38+2 s váhou 1940g. Zajdi do diskuze jak psala Panuška.

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 18.11.10 12:28

Petro, taky jsem porodila v 35+1 hypotro­fického chlapečka, p. v. 1700, bezva apgar skóre a adaptace bez problémů, jen byl prvníc týdny dost slabý a špatně sál. Od druhého měsíce úplně v pohodě, tedy samozřejmě drobný, ale od začátku příkrmů cvalík a váhu i výšku během prvního roku krásně dohnal :palec: Naopak jeho eutrofická dvojčecí ségra (béčko, p. v. 2190) roste velmi málo :think:

Nekoukej!
Kelišová 6107 příspěvků 18.11.10 14:05

ja mam doma tady dva nedonosence jednoho ve 34+4 mel 2.66kg a druhy 32+6 a mel 2.390 oba jsou naprosto v poho vse dohnali

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 50633 příspěvků 1 inzerát 18.11.10 14:15

Mám doma předčasně narozenou holčičku, byla extrémně hypotrofická. Narodila se v 35+0 s váhou 1270g. Domů nás pustili v 6týdnech, kdy měla váhu 1850g. V inkubátoru byla asi 14 dní, potom už jsem ji měla u sebe. Holčička je naprosto zdravá a není poznat, že by byla nedonošená, je jí 6 let a od příštího roku začne chodit do školy. Je teda hubeňoučká a celkově spíš drobnější, i když to má dané dispozicema :wink:
My jsme chodili do 5 let do neurologické ambulance, kde dr. hlídala správný vývoj a ze začátku asi 4 měsíce jsme cvičili Vojtovku.

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 18.11.10 20:14

Ahoj, já mám taky hypotrofickou holčičku. Narodila se v 36+6 s váhou 1520g. V porodnici jsme byly jenom 17 dní a byla úplně v pořádku. První dva měsíce jsme měly cvičit vojtovku, ale u cvičení se zadýchávala, tak jsme nakonec cvičit nemohly a vůbec to nevadilo. Už jí jsou 2 roky, je drobnější, ale rozhodně ne hubená :-) a naštěstí úplně zdravá.

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 18.11.10 20:45

Taky se hlasim. Davidek se narodil ve 35tt s vahou 1900g. V inkubatoru nebyl, skore mel vyborny jen spatne sal a byl unaveny, dostaval mleko pres hadicku. Po 14 dnech na pustili domu s vahou 2090g a byli jsme na UM. Nakonec jsem se rozkojila. Davidek hodne rychle pribiral a strasne rychle vsecko dohnal. Vojtovku jsme nikdy necvicili, problemy zadne nema, je uplne zdravy. Chodit zacal na roce. Bude to OK!

Petra_21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 11:27

Děkuju za příspěvky. Moc ráda vidím, že i přes to všechno jsou ty drobečkové v pořádku.
Náš Adámek je veliký šikula a bojovník. Dneska je mu týden, je sice v inkubátoru, ale už bez hadiček, sám si dýchá a hezky saje, takže ho přes prst krmím každé dvě hodiny. Je to náročné, ale hlavně, že papá a je zdraví. Schodil nám na 1560g ale jde nahoru a k dnešku má 1670g.. tak hlavně aby mu to vydrželo a nešel zase dolů. Nám řekli, že to tu máme cca na 4 týdny. Nejsme v žádném specializovaném centru, ale v obyčejné nemocnici v Příbrami.. myslím, že to tu zvládají skvěle.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >