Reklama

Předčasně narozené děti s nízkou porodní váhou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra_21 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:20
předčasně narozené děti s nízkou porodní váhou

Hledám maminky, které mají podobnou či stejnou zkušenost. Porodila jsem miminko 1720g (hypotrofní)ve 35 týdnu (35+3). Oba jsme v obyčejné nemocnici, žádné specializované centrum. Napište mi prosím vaše příběhy, jak se vaše dětičky drželi a co s nima všechno dělali, co se dělo. Jak dlouho trvalo než jse byli v pořádku?

Přečtěte si článek: Předčasně narozené děti a kdy doženou vývoj?

Reklama

Reakce:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 18.11.10 12:23

ahojky, jukni sem - https://www.emimino.cz/…minko-37095/ je to zaběhnutá diskuse nedonošených miminek. :mavam:

Petra_21 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.10 12:27

děkuju moc.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 18.11.10 12:27

Petro taky mám hypotrofní dítě. Narozené 38+2 s váhou 1940g. Zajdi do diskuze jak psala Panuška.

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 18.11.10 12:28

Petro, taky jsem porodila v 35+1 hypotro­fického chlapečka, p. v. 1700, bezva apgar skóre a adaptace bez problémů, jen byl prvníc týdny dost slabý a špatně sál. Od druhého měsíce úplně v pohodě, tedy samozřejmě drobný, ale od začátku příkrmů cvalík a váhu i výšku během prvního roku krásně dohnal :palec: Naopak jeho eutrofická dvojčecí ségra (béčko, p. v. 2190) roste velmi málo :think:

Nekoukej!
Kelišová 6098 příspěvků 18.11.10 14:05

ja mam doma tady dva nedonosence jednoho ve 34+4 mel 2.66kg a druhy 32+6 a mel 2.390 oba jsou naprosto v poho vse dohnali

tezi
Hvězda diskuse 49765 příspěvků 1 inzerát 18.11.10 14:15

Mám doma předčasně narozenou holčičku, byla extrémně hypotrofická. Narodila se v 35+0 s váhou 1270g. Domů nás pustili v 6týdnech, kdy měla váhu 1850g. V inkubátoru byla asi 14 dní, potom už jsem ji měla u sebe. Holčička je naprosto zdravá a není poznat, že by byla nedonošená, je jí 6 let a od příštího roku začne chodit do školy. Je teda hubeňoučká a celkově spíš drobnější, i když to má dané dispozicema :wink:
My jsme chodili do 5 let do neurologické ambulance, kde dr. hlídala správný vývoj a ze začátku asi 4 měsíce jsme cvičili Vojtovku.

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 18.11.10 20:14

Ahoj, já mám taky hypotrofickou holčičku. Narodila se v 36+6 s váhou 1520g. V porodnici jsme byly jenom 17 dní a byla úplně v pořádku. První dva měsíce jsme měly cvičit vojtovku, ale u cvičení se zadýchávala, tak jsme nakonec cvičit nemohly a vůbec to nevadilo. Už jí jsou 2 roky, je drobnější, ale rozhodně ne hubená :-) a naštěstí úplně zdravá.

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 18.11.10 20:45

Taky se hlasim. Davidek se narodil ve 35tt s vahou 1900g. V inkubatoru nebyl, skore mel vyborny jen spatne sal a byl unaveny, dostaval mleko pres hadicku. Po 14 dnech na pustili domu s vahou 2090g a byli jsme na UM. Nakonec jsem se rozkojila. Davidek hodne rychle pribiral a strasne rychle vsecko dohnal. Vojtovku jsme nikdy necvicili, problemy zadne nema, je uplne zdravy. Chodit zacal na roce. Bude to OK!

Petra_21 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 11:27

Děkuju za příspěvky. Moc ráda vidím, že i přes to všechno jsou ty drobečkové v pořádku.
Náš Adámek je veliký šikula a bojovník. Dneska je mu týden, je sice v inkubátoru, ale už bez hadiček, sám si dýchá a hezky saje, takže ho přes prst krmím každé dvě hodiny. Je to náročné, ale hlavně, že papá a je zdraví. Schodil nám na 1560g ale jde nahoru a k dnešku má 1670g.. tak hlavně aby mu to vydrželo a nešel zase dolů. Nám řekli, že to tu máme cca na 4 týdny. Nejsme v žádném specializovaném centru, ale v obyčejné nemocnici v Příbrami.. myslím, že to tu zvládají skvěle.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >