Předčasně narozený chlapeček skokově přibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aneta49
Nováček 3 příspěvky 29.11.17 14:33
Předčasně narozený chlapeček skokove přibírá

Ahoj maminky, mám 2,5mesice starého klucika, který se narodil o mesic a kousek dříve. Vážil 2,38 kg..(47cm)…dneš­ním dnem má 5,3 kg..běžné pribirani je 300-350 gramu tydne..je to normální? Zatím plne kojim, cca každé 2,5-2-4 hod, občas v noci vydrží i 5..jinak každý večer kolem 21.hod do 2.hod má hysterak a není k utiseni, takže mu dávám jist i dříve, ale píšu to proto, ze tedy musí vydat dost energie, když se pořad mele a pláče..přesto je schopný nabrat 100 gramu za 2dny..mate také takové Jedliky? Jsem mi o to, ze se narodil jako drobecek a ted už je to poradny kus chlapa… jedna doktorka mi řekla, ten ho precpavam a ať mu místo jednoho kojení dam čaj a nechám vyhladovet a pak jsme prestoupili k jiné a ta říkala, ten má i deti, které nabírají 400 gramu tydne úplně běžné…ale i tak mi ta první doktorka dost vykolwjila a mám pocit, ten přibližně od te doby trpím depresi..malého jsem třeba odtrhavala od prsu, nedala mu najíst ani po 3 hodinach, atd, psychicky to se mnou zamavalo…a ted se to ve mne pořad pere, jestli nepribira moc.. :,(

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 29.11.17 14:37

Někde jsem vyčetla, že velké přibírání se řeší u dětí na UM, u kojených ne. Pokud ti to doktorka schválila, tak se nestresuj a užívej si prcka :-)

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 29.11.17 14:37

Nemeli jsme nedonoseneho. Plne jsem kojila a pribiral i 500 g za tyden. A znam takovych vic. Dokad plne kojis tak neres.

Mas miminko a chces ho nechat hladovet aby ve trech mesicich nebyl tlusty?!? Precti si to, hod se do klidu a koj na pozadani.

Fima
Nadpozemská drbna 29154 příspěvků 15 inzerátů 29.11.17 14:44

U kojeného miminka není vůbec na místě to řešit. A jo, mám jedlíka. Má 2,5 měsíce a přes 8 kg. Naposled vážen před 14 dny a to měl „jen“ 6,70 kg. Takže za 14 dní přibral víc jak 1300 g. Rozhodně by mě nenapadlo řešit nějakou obezitu a kojit podle hodin. Kojím podle potřeb miminka, na pořádání a je nám dobře. ;)

nenivolnynick
Kecalka 350 příspěvků 29.11.17 14:50

Neboj, je to v pohode a za chvili se to zacne zpomalovat. Tu prvni dr bych nakopala do… zadele. Mele nesmysly, nechat hladovet dite? A jeste te uplne zbytecne stresuje. Ty se snaz hlavne hodit do pohody :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 29.11.17 14:53

Koj, jak dítě chce. Syn se mi narodil jen o 100 těžší než ten tvůj a v začátcích dával přes kilo měsíčně. Naštěstí mám normálního pediatra, který se váze jen zasmál a dál neřešil. ALE mám kamarádku, které děťátko hodně šlo váhově nahoru, dr. jí řekla kojit jen co 3 hodiny a jen 70 ml a kamarádka se tím řídila, šílený!! Dítě brečelo hlady, ale hlavně, že se splnila přání lékaře…
Takže se řiď sama sebou, potřebami svého dítěte a ne kecy nějakého rádoby chytrého lékaře.

Deninina
Závislačka 3912 příspěvků 29.11.17 15:02

Syn pribiral i 500g tydne. V 6 týdnech mel 6kg, podle doktorky vse ok :-) u kojeni bych to neresila :-)

Edit: k tem časovým intervalum - vůbec bych u kojeneho neresila jestli jedl před hodinou, nebo trema. Koj kdy si dite řekne. Druhy syn se kojil i 2× za hodinu a rozhodně mu to neublížilo :-)

Příspěvek upraven 29.11.17 v 15:05

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 3 inzeráty 29.11.17 15:03

Na doktorku se vykašli. U kojených dětí se to prostě neřeší. Koj jak malý bude chtít. Booože já jsem malého ze začátku kojila snad co hodinu, jinak řev, že má hlad, za měsíc přibral přes kilo a co? Hlavně, že máš spokojené dítě ne? tabulky fakt neřeš. :kytka: :mavam:

podaji
Kecalka 369 příspěvků 3 inzeráty 29.11.17 15:18

Bud v klidu je to naprosto normalni obzvlast u nedonosencu. Zkratka to ted musi ten tvuj chlapak dohonit :mrgreen: jestli basti s chuti nech ho. Co ja bych za to dala. Prvni slo cisarem a kojeni slo do kopru. Ted u druhyho udelam vse proto aby to slo. Zacnu tim ze nebudu poslouchat „chytry“ rady nekterych doktoru:oops: :D

Janli
Kelišová 5009 příspěvků 29.11.17 15:29

Mám holčičku, narozená 33+4, 2280g. Kojená přibrala 3,5 kg za dva měsíce. Teď má 3 měsíce korigovaného věku a skoro 8kg, vývojově odpovídá skutečnému věku. Jsem šťastná, že prospívá a nerěším.

Elpida
Kecalka 351 příspěvků 29.11.17 15:52

No tak nas chlapecek se narodil stejne jako zakladatelcin o mesic a neco drive, vaha 2400 g, ve 2,5 mesicich mel 5 280 g a Dr. se radoval, jak to pekne dohani. Pak jsem prestala kojit, i kdyz jsem nechtela a ted v 17 mesicich ma jen 9 250 g…spise resime, ze moc nepribira. Takze bud v klidu, rozhodne maleho netrap hlady. Prvni doktorka je asi divna…tyhle deti to musi dohnat prece.

Latty
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 29.11.17 19:05

Paneboze, a takoví lekari maji diplom… Prosím, hlavně nenechavejte chlapecka hladovět ani mu nedavejte čaj, jeho ledviny nejsou na jiné tekutiny než mléko vůbec připravené! Obzvlastne pokud je nedonoseny. U kojenych děti jsou takové přírůstky úplně normální a také je normální ze přibírají skokově. Někteří doktoři to nevidí rádi protože jim to nesedí do tabulek které někdo vymyslel (pro děti na UM), ale na to nedejte, je to přirozené. A kojit můžete klidně častěji, na kojení je krásné že neslouží jen k jídlu ale i k pití, tulení, utiseni strachu, analgeticky proti bolesti,… Kojte tak jak bude chlapeček chtít, sama poslouchejte svoje vnitřní já a na doktory v tomto doopravdy nedejte :kytka:

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 30.11.17 09:39

První dítě nebylo nedonošené, spíše na horní hranici váhy. Do třech měsíců přibývalo hodně 6t 5,1kg, 3měsíce 6,3kg a pak najednou skoro nic. Cca dalších 7 týdnů a „jen“ plus 120g, pak najednou během týdne půl kila nahoře, pak zase delší dobu nic a opět během týdne asi 700g nahoře.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 30.11.17 12:22

Ještě jsem chtěla dodat, zakladatelko, buď ráda, že pěkně papká, je plno matek, které mají starosti s kojením. Je hrozné, jak něčí blbá poznámka v tak citlivém období může zkazit něco tak hezkého

Aneta49
Nováček 3 příspěvky 30.11.17 17:54

Díky za reakce, holky :) já jen, ze prakticky od druhého tydne života pribirame cca pořad stejně..už jsme se i snažili jet podle výpočtu 150-180ml na kilo váhy a odstrikavala jsem do lahve a dávala mu přesně dávky na jeho váhu-to pak nabiral 10-20gramu denně, ale plakal a byl nešťastný..zkratka mu to nestačilo.. :( takže jsem se na flasku vyprdla a Kojime normálně a dáváme i 50gramu denně :roll: ale hlavně, ze je spokojený :srdce: i když ty prdy nás jednou snad zničí :zed:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama