Předčasné ukončení rodičáku nebo pobírat dál?

Anonymní
3.1.20 21:41

Predcasne ukonceni rodicaku nebo pobirat dal

Ahoj maminky zjistila jsem ze mi prodlouzili rodicak misto 3 let na 4 a chtela bych se zeptat jestli je moznost jit normalne do prace a dat dite do skolky a zaroven pobirat rodicak nebo ho musim ukoncit kdyz dam amlou do skolky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.1.20 21:46
@Anonymní píše:
Ahoj maminky zjistila jsem ze mi prodlouzili rodicak misto 3 let na 4 a chtela bych se zeptat jestli je moznost jit normalne do prace a dat dite do skolky a zaroven pobirat rodicak nebo ho musim ukoncit kdyz dam amlou do skolky?

rodičovský příspěvek můžeš pobírat při zaměstnání a dítě může do školky. ber to jako příjemný bonus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 21:46

Rodičovsky příspěvek můžeš brát do 4 le dítěte. Od dvou let dítě můžeš klasický umístit do školky a jít do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
3.1.20 22:24

Může pobírat i jít do práce, ale mám pocit, že v případě OČR budeš mít smůlu. Nevím, zda jen nedostaneš peníze, nebo zda vůbec můžeš nastoupit na OČR s dítětem, na které máš rodičák… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 22:29
@cverunka píše:
Může pobírat i jít do práce, ale mám pocit, že v případě OČR budeš mít smůlu. Nevím, zda jen nedostaneš peníze, nebo zda vůbec můžeš nastoupit na OČR s dítětem, na které máš rodičák… :nevim:

neplaš, očr na dítě čerpá ten, kdo pobírá rodičovský příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
3.1.20 22:43
@matkabagristy píše:
neplaš, očr na dítě čerpá ten, kdo pobírá rodičovský příspěvek

Fakt? Já měla za to, že OČR čerpat nemůžeš, když jsi na rodičáku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 06:20
@cverunka píše:
Fakt? Já měla za to, že OČR čerpat nemůžeš, když jsi na rodičáku…
čerpá ho ten z rodičl, na který je RP napsaný. Máš jasno mezi rodičovským příspšvkem a rodičovskou dovolenou? Během dovolené očr čerpat nelze
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70121
4.1.20 07:30

@matkabagristy Tak pokud mas v jednom zamestnani RD a pracujes v druhem na PP, tak muzes OCR cerpat i pri RD. Ale nebude to uplne bezna kombinace, to je fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 07:40
@j.a.n.i1 píše:
@matkabagristy Tak pokud mas v jednom zamestnani RD a pracujes v druhem na PP, tak muzes OCR cerpat i pri RD. Ale nebude to uplne bezna kombinace, to je fakt.

jo, ale myslím, že tady spíš jde zase o záměnu pojmů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70121
4.1.20 07:49

@matkabagristy ne, spousta lidi si fakt mysli, ze pripobirani rodicaku nemuzes mit ani nemocenskou, ani ocr ani podporu z UP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 07:52
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama