Předčasné užívání stavby bez kolaudace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moniseeek
Kecalka 108 příspěvků 12.02.19 09:45
Předčasné užívání stavby bez kolaudace

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda jste někdo letos nebo loni zadali o předčasné užívání stavby, když ještě není kolaudace. My mame dům hotovy tak, ze se tam dá bydlet jen chybí zateplení a fasáda a paní na úřadě nám tvrdí že to není tak jednoduché žádat o předčasné užívání. Chci se zeptat zda je to pravda? Protože vsude kolem lidé bydlí v rozestavěné stavbe a fasádu taky nemají a nevadí to. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 09:54

Nam schválili předčasné užívání předloni. Máme dům s obytným podkrovim a podkroví není hotovo. Na nasem stav. uřadě bylo zateplení a fasáda jako podmínka. Dostali jsme přímo seznam věcí, které mají být hotové. Nicméně v domě můžete bydlet i tak. Jen riskujete, ze vás nějaká dobrá duse nahlásí a poté hrozi vysoka pokuta. My takto bydleli tři roky.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 12.02.19 10:19

My jsme o nic takového nezadali. Bydleli jsme v domě před kolaudaci asi rok, pak přišly damy ze stavebního úřadu na kolaudaci, shledaly drobné nedostatky, které jsme odstranili a ony nám zkolaudovaly dům i bez fasády, jen nám doporucily ji dodělat co nejdřív. Už to budou 4 roky a snad ji letos dodelame.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:27

@Moniseeek My nic takového neřešili a bydleli jsme v domě docela dlouho. Fasádu ani zateplení po nás na kolaudaci nikdo nechtěl, jen to napsali do závad. Ale takhle kolaudují většinu domů. A když jsem se klepala, aby nás něko nenaprášil, tak jsem zjistila, že sousedi nemají zkolaudováno ještě delší dobu.

Jinak dneska už stejně nikdo nechodí. Jen bych si pohlídala, abyste měli všechny revize, kdyby se náhodou něco stalo, aby vám to pojišťovna zplatila. Pojistka domu se taky už dá sjednat i bez čísla popisného. Na stavebním nám řekli, že to není jejich starost zjšťovat, jestli bydlíš dřív než kolauduješ, že je to náš problém a otázka bezpečnosti, dkyby se něco stalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:37

My taky rok bydleli bez kolaudace, neresili jsme to..
Ono tam muzes bydlet i v hruby stavbě, hlidat stavbu :mrgreen:
A dneska uz na prohlidku pri kolaudaci nikdo nechodi.. Kdy máte v planu delat zatepleni a zasadu?
Normalne bych tam bydlela..

Moniseeek
Kecalka 108 příspěvků 12.02.19 11:03

No my mame takovou pani, ze ta nam dela neustale problemy. Takze po nas chce kolaudaci a dojde na ni, pry každý urad to ma jinak aj kdyz jsem ji rekla ze dneska kolaudaci mit nemusim, když jsme meli jenom ohlášení o stavbě. Letos jame chteli jen zateplit ale vnitřek je hotovy celý. Kdyz jsem se zeptala ze slušnosti co mame pro to udelat tak nam napsala, ze předčasné užívání není tak jednoduché a zacala vyzvidat proc tam chcem bydlet, což mi přijde docela osobní a ji to může být snad jedno. No nevím my snad nebudem bydlet nikdy uz jsem z toho nanervy.

jkra
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 12.02.19 11:31
@Moniseeek píše:
No my mame takovou pani, ze ta nam dela neustale problemy. Takze po nas chce kolaudaci a dojde na ni, pry každý urad to ma jinak aj kdyz jsem ji rekla ze dneska kolaudaci mit nemusim, když jsme meli jenom ohlášení o stavbě. Letos jame chteli jen zateplit ale vnitřek je hotovy celý. Kdyz jsem se zeptala ze slušnosti co mame pro to udelat tak nam napsala, ze předčasné užívání není tak jednoduché a zacala vyzvidat proc tam chcem bydlet, což mi přijde docela osobní a ji to může být snad jedno. No nevím my snad nebudem bydlet nikdy uz jsem z toho nanervy.

tak ji rekni aby Vas nevykradli My se stehovali do holodomu, jedno patro bylo jen beton, vsude kolem se vykradali novostavby stylem vyrvany kotel a tak.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33445 příspěvků 12.02.19 11:40

Taky jsme delší dobu bydleli bez kolaudace, o nic jsme nežádali.

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 11:41

@Moniseeek Pokud máš hotový vnitřek a máš všechny revize, pak bych vůbec neřešila, co si paní myslí a poslala bych rovnou oznámení o užívání. Případně bych se zkusila poptat někoho, kdo má zkušenosti s konkrétním úřadem. Fakt bych neřešila, že nemáte fasádu a chtěla rovnou č.p.

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 12.02.19 12:04

My jsme od nastehovani bydleli 8 tydnu bez kolaudace. Letos v srpnu uz je to paty rok. Zdrzeli to amateri od plynu, kteri delali problemy s pripojkou, takze jsme po trech mesicich cekani na schvaleni plynove pripojky rekli stop, na pripojku kasleme, nechejte si ji, meli problemy, neco vraceli a na vse 30 dni na vyrizeni, dal nas zdrzovat nebudete, prehodil se koncem zari kotel na elektricky, nase podlahovka nastesti funguje na oboje a plynovy vodar vzal ochotne zpet, ze ho uda jinde. No a nejak az v rijnu prisla pani na kolaudaci. Ona by neprisla dokud by neudelali pripojku a nebylo by vyresene topeni. To vse mas od kolaudace zdrzovalo. Uz se blizila topna sezona, my doma tri male decka a nejistota, ze v rijnu zacneme vubec topit, takze jsme od plynu cukli a pak doslo ke kolaudaci, kdyz prisla, tak uz jsme byli doma zabydleni, zadny krabicovy rezim. Prosla si vse. Vse proslo. Tehdy mel prijit na kolaudaci i starosta a mistostarosta obce, ale omluvili se. Nevzpominam si, ze by se zadalo, jestli uz muzeme bydlet. Mozna to resila firma, ktera nam stavila.
Celou dobu od srpna do rijna (kolaudace) jsme museli fungovat na stavebni elektriku a ta je drazsi. Dlouhodobe by to asi bylo blbe.

Moniseeek
Kecalka 108 příspěvků 12.02.19 13:44

@P4ja no asi to risknu a normalne se nastehujem snad nas nikdo nenahlasi… A c.p. Dostaneme normálně bez kolaudace?

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 14:51
@Moniseeek píše:
@P4ja no asi to risknu a normalne se nastehujem snad nas nikdo nenahlasi… A c.p. Dostaneme normálně bez kolaudace?

Dneska neníí žádná kolaudace. Odneseš na úřad papír o oznáméní o užívání stavby a na základě toho se pak žádá o č.p. Nebo tak nějak. My ještě kolaudovali postaru. Ale teĎ už prý úředník nechodí. Jen oznámíš užívání a všechny papíry musíš mít u sebe, kdyby si to chtěli přijet zkontrolovat.

Moniseeek
Kecalka 108 příspěvků 12.02.19 16:03

@P4ja to ja vim ze kolaudace neni, ale ona mi rekla ze každý stavební úřad to ma jinak a že oni na kolaudace chodi a že bez zateplení nám dům proste nezkolauduje… Nevim nezda se mi to ze by zrovna náš úřad musel na kolaudace,kdyz je novy zakon… Uz jsem uvazovala ze se necháme preradit k někomu jinemu.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33445 příspěvků 12.02.19 17:01

@Moniseeek my neměli v době kolaudace vše hotové, uvedli jsme datum, do kdy to doděláme

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 17:29
@Moniseeek píše:
@P4ja to ja vim ze kolaudace neni, ale ona mi rekla ze každý stavební úřad to ma jinak a že oni na kolaudace chodi a že bez zateplení nám dům proste nezkolauduje… Nevim nezda se mi to ze by zrovna náš úřad musel na kolaudace,kdyz je novy zakon… Uz jsem uvazovala ze se necháme preradit k někomu jinemu.

No správně by neměli. Oni si nemají co vymýšlet. Ten zákon platí od 1.1.2018.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >