Předčasné zaplacení exekuce - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  19.04.18 12:16
Předčasné zaplacení exekuce- jak na to

Přišla mě exekuce od Jíchy (bývalej Vrána :roll: ) na částku cca 20 000kč s tím, že mě ale bloknul účty na celých 32 000kč s tím, že 12 000kč jsou přeběžné náklady exekuce a ty mě učetní prozatím deponovala ze mzdy, ale ještě je exekutorovi neposlala, protože ta exekuce nenabyla právní moci (dávala jsem odvolání).

Jelikož me jednou na exekutorském uřadě praštili s telefonem a pak už to nebrali a to volám každý den a neraguji ani na emaily tak nemám kde se zeptat.

Jelikož po vybrání minima nemám ani korunu a nevím jak se to dlouho potáhne napadlo mě že bych zaplatila předčasně. Akorát nechápu když dluh je cca necelých 20 000kč jak si může automaticky blokovat dalších 12 000kč jako předběžné náklady na exekuci když ještě nenabyla právní moci.

Nešlo by zavolat účetní aby těch zatím deponovaných 12 000kč mu již zaslalala a já doposlala pouze dalších 8000kč aby to dorovnalo ten dluh 20 000kč? Na účtu který blokuje mám totiž 30 000kč takže to nabyde právní moc tak si stáhne 30+12 tisíc a já budu bez penez než vrátí přeplatek na což mají měsíc od ukončení exekuce…což můžu dostat až někdy červnu či červenci…

je tu nějaký právník? nebo někdo kdo rozumí? žádné spekulace prosím? na advokáta nemám a v poradně jsou ochotni mě objednat až na pulku května…

děkuji


Reklama

Reakce:
 
bertoldina
Kecalka 287 příspěvků 19.04.18 12:50

Bohužel přes net Ti těžko někdo poradí přesněji, když nemá k dispozici papíry. Zkoušela jsi nějakou občanskou poradnu (píšeš o poradně, ale ne jaké)? Jak je ta exekuce stará? Teď už se odvolání nedává, proto se ptám. Taky je důležité, proč si se „odvolávala“, když to chceš zaplatit. Jícha vydal počítám zároveň exekuční příkazy na účet a na mzdu, což může. Poslal i výzvu k dobrovolnému plnění? Jinak pokud nereagují, stěžuj si na EKČR, obvykle to zabere. Jsou úřad, musí brát telefony. S mailem je to horší, pokud nemáš el. podpis. V současnosti už lze poslat exekutorovi i blokované peníze na účtu (pokud je blokuje samozřejmě on) - více viz zde (je to teda jiný EÚ) - http://www.eukv.cz/pro-povinne/.

 
B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 19.04.18 14:43

Účetní to bez právní moci od exekutora poslat nemůže, ani kdyby si jí hezky poprosila. Museli Ti dojít nějaké papíry, takže v těch máš uvedenou přesnou částku a kam poslat. Pokud to pošleš ještě předtím, než to nabude právní moci máš možnost uhradit částku poníženou o náklady exekuce - taky to bude uvedeno v těch papírech, oni to ukončí a učet se Ti odblokuje, peníze z účtu jim ani nepřijdou (ty peníze teď deponuje banka na svém interním účtu a taky čeká na právní moc) a zaměstnavatel to také nepošle a hned vrátí.

 
Anonymní  19.04.18 18:02

Máš smolíka, nemáš dlužit. příště plať včas. velcí exekutoři mají opravdu hodně práce a za ty směšné peníze, co jim z exekucí zbydou, nezaplatí zaměstnance. ty je nemáš co úkolovat po telefonu.

jestli máš tu drzost se ještě bezdůvodně odvolávat, tak si snad počkáš pár dalších měsíců hrdinko…

 
Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 20.04.18 01:10
@Anonymní píše:
Máš smolíka, nemáš dlužit. příště plať včas. velcí exekutoři mají opravdu hodně práce a za ty směšné peníze, co jim z exekucí zbydou, nezaplatí zaměstnance. ty je nemáš co úkolovat po telefonu.jestli máš tu drzost se ještě bezdůvodně odvolávat, tak si snad počkáš pár dalších měsíců hrdinko…

Hele ze ty s nim ***? Ty anonymni hrdinko…

edit admin - odstraněn vulgarismus

 
Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 20.04.18 01:13
@B.O.K. Team píše: Účetní to bez právní moci od exekutora poslat nemůže, ani kdyby si jí hezky poprosila. Museli Ti dojít nějaké papíry, takže v těch máš uvedenou přesnou částku a kam poslat. Pokud to pošleš ještě předtím, než to nabude právní moci máš možnost uhradit částku poníženou o náklady exekuce - taky to bude uvedeno v těch papírech, oni to ukončí a učet se Ti odblokuje, peníze z účtu jim ani nepřijdou (ty peníze teď deponuje banka na svém interním účtu a taky čeká na právní moc) a zaměstnavatel to také nepošle a hned vrátí.

Ja to teda pochopila tak ze ona ma cast penez tam a cast jinde takze vlastne dava dokupy castku jenze velkou cast tvori ta mzda takze kdyz ji to neposlou z prace tak vlastne ji strhnou to i to…

 
Anonymní  20.04.18 17:51
@Zahradnice Roku píše:
Hele ze ty s nim prcas? Ty anonymni hrdinko…

To je teď nějaká móda se zastávat dlužníků? Nebo taky máš na sebe hromady exekucí?

 
Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 21.04.18 18:33
@Anonymní píše:
To je teď nějaká móda se zastávat dlužníků? Nebo taky máš na sebe hromady exekucí?

350 exekuci a 56 insolvenci jinak nic
Tak co jaky ho ma?


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >


Reklama