Reklama

Předčasné zrušení stavebního spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mysliska
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 2 inzeráty 15.09.09 09:29
předčasné zrušení stavebního spoření

ahoj, včera jsem si byla předčasně zrušit smlouvu o stavebním spoření a zapomněla se zeptat, zda se ještě dále platí měsíční vklad než mi vyprší výpovědní lhůta 3 měsíce…nebo už peníze zasílat nemusím? má někdo zkušenost?děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.09 11:47

Ahoj,
myslím, že když máš stavební spoření, tak je jedno jestli tam dáváš měsíční vklad nebo tam nic nedáš. Pokud jsi to zrušila, tak nevídím důvot tam dávat další peníze. Já jsem měla stavebko u BUŘINKY a tam to bylo jen na tobě jestli dáváš peníze a nebo ne. Nevím jak je to u jíných stavebních spoření.

Anik
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 15.09.09 12:25

ahoj, taky si myslím, že můžeš peníze dát a nemusíš. Já mám sice ve smlouvě měsíční platby, ale posílám tak 2×-3× do roka větší sumu, když se mi sejde, a nikdo mi nikdy nic neřekl.

Navíc když máš předčasně smlouvu ukončenou, tak přijdeš o nějaké výhody, určo o státní příspěvek, viď, nevím jak je to s úrokama, ,,, takže víceméně už nemáš důvod tam cokoliv posílat.

Myslím, buď v klidu. A.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.09 19:51

U stavebního spoření není nutné posílat měsíčně určitou sumu.Je důležité dodržet počet let spoření,státní podpora se vyplatí na naspořenou částku.Pokud se nežádá o úvěr,je to spoření velice benevolentní.I kdy­by si třeba dva roky neposlala ani korunu,nic se neděje.Ani není potřeba naspořit „dohodnutou“ částku.I když třeba předpoklad byl naspořit 100 tis. a naspoříš třeba jen 10 tis.,nevadí to.Proto bych stavební spoření nerušila-pokud je nyní finanční tíseň,tak bych jen nějaký čas nespořila.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 18:50

Ahojky, potřebovala bych poradit ohledně předčasně zrušeného stavebního spoření. Mám tam naspořených cca 3000 a chci ho zrušit. Neuváženě jsem ho založila a už máme hypotéku a vím, že už ho stejně nevyužiju, tak bych ho chtěla zrušit, tak by mě zajímalo, jestli někdo neví, kolik mi z těch 3000 strhnou a jestli vůbec mi něco z těch 3000 zbyde. Je tam i nějaká sankce za předčasné ukončení. Mám ho založené u Lišky.

samsona
Povídálka 49 příspěvků 20.02.12 19:18

Jak dlouho ho máš založené? A jak vysoká je cílová částka?Pokud se ukončí před 6 letou vázací lhůtou, vracejí se státní podpory a penále za předčasné ukončení je 0,5 % cílové částky.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 19:23

Mám ho od srpna 2007 a cílová částka měla být 300tis.

LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 20.02.12 19:25
monulda píše:
Ahojky, potřebovala bych poradit ohledně předčasně zrušeného stavebního spoření. Mám tam naspořených cca 3000 a chci ho zrušit. Neuváženě jsem ho založila a už máme hypotéku a vím, že už ho stejně nevyužiju, tak bych ho chtěla zrušit, tak by mě zajímalo, jestli někdo neví, kolik mi z těch 3000 strhnou a jestli vůbec mi něco z těch 3000 zbyde. Je tam i nějaká sankce za předčasné ukončení. Mám ho založené u Lišky.

Pokud se chceš vyhnout velké pokutě za předčasné zrušení spoření, máš na to už jen zítřek, kdy zaplatíš 0,5% z cílové částky.
Od 22.2. je to 5% z cílové částky. Takže času už opravdu moc není.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 19:28
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
Pokud se chceš vyhnout velké pokutě za předčasné zrušení spoření, máš na to už jen zítřek, kdy zaplatíš 0,5% z cílové částky.
Od 22.2. je to 5% z cílové částky. Takže času už opravdu moc není.

To je teď jako novinka, že se bude platit 5%? Tak to je mazec, takže to znamená 5% z 300tis.? To jsem teda v šoku, pochybuju, že to do zítřka stihnu :-(

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 19:31
monulda píše:
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
To je teď jako novinka, že se bude platit 5%? Tak to je mazec, takže to znamená 5% z 300tis.? To jsem teda v šoku, pochybuju, že to do zítřka stihnu :-(

A kde jsi to, prosím, zjistila, já jsem z toho úplně špatná jim dát 15tis., že chci zrušit stavebko :roll:

LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 20.02.12 19:38
monulda píše:
monulda píše:
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
To je teď jako novinka, že se bude platit 5%? Tak to je mazec, takže to znamená 5% z 300tis.? To jsem teda v šoku, pochybuju, že to do zítřka stihnu :-(
A kde jsi to, prosím, zjistila, já jsem z toho úplně špatná jim dát 15tis., že chci zrušit stavebko :roll:

Právě přesně to samé momentálně řeším.
Když ještě zítra stihneš dát žádost, bude se na tebe vztahovat 0,5% z cílové částky.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 19:57
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
monulda píše:
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
A kde jsi to, prosím, zjistila, já jsem z toho úplně špatná jim dát 15tis., že chci zrušit stavebko :roll:
Když ještě zítra stihneš dát žádost, bude se na tebe vztahovat 0,5% z cílové částky.

a není to náhodou 0,5% z naspořené částky a ne z cílové?

Uživatel je onlinePomka
Kelišová 7319 příspěvků 20.02.12 20:00

Ahoj,
jestli ho máš od srpna 2007, tak vázací lhůta byla ještě 5 let, ne? Nebo se pletu? I kdyby šest let, tak si myslím, že by bylo jednodušší to nechat „dojet“ a nic předčasně nerušit. Posílat tam nic nemusíš a pak to prostě vyprší a zažádáš o vyplacení toho, co tam zbyde.

LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 20.02.12 20:09
monulda píše:
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
monulda píše:
LUCIPERKA-ddub píše:
monulda píše:
a není to náhodou 0,5% z naspořené částky a ne z cílové?

Z cílové. Dnes jsem tam byla.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 20.02.12 20:33
Pomka píše:
Ahoj,
jestli ho máš od srpna 2007, tak vázací lhůta byla ještě 5 let, ne? Nebo se pletu? I kdyby šest let, tak si myslím, že by bylo jednodušší to nechat „dojet“ a nic předčasně nerušit. Posílat tam nic nemusíš a pak to prostě vyprší a zažádáš o vyplacení toho, co tam zbyde.

Přesně tak, teď jsem to přes známou zjišťovala a nechám to dojet těch 5 nebo 6 let, teď přesně nevím kolik to je a pak to zruším, aby mi nic nestrhli.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >