Předčasný odtok plodové po částech ve 33. týdnu

1317
25.12.18 09:57

Předčasný odtok plodové po částech ve 33. týdnu

Krásný den přeji, chci se zeptat, zda má některá podobnou zkušenost. Doteď jsem měla bezproblémové těhotenství, ale koncem 32. týdne jsem si začal všímat vlhké intimky a když už byla mokrá i velká vložka, jela jsem na gyndu a tam mi zjistili, že je to plodova voda, tak mě poslali do porodnice a tady už týden ležím. Jsem teď 32+5 tt, dostala jsem kortikoidy, antibiotika, dělali mi amniocentézu a zánět nikde nemám, takže čekáme. Voda mi odteka po částech porad, občas cítím menstruaci bolest v podbřišku, ale ne trvale. Chci se zeptat, zda má některá zkušenost s postupným odtokem vody v takovém týdnu těhotenství a jak dlouho trvalo, než se porod rozběhl? Prý pokud nezačnou sama rodit, tak dřív než v 35. týdnu nebudeme porod vyvolávat, pokud budu stále bez zánětu. Ale ta představa měsíce v nemocnici a nic se neděje mě ničí. Rozběhl se vám porod po takovémto postupném odtok vody a mírných menstruacnich bolestech? Děkuji za všechny zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

323
25.12.18 10:32

Me neodtekala voda ale otvirala jsem se a mela stahy od 26 tt v nemocnici napichali kortikoidy na dozrani plic porod zastavili. Pak jeste dvakrat po 35 tt me pustili domu s tim ze to je otazka dni kdy porodim tak at si vse nachystam. Nakonec syna ve 40+0 vyvolavali
32 tt uz je super kazdej den se pocita vydrzte pobyt v nemocnici je to nejmensi preci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
25.12.18 11:44

Plodová voda se pomalu doplňuje. Takže buď ráda, že jste stihli napichat kortikoidy a doufejme v každý den navíc, kdy je dítě v břiše. Sice jsi už v pěkném týdnu, ale každý den navíc je dobrý a snižuje riziko dalších komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
25.12.18 12:08

Taky mi začala voda odtékat po troškách 33+0. Dostala jsem kortikoidy, medikaci na zastavení porodu, antibiotika a čekalo se na uplynutí lhůty pro kortikoidy. Pak mi vysadili medikaci a porodila jsem 33+4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.12.18 12:10

@Janli a porodila jste samovolně nebo vám porod vyvolali? Mně právě dělali amniocentézu,aby zjistili,jestli je nutné porodit nebo můžeme čekat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
25.12.18 12:17

@mipiro tak půl na půl. Porod zastavovala jen medikace a po vysazení jsem dostala oxitocyn na popohnání. Měla jsem ovšem pozitivního streptokoka a ecoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.12.18 12:25

@Janli tak to mne dělali všechny testy a vše je negativni,žádný zánět ani bakterie nemam,takže teď chtějí jenom čekat a průběžně kontrolovat . Jinak porod zatím nic,cipek 3 cm,uzavrena,jen mě poboliva to břicho,plodovka semtam naruzovela,ale nic se neděje :nevim: Tak doufám,že v tom stavu čekacím nebudu ještě měsíc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
25.12.18 12:50

@mipiro tak to doufej, že budeš. Myslíš, že porod nedonošeného miminka je nějaká hitparáda? Buď ráda, že je v děloze a nemusíš se klepat a modlit nad inkubátorem, aby dítě zůstalo bez následků. Co je měsíc v nemocnici proti zdravému dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.12.18 13:09

@Janli podle odhadů má prcek kolem 2200 g,a že pokud bych porodila,bude to v pořádku,kortikoidy už zabraly,takže by to nebyla žádná katastrofa. Já vím,že musím čekat a je to nejlepší pro malého,jen ta psychika dostává v nemocnici zabrat a ještě přes Vanoce :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
25.12.18 14:24

Nebuď sobec, nejde o tebe. Moje dítě se narodilo s váhou 2230g a apgar 10-10-10. Stejně byl příšerný pohled na vyhublý miminko v inkubátoru se spoustou hadiček. A komplikacíhrozí pořád dost. Ani v myšlenkách si nepřipouštěj, že by se mohlo narodit dřív. Stejně by vás před ukončeným 36 gestačním týdnem domů nepustili, takže bude lepší, když bude v děloze než v inkubátoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
25.12.18 15:07

katastrofa by to nebyla, ale žádná hitparáda také ne. Inkubátor by vás nejspíš neminul, velmi pravděpodobně cvičení Vojtovky a další bonusy předčasně narozených dětí. Ano, už by to nebylo život ohrožující pro dítě, ale… Na tvém místě bych si to nepřivolávala a dítě vnitřně přesvědčovala, ať vydrží co nejdéle. Já u prvního ležela v porodnici ve 32 TT deset dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.12.18 17:49

32+5 tt

Já to vím,že vše dělám pro malého a že každý den je úspěch,jen si říkám,proč ta voda musela začít tect tak brzy…infekci nemám,nechápu,proč se to stalo,ani doktoři neví :zed: jen mě zajímalo,jestli má někdo takovou zkušenost. nejsem sobec,Chci,aby malý byl zdravý,jen jsem z toho nešťastná :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
25.12.18 17:57

@mipiro víš co, tohle bohužel neovlivníš. Chápu, že zrovna o Vánocích to je v nemocnici smutné. Ale pro ty mrnousky člověk vydrží vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 19:21

taky se přikláním k závěru VYDRŽ. Určitě tě chápu z hlediska dřepět měsíc v nemocnici ale mé neteři se narodila holčička 27+0 934g je stále na neonatologii a denně za ní už dva měsíce jezdí cca 90km /tak i zpět/ plenečky pro nedonošené denně 9ks a každý den může hodinu klokánkovat jinak se každý den vrací domů bez mimi. Maličká už začala konečně přibírat a už má 1450g ale oproti vývoji v bříšku nic moc. Určitě bude muset taky hpdně cvičit prdelka malinká, ale vydrž a pokud je to tvé první, tak bud ráda že doma nemáš tři raubíře co tě potřebují. Kup si data a nech si donést TV a hlavně se nestresuj. Odpočívej bo pak už se dlouho nevyspíš pokud budeš chtít kojit. Vím že je to fráze, ale bez rady od zkušené matky co čeká 4 a nejmladší má 15m a nikoho na hlídání. Uvidíš zvládneš to a váha nic neznamená jukni na net co ještě vše miminka musejí v bříšku pilovat. Promin za elaborát, ale aspon máš co číst :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.12.18 19:40

Všem děkuji za názory,jen je hrozně,že mě nepustí domů s tím,že pokud by se cokoliv dělo,ihned prijedu,ale o tom nechtějí ani slyšet;jsem tu jak ve vězení. Myslela Jsem,že pokud není infekce a mimi je v pořádku,budu moct domů,ale tohle je hrůza a to mi ta voda už neteče tak Moc,jen pár kapek a stejně tady musím být…že po ukončeném 35. týdnu se můžeme nějak bavit,dřív ne. Ono taky mu ta voda může kapat ještě měsíc že jo…nic mi není a musím tady zabírat postel :zed:
On je totiž malý od začátku váhové krapet napřed,tak to říkal dr ,ze porod teď už by nebyl katastrofa,tak mě to uklidnilo,ale vím,že tam musí ještě zůstat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama