Předčasný porod 33.týden těhotenství odteklá voda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 12:38
Předčasný porod 33tt odteklá voda

Dobrý den, sestře praskla v 33tt voda a je v porodnici. dostala dvě dávky kortikoidů a antibiotika. Ona si myslí, že bude rodit normálně. je to třetí dítě. Kamarádka, která rodila ve 33+1 musela mít císaře, protože prý je miminko v tomto týdnu slabé, aby se mohlo narodit přirozeně.
Sestra si myslí, že pokud bude mimčo hezky papat a přibírat, že půjdou třeba za týden domů. Mě se to nějak nezdá. Mohl by mi prosím napsat někdo kdo rodil v 33tt jak to probíhá?

díky

Anonym- soukromí

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 12:40

Rodila som 33+4, cisárom dvojčatá.. baby s jedným rodili prirodzene. A púšťa sa až keď je mimco akoze 36+0. Takže tri týždne tam bude..

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 23.01.18 12:41

Kamarádka rodila ve 32+0, vím o tom vše, rodila jsem zároveň s ní. Dostala kortikoidy ráno, ve 12 hod. se porod začal rozjíždět, ve 13:30 bylo dítě na světě. Nebyl důvod pro císaře. V porodnici byla s miminkem necelé 3 týdny. Pochybuji, že by sestru pustili po týdnu domů.

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 23.01.18 12:44

Nevim, jak je to s porodem, jestli se da v tomto tydnu rodit prirozene. Ale aby miminko propustili domu, myslim ze musi mit ukonceny 36. tyden, 2 kg vahy, musi samo jist a nabirat, musi udrzet teplotu a byt samozrejme jinak zdrave… At vse dobre dopadne. :kytka:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 23.01.18 12:46

Já rodila přirozeně 24+3 a porod zvládlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 12:47

Děkuji za informace

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 12:48

Císařem 33t, porodní váha 1500g, týden inkubátor, šli jsme domů při váze 2560g cca po měsíci a čtvrt. Záleží kolik je poporodní váha a jak mimčo pak prospívá.
Prosím o anonym, jinak smazat.

Pidulka1991
Závislačka 2619 příspěvků 23.01.18 13:05

Ahoj, rodila jsem v 33+0 sekci, ale u me by to jinak neslo… jinak u nas v porodnici prouposteli v 36+0 a 2200g… byly jsme tam vic jak tri tydny… jinak miminko se musi adaptovat a to chvili trva..tak hlavne at maji vse v poradku

Vallunka
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 23.01.18 13:08

Může rodit normálně, pak půjde Mimi na nedonošence a měsíc může být v nemocnici.

Mě nestačili píchnout kortikoidy, tak malá byla na jipu a pustily po měsíci s váhou 2300g a kojenou.

Ať jsou obě v pořádku.

anonymni_prezdivka
Kecalka 345 příspěvků 23.01.18 13:32

@Kelliee 24+3 :-O to je úžasné. a miminko pak bylo zdravé? mám z předčasného porodu hrůzu…

Kelliee
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 23.01.18 13:41
@anonymni_prez­divka píše:
@Kelliee 24+3 :-O to je úžasné. a miminko pak bylo zdravé? mám z předčasného porodu hrůzu…

No já spíš reagovala na slova zakladatelky „miminko je prý v tomto týdnu příliš slabé, aby zvládlo přirozený porod“. To naše zvládlo porod bravurně. Po pár dnech však nezvládlo dýchání :,(
Ale tohoto se sestra zakladatelky bát nemusí. Dopadne to dobře :kytka:

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 13:43

Podmínka k propuštění je ukončený 36tt, 2kg, dítě musí být schopno se najíst (nedonošeňátka mají někdy slabý sací reflex a mže být problém je nakrmit), musí držet teplotu (taky bývá problém).
Já rodila sice až v 37tt, ale dítě bylo 2kg, špatně jedlo, nepřibíralo, nedrželo teplotu, tak jsme byli v porodnici skoro až do termínu porodu..

Janli
Závislačka 4997 příspěvků 23.01.18 14:09

Rodila jsem 33+4. Odtekla voda, dostala jsem kortikoidy. Měla jsem kvůli předchozímu porodu rodit císařem, ale přesvědčili mě na normální porod. Pro dítě je lepší, vyždímá lépe z plic vodu a to nedonošené dítě potřebuje. Pokud půjde vše dobře, půjde sestra v 36 gestačním týdnu domů. Někde musí mít dítě 2kg, někde 2,3kg. Já měla dítě 5dní v inkubátoru, domů jsme šly s plným kojením. Ať sestra moc nepočítá s tím, že bude hned jen kojit. Tyhle děti se krmí ze začátkustříkačkou, protože kojení dítě unavuje a to pak nezvládá vypít celou denní dávku. Je dobře, že je sestra optimistická.

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 23.01.18 15:06

@lentilka248 uk. 36.tt není podmínkou všude.

lentilka248
Kelišová 6413 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 21:13

@Hadumi asi ne všude, ale ve většině nemocnic, které znám ano.. Nebo 2kg, aspoň jedno z toho by dítě mělo splňovat..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama