Předčasný porod a druhé dítě doma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
6.1.22 10:36

Předčasný porod a druhé dítě doma

Hezký den všem,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně předčasného porodu. Čekáme druhé miminko (jsem ve 29 tt) a dnes ráno mi odešla nejspíše hlenová zátka. Vím, že to nemusí znamenat hned porod (zkušenosti nemám, praskla mi u prvního porodu voda ve 38 tt), ale zajímalo by mne, kdyby k tomu předčasnému porodu nakonec přeci jen došlo, zda po porodu mohu za miminkem na JIP docházet. Doma mám ani ne 10 měsíční dcerku a neměla bych hlídání na několik týdnů, než by druhé dítko bylo schopné být s námi doma. Máte s tím některá zkušenosti? Předpokládám, že v nemocnici mne po porodu držet nemohou. :roll: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
XLe
34
6.1.22 10:56

Po předčasném porodu zůstává déle v nemocnici dítě (kolikrát ho i převezou do jiné nemocnice), matka je normálně na oddělení šestinedělí nebo gynekologickém a když je v pořádku je propuštěna domů. Často dokonce dříve než po normálním porodu, jelikož tam se propuštění spojuje s přibýváním na váze u miminka, které může odchod o den-dva (někdy i více) oddálit. Za dítětem pak dojíždíš, jak uznáš za vhodné, a až když je připraveno na propuštění, nastupuješ na pár dní do nemocnice s ním, aby věděli zda vám to doma půjde.
Doufám, že tohle nakonec řešit nebudeš a porodíš v termínu. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
6.1.22 13:13

Dítě má právo na nonstop přítomnost rodiče, ať se to porodnici líbí nebo ne. Podívej se na profil paní Agnes Němečkové, která se specializuje na právo rodičů a dětí v nemocnici.
Mohla bys ty i partner být s miminkem 24/7, ale držím palce ať nic takového nenastane 🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 13:28

Ahoj, mám zkušenost jen prenesenou před 3 lety v fakultce. Spolubydlící na pokoji matek na jirp měla staršího syna(18mesicni) a predcasnatko v 32tt…po porodu byla klasicky 3dny na šestinedělí a pak jen dojizdela - každý den po dobu jednoho měsíce (30km tam a zpět), dovážela mléko a přes den kojila a starala se, a odpoledne jela domů za starším, kterého hlídala babička. Na pokoji se mnou byla asi na 3dny, když měli její nedonosene propouštět. Špatně to snášela, docela často brečela, já taky… Bylo to tam jak slzave údolí… Reálně tam neslo ubytovat dítě, manzela a matku.

Rozhodně do nemocnice aspoň dojed na kontrolu a případně kortikoidy, ať nemá případně dýchací problémy… Perinatologicke centrum.. Žádnou malou porodnici.. Po porodu by ti ho stejně převezli, je lepší jet rovnou do toho vyššího pracoviště.
Hodně štěstí a zdraví přeji

• Citovat
  • Nahlásit
24121
6.1.22 18:01

Můžeš se nechat propustit a do nemocnice dojíždět. Nicméně v době vrcholící epidemie covidu to není rozumný. Já jsem rodila v 33tt, zůstala jsem s miminem až do propuštění. S prvním dítětem byl doma manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat